Opinie o Nas
   × 

Odwiedź nas w salonie KODANO Optyk
Znajdź salon w swoim mieście

Jak rozpoznać oryginalne okulary Ray-Ban?

Ray-Ban jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej sprzedających się marek okularów na świecie. Ponadczasowy design i komfort użytkowania w połączeniu z wysoką jakością sprawiły, że cieszą się niesłabnącą popularnością, stając się symbolem dobrego stylu. Niestety z powodu ogromnego zainteresowania tymi produktami, okulary Ray-Ban stały się najczęściej podrabianymi okularami na świecie. Jak więc rozpoznać czy kupujemy oryginalny towar? Poniżej kilka detali, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Masz pytania? Zadzwoń: 0 801 011 720

 

Pudełko 

Pozornie niczym się nie różnią. Ta sama wielkość, kształt, kolor. Jeśli jednak przyjrzymy się bliżej to dostrzeżemy różnicę. Oryginalne pudełko jest wykonane z grubszego tworzywa przez co jest twardsze i sztywniejsze, z boku natomiast znajduje się biała naklejka na której znajdziemy kod QR i dane na temat okularów (model, rozmiar). Opatrzone jest logiem na czerwonym tle, koniecznie ze znaczkiem R, które mieści się z przodu i na boku pudełka. 

Etui 

Oryginalne etui opatrzone jest logiem ze znaczkiem R, które umieszczone jest po jego lewej stronie ( wyjątkiem jest niebieskie etui gdzie logo znajduje się pośrodku na klapce). Emblemat marki jest nadrukowany, sprawia wrażenie wtopionego- nigdy nie występuje w postaci naklejki. Na brązowym i niebieskim etui emblemat jest koloru czarnego, natomiast na dwóch pozostałych występuje w kolorze złotym, który powinien błyszczeć. Niedopuszczalne są przetarcia i zmatowienia. Zatrzask jest metalowy, opatrzony logiem marki ze znaczkiem R. W podróbkach zatrzaski są plastikowe, pozbawione loga. Dodatkowo na etui często pojawia się napis Made in Italy, czego nie ma w oryginałach. W przypadku etui koloru brązowego, czarnego i niebieskiego środek zawsze jest czarny. Etui czerwone wnętrze ma w tym samym kolorze.
 

Dodatki 

W środku oryginalnego etui znajduje się woreczek foliowy, w którym umieszczona jest mikrofibra z logiem marki oraz broszura. Dodatkowo najczęściej dołączony jest mini katalog The Icons, w którym umieszczone są różne modele okularów. Fałszywkę można odróżnić porównując ściereczki. Właściwa zawsze złożona jest w prostokąt, jest większa, wykonana z jaśniejszego materiału, a logo jest intensywnie czerwone i nie nosi śladów sprania, tak jak ma to miejsce w podróbce. W przypadku broszury wersje podróbek mogą być różne. Mogą np. posiadać biały prostokąt na ostatniej stronie, którego nie znajdziemy w oryginale, a napis Ray Ban na pierwszej stronie pozbawiony jest znaczka R. 

Zauszniki 
W przypadku oryginału jeden zausznik powinien być umieszczony w folii, nigdy nie są to całe okulary, co ma często miejsce w podróbkach. Dodatkowo na zauszniku znajduje się logo Ray-Ban, jest cienkie, wtopione w plastik i umieszczone blisko krawędzi zausznika. W przypadku modeli plastikowych zawiasy są 5 lub 7-rzędowe i metalowe, a sam zausznik osadzony jest na metalowym pręcie, przez co oryginalne okulary są nieco cięższe. Wewnątrz zauszników znajdują się oznaczenia okularów. Na prawym zawsze widnieje informacja z logiem i tekstem Made in Italy lub Made in UE, natomiast na lewym zauszniku znajduje się oznaczenie modelu zaczynające się od RB w przypadku okularów przeciwsłonecznych oraz RX przy modelach korekcyjnych. Później oznaczenie modelu oraz rozmiar. Wprowadzając nr modelu do przeglądarki możemy sprawdzić czy występuje on w ofercie marki Ray-Ban.
 

Soczewki 

Na każdym szkle widnieje logo marki umieszczone w górnej części blisko krawędzi. Logo jest wyraźne i wyczuwalne. Na niektórych modelach, na drugiej soczewce zrobiony jest chropowaty grawer ze skrótem RB. W przypadku podróbek może on być narysowany od wewnątrz lub na zewnątrz, ale bardziej wyraźny i gładki niż w przypadku oryginału.

W przypadku okularów przeciwsłonecznych na soczewce znajduje się również naklejka. Może być okrągła złota lub prostokątna biała z tekstem Polarized, jeśli nasze okulary posiadają polaryzację. W przypadku podróbek mogą pojawiać się dodatkowo napisy 100% UV protection. 

Kształt 

Oryginalne okulary różnią się nieznacznie od podróbek kształtem i rozmiarem. Są bardziej dopasowane do twarzy, soczewki często nachylone są pod kątem, aby lepiej odbijać promienie słoneczne.

Oryginalne okulary nie posiadają również żadnych zawieszek.

Pamiętaj


Nie kupuj markowych okularów z niepewnego źródła, na aukcjach Allegro oraz w sklepach, które nie posiadają żadnych opinii.Użyte zdjęcia pochodzą od firmy Luxottica Group.