Wöhlk Perfect 120 ml - płyn do twardych soczewek

Dostępność:

do 5 dni roboczych

Nasza cena:

28,98 zł
Kupując więcej oszczędzasz!
Nie masz recepty? Umów się na badanie wzroku. Zarezerwuj wizytę
Zadzwoń i zamów: (+48 12) 371 10 41
Marek
5.0000
Serdecznie polecam ten płyn. Zapewnia doskonałą pielęgnację twardych soczewek, co wyróżnia go pośród innych płynów tego typu. Jest wydajny i w atrakcyjnej cenie, dlatego jestem z niego bardzo zadowolony. Komfort noszenia soczewek dzięki temu płynowi jest w moim przypadku na wysokim poziomie :).

Płyn do pielęgnacji soczewek twardych Wöhlk Perfect to produkt przeznaczony do dwustopniowej pielęgnacji soczewek gazoprzepuszczalnych. Jest to preparat o szerokim spektrum działania, od usuwania białek, poprzez aktywne czyszczenie i dezynfekcję, do nawilżania włącznie.

 
Skład bez konserwantów - płyn pielęgnacyjny jest tym bezpieczniejszy dla oczu, bo w jego składzie nie zawarto szkodliwych środków konserwujących. Z preparatu mogą więc korzystać alergicy i osoby o wrażliwym wzroku.
Do twardych soczewek - twarde soczewki używane są najczęściej przez osoby ze skomplikowaną wadą wzroku i wymagają zupełnie innego rodzaju substancji pomocniczych. Wöhlk Perfect to płyn pielęgnacyjny stworzony z myślą o pielęgnacji właśnie tego rodzaju szkieł kontaktowych.
Aktywna dezynfekcja - soczewki umieszczone w pojemniczku z opisywanym płynem pielęgnacyjnym są dokładnie oczyszczane - zarówno z kurzu, osadów białkowych, tłuszczy, jak i groźnych dla wzroku bakterii.
Dodatkowe nawilżenie - płyn pielęgnacyjny zwiększa komfort korzystania z soczewek, dzięki dodatkowym substancjom nawilżającym, które zwiększają wilgotność soczewek i utrzymują ją przez długi czas.
Przedłużona żywotność - Wöhlk Perfect

 
Przedłużona żywotność - prawidłowa i regularna pielęgnacja soczewek przy pomocy opisywanego preparatu chroni je przed różnego rodzaju uszkodzeniami i pozwala cieszyć się z ich stosowania przez jeszcze dłuższy czas.
Optymalna pojemność - butelka płynu pielęgnacyjnego o pojemności 120 ml to bardzo wydajne rozwiązanie, pozwalające na w pełni bezpieczne korzystanie z preparatu.
 

Charakterystyka płynu do soczewek twardych Wöhlk Perfect:

 

Specyfika dbania o soczewki twarde różni się od pielęgnacji soczewek miękkich. Soczewki twarde używane są przez osoby ze skomplikowaną wadą wzroku, głównie z astygmatyzmem lub wadami anatomicznymi np. rogówki. Ich specjalna budowa zapewnia maksymalną stabilizację kształtu soczewki na oku, co przekłada się na jej większą sztywność. Są one indywidualnie dopasowywane do kształtu rogówki pacjenta, stąd konieczność odpowiedniej pielęgnacji.

Zalecane jest, aby stosować płyny dedykowane specjalnie temu rodzajowi szkieł. Jest to istotne z punktu widzenia trwałości takich soczewek, mogą one bowiem ulec uszkodzeniu wskutek użycia niewłaściwego preparatu. Aby bezbłędnie zadbać o soczewki twarde i przedłużyć ich żywotność, zaleca się postępowanie według kilku reguł. Z punktu widzenia higieny, przed każdym kontaktem z soczewkami konieczne jest dokładne umycie i wysuszenie rąk. Do czyszczenia i pielęgnacji należy używać wyłącznie płynów świeżych, a po otwarciu butelki stosować się do terminu wyznaczonego przez producenta na jego zużycie. Po umieszczeniu soczewek w pojemniku należy nim potrząsnąć, aby płyn dotarł w każde miejsce, skutecznie dezynfekując i przepłukując ich powierzchnię. Płyn do pielęgnacji soczewek twardych Wöhlk Perfect powinien być codziennie wymieniany na nowy, a butelka z zawartością dobrze zamknięta.

Płyn do pielęgnacji Wöhlk Perfect to buforowany, izotoniczny roztwór, bez zawartości toksycznej substancji konserwującej - Thiomersalu. Opakowanie produktu to butelka o pojemności 120 ml, która jest wydajna, a jednocześnie jej optymalna wielkość pozwala na bezpiecznie stosowanie płynu do pielęgnacji soczewek kontaktowych.

 

Skład płynu Wöhlk Perfect:

 
  • Hydroksypropylometyloceluloza,
  • Poloxamer,
  • EDTA 0,1%,
  • Biguanid poliheksametylenowy 0,0004% w buforowanym, izotonicznym roztworze.
Więcej informacji
ProducentZEISS
MarkaPozostałe
Dostępnośćdo 5 dni roboczych
Cena za 100ml24,15 zł