W Kodano.pl kupisz tanie soczewki kontaktowe i okulary renomowanych producentów. Mamy największy wybór soczewek i okularów online w Polsce, a 97% zamówień realizujemy w 24h!
Zaufało nam już ponad 100 000 Klientów, dołącz do nich i Ty!

Dobór idealnych oprawek

Wybór odpowiedniej pary okularów wpływa na naszą atrakcyjność i komfort naszych oczu.
Jako specjaliści w dziedzinie okularów dokładamy wszelkich starań, aby ułatwić Wam proces wyboru. Zdradzamy zatem kilka wskazówek, które pozwolą Wam podjąć właściwą decyzję jak dobrać idealną parę okularów. Wiemy, że dobrze dobrane oprawki to gwarancja dobrego samopoczucia i większa pewność siebie. Ich kształt, rozmiar i kolor mają duży wpływ na efekt końcowy. I nie zapominajcie, że najważniejsza zasada to czuć się komfortowo i atrakcyjnie w swoich okularach.

Jak dobrać okulary w 4 krokach - czynniki ważne przy doborze idealnych oprawek:

  •   kształt twarzy
  •   kolor włosów i oczu
  •   odcień skóry
  •   szerokość oprawek


Kształt twarzy

Znajomość swojego kształtu twarzy to podstawa przy doborze odpowiednich okularów. Kształt podbródka, szerokość czoła czy rozstaw kości policzkowych decydują o tym, jaki rodzaj oprawek będzie leżał idealnie na naszej twarzy. Sprawdź, który kształt jest najbardziej zbliżony do Twojego owalu twarzy.

Znajdź swój kształt >>

Kolor włosów i oczu

Zdefiniowanie swojego koloru włosów oraz oczu to kolejna wskazówka przy wyborze idealnej pary okularów. Zdecydowanie się na konkretny kolor oprawek będzie o wiele łatwiejsze, jeśli będziemy wiedzieć jak dane kolory współgrają z naszym odcieniem włosów i kolorem tęczówki.


Znajdź swój kolor >>

Odcień skóry


Kwestia odcieni skóry przy wyborze okularów jest często niesłusznie pomijana. Znajdziemy oczywiście uniwersalne kolory, które pasują do wszystkich odcieni skóry jednak warto bawić się kolorami i wybrać te, które idealnie zgrają się z naszą karnacją. Szczególną uwagę należy zwrócić na ciepłe lub chłodne odcienie, którymi charakteryzuje się nasza twarz.

Znajdź swój odcień >>Szerokość oprawek


Odpowiedni rozmiar okularów to jedna z najistotniejszych kwestii podczas wyboru oprawek. To dzięki właściwemu rozmiarowi okulary nie zsuwają się z nosa i nie uwierają nas przy zausznikach. Okulary nie posiadają standardowej rozmiarówki, jak w przypadku butów czy ubrań, dlatego tak istotne jest dokładne sprawdzenie wymiarów interesujących nas modeli.

Znajdź swój rozmiar >>