Opinie o Nas
   × 

Dobór idealnych oprawek

Wybór odpowiedniej pary okularów wpływa na naszą atrakcyjność i komfort naszych oczu.
Jako specjaliści w dziedzinie okularów dokładamy wszelkich starań, aby ułatwić Wam proces wyboru. Zdradzamy zatem kilka wskazówek, które pozwolą Wam podjąć właściwą decyzję i znaleźć idealną parę okularów. Wiemy, że dobrze dobrane oprawki to gwarancja dobrego samopoczucia i większa pewność siebie. Ich kształt, rozmiar i kolor mają duży wpływ na efekt końcowy. I nie zapominajcie, że najważniejsza zasada to czuć się komfortowo i atrakcyjnie w swoich okularach.

Przy doborze idealnych oprawek należy wziąć pod uwagę:

  •   kształt twarzy
  •   kolor włosów i oczu
  •   odcień skóry
  •   szerokość oprawek


Kształt twarzy

Znajomość swojego kształtu twarzy to podstawa przy doborze odpowiednich okularów. Kształt podbródka, szerokość czoła czy rozstaw kości policzkowych decydują o tym, jaki rodzaj oprawek będzie leżał idealnie na naszej twarzy. Sprawdź, który kształt jest najbardziej zbliżony do Twojego owalu twarzy.

Znajdź swój kształt >>

Kolor włosów i oczu

Zdefiniowanie swojego koloru włosów oraz oczu to kolejna wskazówka przy wyborze idealnej pary okularów. Zdecydowanie się na konkretny kolor oprawek będzie o wiele łatwiejsze, jeśli będziemy wiedzieć jak dane kolory współgrają z naszym odcieniem włosów i kolorem tęczówki.


Znajdź swój kolor >>

Odcień skóry


Kwestia odcieni skóry przy wyborze okularów jest często niesłusznie pomijana. Znajdziemy oczywiście uniwersalne kolory, które pasują do wszystkich odcieni skóry jednak warto bawić się kolorami i wybrać te, które idealnie zgrają się z naszą karnacją. Szczególną uwagę należy zwrócić na ciepłe lub chłodne odcienie, którymi charakteryzuje się nasza twarz.

Znajdź swój odcień >>Szerokość oprawek


Odpowiedni rozmiar okularów to jedna z najistotniejszych kwestii podczas wyboru oprawek. To dzięki właściwemu rozmiarowi okulary nie zsuwają się z nosa i nie uwierają nas przy zausznikach. Okulary nie posiadają standardowej rozmiarówki, jak w przypadku butów czy ubrań, dlatego tak istotne jest dokładne sprawdzenie wymiarów interesujących nas modeli.

Znajdź swój rozmiar >>
Zobacz również