Dobór oprawek do odcieni skóry

Kolor oprawek może być tak samo istotny przy wyborze idealnej pary okularów jak ich kształt. Wyselekcjonowanie kolorów, które współgrają z odcieniem naszej skóry może sprawić, że proste okulary staną się atutem naszej twarzy.

 • JASNA CERA o ciepłym odcieniu

  Cechy: Jasna skóra o ciepłym odcieniu cechuje się delikatnością, jest jednolita i często posiada naturalne rumieńce w brzoskwiniowym kolorze lub piegi.
  Polecane kolory oprawek: Do jasnej karnacji będą pasowały neutralne, pastelowe kolory w ciepłym odcieniu takie jak beżowy, morelowy, łososiowy, złoty czy błękitny.

   
 • JASNA CERA w chłodnym odcieniu

  Cechy: Jasna karnacja w chłodnym odcieniu ma różowawe zabarwienie i mogą występować na niej naczynka. Najlepiej komponuje się z niebieskimi odcieniami.
  Polecane kolory oprawek: Delikatne róże, szarości, chłodne fiolety i błękity podkreślą subtelną urodę tej cery. Dobrym wyborem będą także wszystkie pastelowe kolory przełamane szarością. Należy natomiast unikać bursztynowych brązów i zieleni w żółtych odcieniach.

   
 • JASNOBRĄZOWA CERA w ciepłym odcieniu

  Cechy: Ciepły odcień skóry jasnobrązowej posiada żółte i zielonkawe zabarwienie, najczęściej oliwkowe. Najlepiej współgra z ciepłymi barwami.
  Polecane kolory oprawek: Jeśli posiadamy taką karnację zdecydujmy się na paletę brązów np. odcienie mahoniowe, bursztynowe czy czekoladowe. Żeby rozświetlić twarz możemy użyć także żywych pomarańczy i ciepłych zieleni.

   
 • JASNOBRĄZOWA CERA w chłodnym odcieniu

  Cechy: Chłodna cera charakteryzuje się różowym lub niebieskawym odcieniem skóry. W z wiązku z tym idealne będą dla niej chłodne barwy.
  Polecane kolory oprawek: Kolory takie jak niebieskawa zieleń czy granaty podkreślą chłodny odcień skóry. Dla kontrastu można zdecydować się na niebieskie czerwienie takie jak wiśnia czy żurawina.

   
 • ŚNIADA CERA w ciepłym odcieniu

  Cechy: Ciemna karnacja w ciepłych tonacjach to przede wszystkim żółte i złotawe odcienie skóry. Najlepiej komponują się się z ciepłymi brązami i czerwieniami.
  Polecane kolory oprawek: Mahoniowe brązy i ciepłe beże najlepiej podkreślą atuty śniadej karnacji. ajwiększy kontrast uzyskamy wybierając pomarańczowe czerwienie.

   
 • ŚNIADA CERA w chłodnym odcieniu

  Cechy: Chłodna, ciemna karnacja charakteryzuje się niebieskawym zabarwieniem. Występuje także w zielonkawym, oliwkowym odcieniu i z takimi kolorami komponuje się najlepiej.
  Polecane kolory oprawek: Przy śniadej, chłodnej cerze świetnie będą prezentować się czernie i granaty. Urodę podkreślą również oprawki w kolorze niebieskawej zieleni i ciemne, głębokie fiolety.