Soczewki i płyny Zeiss

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

na stronę

Zeiss

Jedną z mniej znanych w Polsce firm produkujących soczewki kontaktowe oraz płyny do soczewek jest Zeiss. Na świecie marka Carl Zeiss jest bardzo popularna, jako że producent ten jest światowym potentatem w zakresie profesjonalnej optyki.

Opis firmy

Firma Carl Zeiss, nazywana w skrócie po prostu Zeiss, została otwarta w 1846 roku w Jenie. Był to wówczas pierwszy warsztat mechaniki precyzyjnej. Jak można się domyślić, założycielem firmy był sam Carl Zeiss. W chwili obecnej marka Zeiss jest rozpoznawalna i wysoce ceniona na międzynarodowym rynku. Stosuje w toku swojej działalności najnowocześniejsze technologie. Soczewki kontaktowe Zeiss oraz płyny, jak i wszelkie inne produkty tej marki, są dziś produkowane w zakładach w Jenie oraz Oberkochen.

Firma funkcjonuje w sześciu obszarach działania:

  • Optyki markowej,
  • Mikroskopii,
  • Techniki medycznej,
  • Techniki półprzewodników,
  • Przemysłowej techniki pomiarowej,
  • Systemów optyczno-elektronicznych.

W asortymencie produktów tej firmy znajdziemy szkła optyczne, zwierciadła dla satelitów kosmicznych, soczewki kontaktowe Zeiss, i wiele innych, bardzo precyzyjnych produktów. Podstawowym celem stawianym przedsiębiorstwu Carl Zeiss jest zdobycie tytułu światowego lidera w optyce profesjonalnej.

Markowe produkty Zeiss

Soczewki kontaktowe i płyny pielęgnacyjne firmy Zeiss znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty markowe, stworzone w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne. Do produktów od Zeiss należą:

  • Zeiss Contact Day1 Easy Wear - soczewki Zeiss jednodniowe, zapewniające maksymalny komfort użytkowania.
  • Zeiss Contact Day 30 Compatic - biokompatybilne, miesięczne soczewki kontaktowe Zeiss, wyprodukowane z wykorzystaniem technologii BioLens, z materiały Vitafilcon A, bardzo cienkiego i wysoce uwodnionego.
  • Zeiss All-in-one Advance - płyn do pielęgnacji wszystkich rodzajów soczewek kontaktowych. Wielofunkcyjny, m.in. czyści, dezynfekuje, nawilża i płucze soczewki. Można w nim przechowywać szkła kontaktowe.

Atrybuty firmy

Doświadczenie rynkowe i wieloletnia historia firmy Carl Zeiss powodują, że z powodzeniem radzi ona sobie z konkurencją na rynku soczewek kontaktowych. Posiada wiele patentów dotyczących przemysłu optycznego, zatrudnia około 13 tys. pracowników i posiada oddziały w ponad 20 krajach. W kolejnych 100 krajach Carl Zeiss ma swoje przedstawicielstwa. Produkcja firmy zlokalizowana jest na Starym Kontynencie, w obu Amerykach oraz w Azji. Główna siedziba przedsiębiorstwa Carl Zeiss znajduje się natomiast w Oberkochen w Badenii.

Za cel Zeiss stawia sobie konstrukcję nowoczesnych, wysokich pod względem jakościowym produktów optycznych, w tym soczewek kontaktowych Zeiss, spełniających nawet najbardziej wygórowane oczekiwania użytkowników.