Biotrue® 100 ml

Dostępność:

24 godziny

Nasza cena:

27,99 zł

Zakupy na raty 5 x 0%

(od 100 zł do 1500 zł)
Kupując więcej oszczędzasz!
Nie masz recepty? Umów się na badanie wzroku. Zarezerwuj wizytę
Zadzwoń i zamów: (+48 12) 371 10 41

Biotrue™ jest wielofunkcyjnym płynem do hydrożelowych i silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych, których główną inspiracją stała się biologia ludzkiego oka.

Dokładna dezynfekcja - przy pomocy płynu pielęgnacyjnego usuniesz z powierzchni soczewek wszelkiego rodzaju zabrudzenia - od osadów białkowych, przez tłuszcze i kurz, po groźne bakterie i uchronisz oczy przed infekcjami.
Inspirowany fizjologią ludzkiego oka - sposób działania oraz skład płynu pielęgnacyjnego Biotrue powstał jako wynik inspiracji funkcjonowaniem ludzkiego narządu wzroku, dlatego preparat jest naturalny i całkowicie bezpieczny dla oczu.
Bezpieczne przechowywanie - soczewki umieszczone w pojemniczku z płynem pielęgnacyjnym są całkowicie bezpieczne - odcięte od zagrożeń środowiska zewnętrznego i zachowujące wszystkie swoje cenne właściwości.
Dodatek nawilżający - skład płynu pielęgnacyjnego wzbogacono o hialuronian sodu - komponent znany ze swoich silnych właściwości nawilżających. Dzięki temu preparat przywraca soczewkom ich wysoki poziom wilgotności i tym samym chroni oczy przed wysychaniem.
Wygodna pielęgnacja - płyn Biotrue
Wygodna pielęgnacja - aby oczyścić oraz nawilżyć soczewki, nie musisz ich szorować ani wielokrotnie płukać w płynie pielęgnacyjnym. Wystarczy, że zanurzysz je w preparacie na kilka godzin, a po tym czasie wyjmiesz i zaaplikujesz. Nic prostszego!
Małe opakowanie - 100 ml płynu pielęgnacyjnego to idealna ilość, jeśli potrzebujesz wsparcia dla swoich soczewek w trakcie podróży lub jeśli dość rzadko korzystasz ze szkieł kontaktowych.
 

Charakterystyka płynu Biotrue®:

 

Płyn Biotrue™ funkcjonuje zgodnie z fizjologią ludzkiego oka, pozwalając na oczyszczanie i nawilżanie soczewek w trakcie całego dnia ich noszenia. Cechują się niezwykłą skutecznością dezynfekcji, co zawdzięczają recepturze opierającej się na naśladowaniu funkcjonowania naturalnych łez. Poprzez zestawienie ze sobą trzech innowacji inspirowanych biologią oka to jego odczyn jest tożsamy z pH zdrowych łez. To wszystko pozwala podtrzymać naturalne warunki na gałce ocznej i pozwala na optymalne funkcjonowanie środków dezynfekujących obecnych w płynie pielęgnacyjnym.

W płynie do soczewek Biotrue™ zastosowano hialuronian, naturalną substancję odpowiedzialną za nawilżenie ludzkiego oka. Dowiedziono skuteczności właściwości nawilżających płynu, ponieważ nawet po upływie 20 godzin wysoki poziom hialuronianu utrzymuje się na powierzchni soczewek hydrożelowych i silikonowo-hydrożelowych. Niezwykły jest sposób, w jaki płyn Biotrue™ pozwala na przedłużenie skuteczności funkcjonowania białek filmu łzowego ponieważ otacza i chroni cząsteczki lizozymu. W ten sposób wspiera naturalne działanie przeciwbakteryjne i zapobiega denaturacji. Poza tym wykazano, że płyn Biotrue™ gwarantuje utrzymanie nawet 13x większej liczby aktywnych cząstek lizozymu w zestawieniu do innych płynów pielęgnacyjnych.

Biotrue™ należy do płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych, opracowanych przez firmę Bausch & Lomb i wraz z płynami ReNu Multiplus i ReNu MPS stanowi wiodący produkt tego producenta.

 

Skład płynu Biotrue®:

  • hialuronian sodu,
  • sulfobetaina,
  • poloksamina,
  • kwas borowy,
  • boran sodu,
  • sól dwusodowa kwasu etylenodiaminotetraoctowego,
  • chlorek sodu,
  • 0,00013% roztworu biguanidu poliaminopropylu,
  • 0,0001% polikwaternium.
       
Więcej informacji
ProducentBAUSCH & LOMB
MarkaBiotrue
Dostępność24 godziny
Cena za 100ml27,99 zł