Bioxy Wit B5 500 ml

Dostępność:

24 godziny

Nasza cena:

44,99 zł
Kupując więcej oszczędzasz!
Nie masz recepty? Umów się na badanie wzroku. Zarezerwuj wizytę
Zadzwoń i zamów: (+48 12) 371 10 41
Paulina
4.0000
Zgadzam się z tym, że płyn ten zapewnia bardzo dobre nawilżenie i dogłębne oczyszczenie. Staram się wybierać produkty ze zdrowymi dodatkami, stąd wybrałam płyn z witaminą B5. Ten płyn do pielęgnacji soczewek w pełni odpowiada moim oczekiwaniom i potrzebom, a muszę przyznać że są one niemałe i często musiałam rezygnować z innych płynów.

Bioxy Wit B5 to specjalistyczny płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Gwarantuje pełną i skuteczną ochronę zarówno szkieł jak i samego oka. Może być stosowany tylko do miękkich soczewek.

Profesjonalna dezynfekcja - płyn pielęgnacyjny to zabójcza broń w walce z groźnymi drobnoustrojami, gromadzącymi się na powierzchni soczewek. Eliminuje wszystkie bakterie i grzyby, chroniąc oczy przed niebezpiecznymi infekcjami.
Dokładne oczyszczenie - pierwszym zadaniem tego płynu pielęgnacyjnego jest usunięcie z powierzchni soczewek wszelkiego rodzaju zabrudzeń, zebranych i wytworzonych w ciągu dnia. Mowa o osadach białkowych, lipidach, kurzu i pyle. W efekcie tego soczewki znów są nieskazitelnie czyste i gotowe do ponownego zastosowania.
Przyspieszona regeneracja rogówki - dzięki składowi wzbogaconemu o prowitaminę B5 preparat wykazuje silne działanie odżywcze. Wspomaga zdolność rogówki do samodzielnej regeneracji, chroniąc oczy przed mikrourazami.
Dogłębne nawilżenie - stosowanie płynu pielęgnacyjnego Bioxy Wit B5 to również świetny sposób na przywrócenie soczewkom ich początkowego, korzystnego stopnia nawilżenia. Z nim znów są wilgotne, komfortowe w stosowaniu. Nie powodują suchości i zaczerwienienia oczu.
Bezpieczne przechowywanie - Bioxy Wit B5
Bezpieczne przechowywanie - pudełeczko wypełnione opisywanym płynem pielęgnacyjnym to najlepsze środowisko dla niestosowanych aktualnie soczewek. Tam są odcięte od niekorzystnego wpływu środowiska i zachowują swoje cenne właściwości przez wiele dni.
Ekonomiczna pojemność - aż 500 ml płynu pielęgnacyjnego, w atrakcyjnej cenie. Wypróbuj, jeśli korzystasz z soczewek codziennie i potrzebujesz stałego dostępu do wysokiej jakości preparatu.
   

Charakterystyka płynu Bioxy Wit B5:

 

Płyn Bioxy Wit B5 jest niezwykle wielofunkcyjny: czyści, usuwa osady białka, służy do płukania i dezynfekcji, przechowywania, nawilża i ułatwia zakładania soczewek kontaktowych. Ponadto chroni, odżywia i wspomaga samoregeneracyjne właściwości rogówki podczas noszenia soczewek, utrzymując przy tym odpowiedni poziom ich wilgotności. Posiada unikalny system ERCS (Eye Responsive Care System). Polega on na tym, że:

 • Czyszczenie i dezynfekcja trwa jedynie 4 godziny.
 • Dokładnie usuwa się cały uporczywy osad białkowy.
 • Podczas nocnego czyszczenia prowitamina B5 zostaje wchłonięta przez soczewkę.
 • Prowitamina B5 odżywia, pielęgnuje i chroni rogówkę.
 • W celu wzmocnienia zdrowej rogówki, bardzo wolno uwalniana jest prowitamina B5 z soczewki.
 • Prowitamina B5 wspomaga i dba o zdolności uszkodzonych komórek nabłonkowych rogówki oraz jej odbudowy.
 • Prowitamina B5 zostaje również wchłonięta przez oko. Dzieje się tak jednak tylko w przypadku, gdy jest potrzebna rogówce.
 • Rano, po włożeniu soczewek do oczu, prowitamina B5 zostaje powoli uwalniana podczas tzw. "slow-release".

Wszystkie wyżej wymienione zalety są od 4 do 6 razy skuteczniejsze od pojedynczego stosowania kropel. Niezależne badania okulistyczne już wcześniej wykazały, że prowitamina B5 wspomaga i chroni zdolności rogówki do samo odbudowy. Prowitamina B5 jest substancją naturalną występującą w ludzkim ciele przez co dostarczanie jej pod postacią kropel ma bardzo dobry wpływ na kondycję oka. Dobre wyczyszczenie soczewek polega jednak nie tylko na codziennym usuwaniu zanieczyszczeń i mikroorganizmów. Ważne jest również, by stan fizyczny rogówki, tworzącej zewnętrzną warstwę oka był dobry. Zdrowa rogówka jest podstawą codziennego noszenia soczewek kontaktowych przez dłuższy okres, nie narażając przy tym zdrowia.

To pierwszy tego typu produkt na rynku. Został nominowany do nagrody ID-NL Jaarprijs przyznawanej w Holandii za Najlepszy Wynalazek Roku.

 

Skład płynu Bioxy Wit B5:

 • Poliheksanid 0,0001%,
 • Poloxamina 1%,
 • Hydraflex 0,3%,
 • Dekspantenol 1,5%.
 

Płyn dostępny jest również w mniejszym opakowaniu:

Więcej informacji
ProducentBARNAUX
MarkaEyeye
Dostępność24 godziny
Cena za 100ml9,00 zł