Opinie o Nas
   × 

Odwiedź nas w salonie KODANO Optyk
Znajdź salon w swoim mieście

okulary rowerowe


Właściwa ochrona oczu podczas jazdy zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo rowerzysty.
Taką ochronę dają wysokiej jakości oraz dobrze dopasowane okulary rowerowe. Powinny chronić oczy przed urazami mechanicznymi, pyłem, błotem czy owadami.
Dodatkowo niezbędna jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz odblaskami światła powstałymi na powierzchni jezdni.OCHRONA UV

Właściwą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV zapewniają okulary wyposażone w filtry UV. Filtr 400 UV pochłania 100% promieniowania zapewniając najwyższy stopień ochrony. Warto pamiętać, że tanie okulary, do których nie mamy pewności, że wyposażone są w odpowiednie filtry mogą zaszkodzić naszym oczom. Barwione szkła powodują, że źrenica się rozszerza, a brak filtrów sprawia, że do oka wpada więcej szkodliwego promieniowania UV.

ochrona UV - okulary rowerowe
komfortowe okulary na rower

KOMFORT

Okulary rowerowe powinny przede wszystkim zapewniać komfort podczas jazdy. Powinny dobrze przylegać do twarzy zapewniając ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, owadami oraz przenikaniem promieni słonecznych. Najlepiej aby noski i zauszniki były wykonane z miękkiego i elastycznego surowca pozwalając na jeszcze lepsze dopasowanie do wymiarów i kształtu twarzy.

POWŁOKA POLARYZACYJNA

Okulary rowerowe z polaryzacją umożliwiają bardziej komfortową jazdę oraz zapewniają najwyższą ochronę oczu.

Powłoka polaryzacyjna w okularach rowerowych:

  • eliminuje drażniące refleksy świetlne
  • podnosi kontrast widzenia
  • polepsza widzenie kolorów
  • w pełni chroni przed promieniowaniem UVA i UVB
  • powoduje mniejsze zmęczenie oczu

okulary rowerowe polaryzacyjne
okulary przeciwsłoneczne z wkładką korekcyjną
WADY WZROKU A ROWER

Rowerzyści z wadą wzroku mają bardziej utrudnione zadanie przy wyborze okularów. Użytkownicy soczewek kontaktowych mogą korzystać z klasycznych okularów przeciwsłonecznych. Pozostali rowerzyści mogą wybierać spośród kilku rozwiązań. Pierwsze z nich to okulary przeciwsłoneczne z wewnętrznym adapterem na szkła korekcyjne. Propozycja druga to barwione soczewki korekcyjne, które można wstawić do wybranych opraw. Takie okulary rowerowe z korekcją otwierają wtedy możliwość wyboru zabarwienia soczewki oraz stopnia jej przyciemnienia. Kolejnym rozwiązaniem są soczewki fotochromowe, które przyciemniają się pod wpływem zmiany oświetlenia. W pomieszczeniach soczewki będą bezbarwne, a po ekspozycji na światło będą stopniowo ulegały przyciemnieniu.

okulary na rower - nasze propozycje