Okulary Lacoste

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

na stronę

Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne Lacoste

Wśród znanych, modowych marek na świecie, należy wymienić niewątpliwie markę Lacoste, dla której charakterystyczne jest logo w kształcie krokodyla. Lacoste to jednak nie tylko firma produkująca i projektująca ubrania, ale również marka okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

Lacoste - Opis firmy

Firma Lacoste została założona w 1933 roku, przez René Lacoste oraz André Gillier. Współzałożyciel modowej marki Lacoste, René Lacoste był francuskim tenisistą odnoszącym wielkie sukcesy w zawodach Wielkiego Szlema i Pucharu Davisa, w latach 20-stych XX wieku. Po zakończonej karierze sportowej, René Lacoste zdecydował się na stworzenie i wyprodukowanie idealnej koszulki do gry w tenisa. Od tego czasu stopniowo firma budowała całą filozofię życia klientów, bazując na wartościach znanych z tenisa i sportu jako takiego.

Skąd pomysł na logo w kształcie krokodyla? Wziął się on stąd, że René Lacoste w 1927 roku został nazwany przez amerykańską prasę „Aligatorem”. Miało to miejsce po tym, jak założył się on z kapitanem francuskiej drużyny Pucharu Davisa o walizkę zrobioną ze skóry aligatora. Lacoste zwyciężył mecz, wygrał zakład i walizkę, zyskując jednocześnie miano Aligator. Taki pseudonim został przypisany René z uwagi na jego zaciekłość i wolę walki na korcie, pozwalającą na wygrywanie. W taki sposób pokrótce można opisać legendę powstania logo Lacoste. Firma Lacoste sprzedawała w toku swojej działalności koszulki dla tenisistów, golfistów i żeglarzy. Później, logo Lacoste było umieszczane na różnych akcesoriach stanowiących dodatek do ubrań, a nawet na obuwiu. Dziś Lacoste jak już zostało powiedziane, projektuje również okulary lecznicze oraz przeciwsłoneczne.

Lacoste - Atrybuty firmy

W swoim działaniu firma Lacoste od całych dziesięcioleci kieruje się propagowaniem pokoju i braku agresji w działaniu. Zasady fair play są jej bardzo bliskie.

Cechami, które najlepiej opisują produkty Lacoste, w tym okulary przeciwsłoneczne Lacoste oraz okulary korekcyjne Lacoste, jest komfort i jakość. Na nich zbudowano renomę marki Lacoste. Wszystkie jej produkty są wyjątkowe i oryginalne. Styl Lacoste jest połączeniem klasycznego, sportowego designu, z nowoczesnymi trendami w modzie. Okulary Lacoste są eleganckie i ponadczasowe. Mają niepowtarzalny wygląd, można je opisać jako gustowne i funkcjonalne.