Clean Active Premium 100 ml

Dostępność:

24 godziny

Nasza cena:

21,99 zł
Kupując więcej oszczędzasz!
Nie masz recepty? Umów się na badanie wzroku. Zarezerwuj wizytę
Zadzwoń i zamów: (+48 12) 371 10 41

Gwarancja Twojego ZADOWOLENIA lub ZWROT PIENIĘDZY!

Soczewki należą do Programu ochronnego Kodano.pl!
Oznacza to, że jeśli z jakiegokolwiek powodu soczewki te nie spełnią Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci 100% kosztów zakupu!
Dokładny opis Programu ochronnego Kodano.pl znajdziesz klikając tutaj

Gwarancja Twojego ZADOWOLENIA lub ZWROT PIENIĘDZY!

Soczewki należą do Programu ochronnego Kodano.pl!
Oznacza to, że jeśli z jakiegokolwiek powodu soczewki te nie spełnią Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci 100% kosztów zakupu!
Dokładny opis Programu ochronnego Kodano.pl znajdziesz klikając tutajUnikalny preparat z Hialuronianem Sodu. Dodatkowe nawilżanie

 

Clean Active Premium 100 ml to płyn do pielęgnacji wszystkich rodzajów soczewek kontaktowych. Sekretem jego wyjątkowości jest formuła poloksameru i hialuronianu sodu. Składniki te efektywnie usuwają osady białkowe odkładające się na powierzchni soczewki.

Unikalna formuła - płyn pielęgnacyjny charakteryzuje się udoskonalonym składem, całkowicie bezpiecznym dla oczu i potęgującym komfort wynikający ze stosowania soczewek.
Dodatek nawilżający - skład płynu pielęgnacyjnego wzbogacono o hialuronian sodu - komponent znany z silnych właściwości nawilżających. Dzięki temu preparat poprawia wilgotność soczewek i chroni oczy przed wysychaniem w trakcie ich stosowania.
Kompleksowa dezynfekcja - soczewki zanurzone w pojemniczku z opisywanym płynem pielęgnacyjnym są dokładnie oczyszczane, zarówno z osadów białkowo-tłuszczowych, kurzu, jak i groźnych bakterii.
Bezpieczne przechowywanie - płyn pielęgnacyjny służy m.in. do bezpiecznego przechowywania soczewek. W pojemniczku wypełnionym roztworem soczewki odzyskują swoje początkowe właściwości i są chronione przed groźnym wpływem drobnoustrojów.
Pielęgnacja bez wysiłku - Clean Active Premium

 
Pielęgnacja bez wysiłku - aby dokładnie oczyścić i nawilżyć soczewki, wystarczy, że umieścisz je w pojemniczku z płynem pielęgnacyjnym na kilka godzin - bez pocierania i spłukiwania.
Kompaktowe opakowanie - płyn pielęgnacyjny mieści się w 100-mililitrowej buteleczce. To ilość idealna na podróż oraz do okazjonalnego stosowania.
 

Charakterystyka płynu Clean Active Premium:

 

Clean Active Premium jest preparatem do dezynfekcji i przechowywania szkieł kontaktowych. Za sprawą użytych składników posiada on właściwości nawilżające, które w dużym stopniu wpływają na trwałość soczewek i komfort ich użytkowania. Clean Active Premium dokładnie czyści zanieczyszczone po całym dniu szkła kontaktowe, dzięki czemu oko zyskuje ochronę przed infekcjami i innymi bakteriami. Odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniej higieny soczewek są znajdujące się w składzie: poloksamer i hialuronian sodu. Pierwszy z nich usuwa tłuste składniki rozpuszczając je w wodzie. Hialuronian natomiast zachowuje właściwy poziom filmu łzowego i chroni przed stanami zapalnymi, przyspieszając przy tym proces gojenia mikrourazów.

Stosując na co dzień soczewki kontaktowe należy pamiętać o ich regularnej i prawidłowej pielęgnacji (wyjątek stanowią soczewki jednodniowe). W tym właśnie celu produkowane są płyny do soczewek. Pamiętajmy o systematycznym czyszczeniu szkieł kontaktowych.

 

Jak stosować Clean Active Premium?

 

Po wyciągnięciu soczewki z oka należy położyć ją na zagłębieniu dłoni i polać kilkoma kroplami płynu dezynfekującego. W celu oczyszczenia szkła kontaktowego należy pocierać je opuszkiem palca. Kolejnym krokiem jest przełożenie go do pojemnika wypełnionego płynem pielęgnacyjnym.

Pamiętajmy, że płyny pielęgnacyjne są absolutną koniecznością w sytuacji stosowania soczewek kontaktowych w trybie dziennym lub mieszanym (tryb mieszany dotyczy soczewek, których nie trzeba zdejmować na noc). Do mycia i przechowywania szkieł kontaktowych nie należy używać zwykłego mydła z wodą. Każdy inny środek - z wyjątkiem płynu pielęgnacyjnego - może bowiem uszkodzić szkło kontaktowe bądź spowodować dyskomfort oczu w postaci bólu, pieczenia lub podrażnienia. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do uszkodzenia narządu wzroku.

 

Skład płynu Clean Active Premium 100 ml:

 
  • poliheksanid,
  • polikwaternium,
  • poloxamer,
  • hialuronian sodu.
 

Płyn dostępny jest również w większym opakowaniu:

Więcej informacji
ProducentDISOP
MarkaClean Active
Dostępność24 godziny
Cena za 100ml21,99 zł