Zestawy startowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

na stronę

Zestawy startowe soczewek kontaktowych

Coraz więcej osób przekonuje się do noszenia soczewek kontaktowych, które nie tylko zapewniają lepsze widzenie od korekcji okularowej, ale także są dużo bardziej wygodne, gwarantują swobodę podczas aktywności fizycznej i nie mają wpływu na zmianę wyglądu zewnętrznego. Niemal każda osoba, która zamieniła okulary na soczewki, nie wyobraża sobie powrotu do standardowych szkieł. Jednak soczewki kontaktowe mogą wywoływać szereg wątpliwości - jak je zakładać, czy są wygodne i czy nie powodują różnorodnych alergii. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto je wypróbować i przekonać się, czy jest to produkt odpowiadający naszym oczekiwaniom.

Wypróbowanie soczewek umożliwiają zestawy startowe, które - w odróżnieniu od opakowań standardowych - zawierają niewielką ilość sztuk produktu. W przypadku soczewek jednodniowych zestawy startowe składają się z 10 sztuk, natomiast zestaw początkowy dla soczewek dwutygodniowych bądź miesięcznych obejmuje jedną soczewkę.

Dlaczego warto zakupić zestawy startowe?

Zestaw startowy soczewek kontaktowych to praktyczne i wygodne rozwiązanie, charakteryzujące się kilkoma podstawowymi zaletami:

  1. Możliwość wypróbowania soczewek

    Zestawy startowe są dedykowane zwłaszcza osobom, dopiero rozpoczynającym noszenie soczewek i chcą sprawdzić, czy to rozwiązanie będzie dla nich odpowiednie. Soczewki pakowane w małych opakowaniach umożliwiają przetestowanie produktu - i to zarówno pod kątem samego noszenia soczewek, jak i wyboru ich rodzaju. Zestawy startowe dają możliwość wypróbowania soczewek jednodniowych i wielodniowych bez konieczności kupowania pełnych opakowań celem wybrania odpowiedniej opcji.

  2. Niezbędnik w podróży

    Rozwiązanie w postaci zestawów startowych jest niezwykle praktyczne w przypadku osób wybierających się w podróż. Zamiast zabierania ze sobą całego opakowania soczewek (zwłaszcza jednorazowych) wystarczy zakupić zestaw startowy, który nie tylko jest bardziej praktyczny, ale także dużo tańszy.

  3. Zestaw startowy jako wyjście awaryjne

    Nie jest tajemnicą fakt, iż wiele osób posiada swoje ulubione marki soczewek. Co jednak zrobić, gdy przytrafi się sytuacja, iż chwilowo zabraknie ich w sprzedaży? Wtedy sprawdzają się zestawy startowe innych marek, które są niedrogą alternatywą dla dotychczas noszonych soczewek. Nie ma potrzeby kupowania pełnowymiarowego opakowania, co znacznie ogranicza koszty.

Zestawy startowe to niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ umożliwiają wypróbowanie soczewek bez konieczności inwestowania w całe opakowanie. Dzięki temu można nie tylko sprawdzić, czy soczewki kontaktowe będą dobrym wyborem, ale także przetestować dany produkt i zdecydować się na najbardziej odpowiedni i dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Zestawy startowe znanych marek

Na rynku istnieje wiele zestawów startowych, jednak warto zdecydować się na soczewki renomowanych marek, które zapewnią nie tylko komfort noszenia, ale także najwyższą jakość. W naszym przypadku są to marki AquaView i FitView.

Pierwsza z nich to wiodąca marka w branży soczewek kontaktowych, która oferuje produkty wykonane z wysokiej klasy materiałów i zachowujące najwyższe standardy bezpieczeństwa. Soczewki w zestawach startowych AquaView są wykonane z materiału Hioxifilcon A bądź Bioxifilcon A, który w połączeniu z hialuronianem sodu zapewnia doskonałe nawilżenie oka. Dodatkowo soczewki AquaView są wyposażone w odpowiednie filtry, które chronią oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W zestawach startowych tej marki znajdują się także soczewki toryczne - AquaView Toric, przeznaczone dla osób borykających się z problemem astygmatyzmu.

FitView to druga z polecanych marek, która od ponad 20 lat dostarcza na rynek produkty najwyższej jakości. Soczewki w zestawach startowych FitView wykonywane są z materiału Methafilcon A (FitView Daily Plus), Etafilcon A (FitView Vitamine Daily) bądź Filcon II 2 (FitView Advance Monthly), zapewniających wysoką przepuszczalność tlenu oraz doskonałe nawilżenie oka. Dodatkowo soczewki FitView zawierają filtry przeciwsłoneczne i specjalny środek antybakteryjny, który przeciwdziała osadzaniu się białka. Pewną nowością są soczewki kontaktowe z dodatkiem witamin E, B6 i B16, wpływające na poprawne widzenie i dobrą kondycję oczu.