Miesięczne soczewki kontaktowe

Bausch+Lomb ULTRA®

Marzysz o miesięcznych soczewkach kontaktowych, które sprawdzą się nawet po wielu godzinach pracy przy komputerze.

Wypróbuj najnowsze soczewki Bausch+Lomb ULTRA®*, które zapewniają wyjątkowy komfort przez 16h, dzięki technologii MoistureSeal™2. Te wyjątkowo komfortowe soczewki można kupić w salonach Kodano oraz online.

Twoja strefa komfortu

16

godzin ULTRA komfortu dzięki technologi MoistureSeal®

Produkty marki Bausch+Lomb ULTRA®

3 i 6 szt.

BAUSCH+LOMB ULTRA®

kup teraz
3 i 6 szt.

BAUSCH+LOMB ULTRA®

For Astigmatism

kup teraz
3 i 6 szt.

BAUSCH+LOMB ULTRA®

For Presbyopia

kup teraz

Bausch+Lomb ULTRA® soczewki na miarę ery cyfrowej.

 • Odczuwasz zmęczenie oczu lub zamazane widzenie. Masz problemy z akomodacją lub z suchością oczu.
 • Mogą to być symptomy cyfrowego zmęczenia wzroku. Dotyka ono coraz więcej osób w wymagających dla oczu czasach, które spędzamy w dużej mierze przed ekranami urządzeń elektronicznych.
 • Średnia częstotliwość mrugania w trakcie korzystania z urządzeń elektronicznych wynosi 5 razy na minutę, podczas gdy bez wysiłku wzrokowego mrugamy 3 razy częściej.1
 • Używanie urządzeń mobilnych może prowadzić do zmniejszenia komfortu użytkowania soczewek kontaktowych, dlatego warto wybrać produkt utrzymujący wysoki poziom nawilżenia, jak Bausch+Lomb ULTRA®

Dlaczego Bausch+Lomb ULTRA®?

Większy komfort

Soczewki Bausch+Lomb ULTRA® utrzymają 95% swojego nawilżenia do 16h, zapewniając wysoki poziom komfortu.2

Technologia MoistureSeal™

Nowoczesny proces dwufazowej polimeryzacji, który zapewnia wysokie nawilżenie oraz wysoką zwilżalność2. Chroni przed wysychaniem powierzchni soczewek spowodowanym rzadszym mruganiem3 także podczas długotrwałego korzystania z urządzeń elektronicznych.

Zdrowe oczy dla każdego

Jednym z głównych parametrów wpływających na zachowanie oczu w dobrej kondycji jest wysoka tlenotransmisyjność materiału, z którego wykonane są soczewki. Dla Bausch+Lomb ULTRA® wynosi ona 163 Dk/t. Wysoki parametr tlenoprzepuszczalności jest charakterystyczny dla produktów z rodziny ULTRA®.

Prawidłowe użytkowanie soczewek kontaktowych

 • Zawsze przed założeniem nowych soczewek kontaktowych pamiętaj, aby skontaktować się ze specjalistą. Tylko on może ocenić czy soczewka pasuje do Twojego oka.
 • Soczewki kontaktowe należy używać wyłącznie zgodnie z zaleceniami producenta. Nie wolno przedłużać terminów ich użytkowania.
 • Wiele osób obawia się zakładania i zdejmowania soczewek - niepotrzebnie. Najważniejsze jest zachowanie spokoju i precyzji ruchów.
 • Dla użytkowników soczewek kontaktowych zainteresowanych wyjątkowym komfortem zalecane są nowoczesne soczewki miesięczne.

Bausch+Lomb ULTRA®

Nowoczesna miesięczna silikonowo-hydrożelowa soczewka kontaktowa dla osób z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością.

Została stworzona z myślą osobach o wysokich wymaganiach wzrokowych takich, jak długotrwała praca przy komputerze lub częste korzystanie z urządzeń elektronicznych, gdy częstość mrugania zmniejsza się trzykrotnie1.

Dzięki zastosowanej podczas produkcji technologii MoistureSeal™, soczewki utrzymują 95% swojego nawilżenia do 16h, zapewniając ULTRAkomfort użytkowania.2,3

Optyka asferyczna zastosowana w soczewkach Bausch+Lomb ULTRA® zapewnia kontrolę aberracji sferycznych, dając doskonałą jakość widzenia również w warunkach słabego oświetlenia.

Dostępna w online oraz w naszej sieci salonów Kodano.

kup teraz

Bausch+Lomb ULTRA® For Astigmatism

Nowoczesna, toryczna, miesięczna silikonowo-hydrożelowa soczewka kontaktowa do korekcji astygmatyzmu.

Zapewnia swobodę, jaką dają soczewki bez względu na wadę wzorku, a także wysoki poziom komfortu użytkowania, dzięki technologii MoistureSeal™

Dodatkowo soczewka ta została wyposażona została w technologię OpticAlign™ Design, która pozwala na szybkie dopasowanie soczewki kontaktowej do potrzeb użytkownika w możliwie najbardziej optymalny sposób. Kupisz ją wygodnie online. Wystarczy kliknąć.

kup teraz

Bausch+Lomb ULTRA® For Presbyopia

Miesięczne soczewki silikonowo-hydrożelowe, które pozostają wysoko nawilżone przez wiele godzin przeznaczone dla osób po 40. roku życia, które dotknęła prezbiopia.

Optyka 3-Zone Progressive™ Design, wspiera widzenie w bliży, dali i w odległościach pośrednich, pozwalając osobom po 40. roku życia na komfortowe funkcjonowanie podczas wykonywania codziennych czynności takich jak czytanie, praca przy komputerze lub korzystanie z urządzeń elektronicznych.

Wejście w wiek prezbiopijny nie musi oznaczać konieczności rezygnacji z soczewek kontaktowych. Bausch+Lomb ULTRA® For Presbyopia kupisz online oraz w salonach Kodano.

kup teraz

Dowiedz się więcej

Czym jest astygmatyzm?

Astygmatyzm to wada wzroku, którą można korygować za pomocą soczewek torycznych. Polecanymi soczewkami kontaktowymi są w tym wypadku Bausch+Lomb ULTRA® For Astigmatism. Dowiedz się więcej na temat czynników zwiększających ryzyko wystąpienia wady, a także o objawach astygmatyzmu.

czytaj dalej

Czym jest prezbiopia?

Z wiekiem w wyniku procesów fizjologicznych dochodzi do pogorszenia widzenia w bliży. Niestety, oko z powodu starzenia się, nie jest w stanie widzieć, tak jak wcześniej. Dobrym sposobem korekcji tej wady, nazywanej prezbiopią są soczewki kontaktowe.

czytaj dalej

Dlaczego stosowanie płynu to podstawa pielęgnacji soczewek?

Soczewki kontaktowe to bardzo wygodny sposób korekcji wzroku dla wielu osób. Pozwalają ukryć fakt posiadania wady, umożliwiają uprawianie sportu czy też pracę przed komputerem bez konieczności zakładania okularów. Trzeba jednak pamiętać o ich pielęgnacji i o tym, że wybór płynu do soczewek może mieć wpływ na komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania.

czytaj dalej

Najczęściej zadawane pytania

Czy mając astygmatyzm można nosić soczewki kontaktowe?

Tak. Astygmatyzm jest jedną z wad wzroku, które można świetnie korygować za pomocą soczewek kontaktowych. Na rynku jest już szeroka oferta produktów jednodniowych oraz miesięcznych dla osób z astygmatyzmem. Należy pamiętać, że doboru soczewek kontaktowych zawsze powinien dokonywać specjalista ochrony wzroku mając na względzie indywidualne potrzeby i dobro pacjenta.

Czy problemy z widzeniem do bliży, które pojawią się po 40 r.ż mogę korygować za pomocą soczewek kontaktowych?

Tak, soczewki kontaktowe mogą korygować prezbiopię. Pojawia się ona z wiekiem naturalnie w wyniku częściowej lub całkowitej utraty zdolności do akomodacji. Soczewki tak, jak i w każdym innym wypadku powinien dobrać do Twoich potrzeb specjalista ochrony wzroku. Kupisz je także wygodnie online na www.Szkla.com.

Jaki korzyści daje korzystanie z miesięcznych soczewek kontaktowych?

Do najważniejszych zalet korzystania z soczewek kontaktowych zaliczyć należy pełną swobodę ruchów oraz większe pole widzenia niż w przypadku korekcji wad wzroku za pomocą okularów. Jeśli korzystasz z soczewek na co dzień, to soczewki wymieniane co miesiąc na nową parę okażą się tańsze od tych wymieniany codziennie, a pielęgnacja ich szybko wchodzi w nawyk i przychodzi bez trudu. Pamiętaj, aby zawsze kierować się informacjami podanymi przez producenta produktów kontaktologicznych oraz zaleceniami Twojego specjalisty ochrony wzroku.

*Przed założeniem nowej marki soczewek zaleca się konsultację ze specjalistą.

 1. Rah M., Blink Rate Literature Review, 2016.
 2. Hoteling, A., Nichols W., Harmon P., Hook D., Nun ez I. Optimizing Physical Properties of a Silicone Hydrogel Material with 2-Phase Polymerization Processing, AOA 2014 Poster. Hoteling, A., Nichols W., Harmon P., Hook D., Nuñ ez I., PVP Content of a Silicone Hydrogel Material with Dual Phase Polymerization Processing, AOA 2014 Poster.
 3. Schafer J., Reindel W., Steffen R., Use of a novel extended blink test to evaluate the performance of two polyvinylpyrrolidone-containing, silicone hydrogel contact lenses, Clinical Ophthalmology, 2018.