Chcesz zacząć

nosić soczewki
kontaktowe?

sticker

Znajdź odpowiedzi na nurtujące cię pytania dotyczące soczewek kontaktowych, odkryj ich zalety i wybierz odpowiednie soczewki dla siebie.

 1. Czy mogę używać soczewek zamiast okularów?
 2. Pewnie, że tak! Możesz także używać soczewek i okularów wymiennie. Noszenie okularów czasami może jednak okazać się konieczne. Dobór właściwej mocy soczewek oraz decyzje co do zamiany okularów na soczewki, powinno pozostawić się specjaliście. Na podstawie badań i wywiadu z pacjentem pomoże w wybraniu odpowiedniego rodzaju szkieł kontaktowych.
 3. Czy mogę nosić okulary i soczewki kontaktowe naprzemiennie?
 4. Pewnie, że tak! Zarówno okulary korekcyjne, jak i soczewki kontaktowe są dobrymi sposobami na poprawę jakości widzenia i cieszenie się wyraźnym obrazem na co dzień. Możesz używać ich naprzemiennie. To, które rozwiązanie wybrać, powinno być podyktowane nie tylko wygodą, ale również czynnikami zdrowotnymi. Podczas konsultacji optometrycznej dowiesz się, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do stosowania okularów lub soczewek.
 5. Mam astygmatyzm - Czy mogę nosić soczewki?
 6. Oczywiście, że tak! W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych rodzajów soczewek, dzięki którym osoby cierpiące na astygmatyzm mogą uzyskać bardzo dobre wyniki korekcji wzroku. Różnią się one od standardowych soczewek przede wszystkim kształtem - są to bowiem soczewki toryczne, a nie sferyczne. Dzięki temu unikalnemu kształtowi soczewki toryczne lepiej dopasowują się do kształtu rogówki i mogą mieć różne moce w różnych częściach soczewki, co jest bardzo ważne w tej wadzie wzroku. Takie soczewki zazwyczaj wykonywane są z miękkiego materiału silikonowo-hydrożelowego.
 7. Widzę gorzej z bliska - Czy mogę nosić soczewki?
 8. Oczywiście, że tak! Starczowzroczność, wada wzroku inaczej nazywana prezbiopią, dotyka coraz więcej osób po 40. roku życia. Wynika z postępującego osłabienia mięśni odpowiadających za zdolność oka do akomodacji. Soczewka oka pęcznieje, twardnieje i traci swoją naturalną sprężystość. Objawia się to postępującym pogorszeniem jakości widzenia - z bliska i daleka. Soczewki kontaktowe przeznaczone do korekcji starczowzroczności określa się mianem progresywnych lub multiokalnych. Ich najbardziej charakterystyczną funkcją jest zapewnienie wyraźnego widzenia z bliska i daleka - tak, by użytkownik mógł cieszyć się maksymalnym komfortem we wszystkich codziennych sytuacjach, nie musząc nosić dwóch par okularów na przemian: innych do bliży, innych do dali.
 9. Czy dziecko może nosić soczewki kontaktowe?
 10. Soczewki kontaktowe można nosić już od najmłodszych lat. Przed podjęciem decyzji o tym czy dziecko może nosić soczewki kontaktowe warto odpowiedzieć na pytania:

  Czy dziecko jest wystarczająco odpowiedzialne?

  Czy z łatwością się uczy?

  Czy regularnie wykonuje swoje obowiązki i o nich pamięta?

  Czy mimo zmęczenia będzie potrafiło zakładać i zdejmować soczewki we właściwy sposób?

  Czy będzie przestrzegać zaleceń dotyczących trybu noszenia soczewek oraz utrzymywać je w czystości?

  Pozytywna odpowiedź na te pytania sugeruje, że można rozważyć taką formę korekcji wady wzroku. Jednak to specjalista na podstawie badania pod kątem doboru soczewek kontaktowych podejmuje ostateczną decyzję czy jest to dobry moment na rozpoczęcie ich noszenia.

Specjalnie dla Klientów Kodano.pl

50 zł rabatu

na zakup soczewek #bioview lub Acuvue
w salonach Kodano Optyk

Więcej informacji znajdziesz w regulaminie.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą. Producentem jest Johnson&Johnson i Visco Technology, podmiotem prowadzącym reklamę jest Kodano S.A.

badanie wzroku

soczewki próbne #bioview lub Acuvue

nauka zakładania oraz zdejmowania soczewek

50 zł rabatu na zakup soczewek #bioview lub Acuvue w salonach Kodano Optyk

Zadzwoń i umów się na badanie wzroku i dopasowanie soczewek kontaktowych

Zakładanie soczewek kontaktowych

Zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami specjalisty i instrukcją stosowania produktu. Na filmie instruktażowym przypominamy jak to zrobić prawidłowo.

Zdejmowanie soczewek kontaktowych

Zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami specjalisty i instrukcją stosowania produktu. Nie pamiętasz jak poprawnie to zrobić? Aby ułatwić Ci zdejmowanie soczewek zamieszczamy krótki film instruktażowy.

Gwarancja satysfakcji albo zwrot pieniędzy