Знайдіть ваші лінзи

ДіоптріїPower

Кривизна

Режим заміни контакних лінз

Тип корекціі

Адидація

Циліндр

Вісь

Діаметр

 1. ACUVUE® OASYS 6 szt.
 2. ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM 6 szt.
 3. DAILIES® AquaComfort Plus® 90 szt.
 4. 1-DAY ACUVUE® TruEye® 30 szt.
 5. SofLens® Daily Disposable™ 30 szt.
 6. 1-DAY ACUVUE® MOIST 30 szt.

Aplikacja mobilna

Wszystko pod ręką
POBIERZ

Nowa kolekcja

okularów przeciwsłonecznych
SPRAWDŹ

Chcesz nosić soczewki?

Zobacz od czego zacząć
SPRAWDŹ

Okulary korekcyjne

Dbamy o Twój wzrok

Okulary przeciwsłoneczne

Sprawdź naszą kolekcję

Badanie wzroku

Umów się na wizytę
WEJDŹ

Wirtualna przymierzalnia

Przymierz okulary online
WYBIERZ OKULARY

Bądź SMART

Nie płać za dostawę przez cały rok
SPRAWDŹ
 1. #bioview Monthly 6 szt.
 2. #bioview Daily 30 szt.
 3. AquaView Monthly 6 szt.
 4. AquaView Toric 6 szt.
 5. AquaView Daily 30 szt.
 6. AquaView Moist 6 szt.
 7. Proclear 1 Day 30 szt.
 8. Air Optix® Plus HydraGlyde® 3 szt.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Darmowe badanie wzroku w kierunku doboru soczewek kontaktowych wykonywane jest w salonach KODANO Optyk przez wykwalifikowaną kadrę optometrystów. Aby usługa była bezpłatna, to powinno być ono zwieńczone zakupem soczewek kontaktowych, dla których koszt badania jest wliczony w ich cenę. Podobnie jest w przypadku darmowego badania wzroku pod korekcję okularową, kończącego się doborem szkieł i oprawek pod okulary korekcyjne.

Prawidłowo dobrane soczewki kontaktowe zapewniają widzenie w wysokiej rozdzielczości i maksymalny komfort - użytkownik może zapomnieć o wadzie wzroku. Soczewka, obejmując całe oko, gwarantuje wyraźne widzenie w całym polu widzenia, co doceniają zwłaszcza wielbiciele aktywności fizycznej. Taka forma korekcji wzroku nie zmienia diametralnie wyglądu użytkownika, poza barwą tęczówki dla soczewek kolorowych.

Zacznij od badania wzroku, które możesz wykonać w salonach KODANO Optyk. Optometrysta określi Twoją wadę wzroku pod kątem soczewek. Może też podpowiedzieć, jaki typ soczewek kontaktowych sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku (zwłaszcza, jeśli borykasz się z innymi, dodatkowymi schorzeniami wzroku). Udziela także wskazówek dotyczących prawidłowej aplikacji soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe, dostępne w sklepie Kodano.pl, są bardzo różnorodne. Z ich pomocą możesz korygować każdą wadę wzroku - krótkowzroczność (z soczewkami sferycznymi minusowymi), nadwzroczność (z soczewkami sferycznymi dodatnimi), astygmatyzm (z soczewkami torycznymi) i prezbiopię, inaczej nazywaną starczowzrocznością (z soczewkami progresywnymi - multifokalnymi). Pomocne w doborze odpowiednich soczewek kontaktowych mogą okazać się zestawienia najbardziej popularnych produktów w danym miesiącu, prezentowane w Rankingu soczewek kontaktowych.

Z soczewek każdego dnia korzystają miliony osób. To absolutnie bezpieczna metoda korekcji wzroku. Jeśli tylko soczewki zostaną prawidłowo dobrane do posiadanej wady wzroku oraz indywidualnych preferencji, a także będą odpowiednio oczyszczane i stosowane według zaleceń, użytkownikowi nie grozi żadne niebezpieczeństwo.

Z soczewek może korzystać wiele osób, ale niestety nie wszyscy. Przeciwwskazania obejmują wiele różnych aspektów zdrowotnych i może określić je wyłącznie lekarz - okulista lub optometrysta. Dlatego tak ważne jest, by przed rozpoczęciem przygody z soczewkami, udać się na wizytę do specjalisty.

Cena soczewek kontaktowych różni się w zależności od konkretnego modelu, trybu stosowania, marki i zastosowanych technologii. Z najniższą ceną związane są soczewki sferyczne - do korygowania krótko- i nadwzroczności. Każda mniej popularna wada wzroku wymaga zakupu droższych soczewek. Przy regularnym stosowaniu najtańsze są modele roczne, najdroższe jednodniowe. Ceny zaczynają się już od 1,66 zł za sztukę, a szacuje się, że koszt korzystania z soczewek kontaktowych przez miesiąc to około 45 zł.

Do korekcji astygmatyzmu przeznaczone są soczewki toryczne. Kupisz je jako modele zarówno dla krótkowidzów, jak i dalekowidzów, w wersji jednodniowej (np. ACUVUE® OASYS 1-DAY for ASTIGMATISM), dwutygodniowej (np. ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM), miesięcznej (np. Biofinity® Toric) i rocznej (np. Zero 6 Toric RX).

Zawsze zacznij od dokładnego umycia i wysuszenia rąk. Aby założyć soczewkę, wyjmij ją delikatnie z blistra, umieść na opuszku palca wskazującego i upewnij się, czy skierowana jest odpowiednią stroną do oka. Następnie przytrzymaj środkowym palcem dolną, a palcami drugiej ręki górną powiekę i powoli umieść soczewkę na oku. Na końcu spójrz w każdym kierunku i pomrugaj, by soczewka prawidłowo się ułożyła. Jeśli chcesz zdjąć soczewkę, spójrz w górę i odchylając dolną powiekę, palcem wskazującym ściągnij soczewkę w dół, ku workowi spojówkowemu. Następnie delikatnie ją wyciągnij tym samym palcem i dodatkowo pomagając sobie kciukiem. Jeśli jest to soczewka jednodniowa - wyrzuć ją do kosza - natomiast jeśli soczewka planowej wymiany - oczyść i umieść w pojemniczku ze świeżą porcją płynu pielęgnacyjnego.

Soczewki jednodniowe nie muszą być oczyszczane - po zakończeniu użytkowania po prostu je zdejmujesz i wyrzucasz do kosza, a rano sięgasz po nową parę. Soczewki wielokrotnego użytku oczyszcza się przy pomocy przeznaczonego do tego płynu pielęgnacyjnego - poprzez kilkusekundowe pocieranie opuszkiem palca zwilżonych preparatem soczewek. Następnie soczewki umieszcza się w specjalnym pojemniczku z płynem pielęgnacyjnym i pozostawia na co najmniej kilka godzin.

Tak i nie. Najczęściej rozbieżność między mocą okularów i soczewek pojawia się przy wadzie o wartości +/- 3,50 Dioptrii i powyżej. Jeśli wada jest mniejsza, nie jest konieczne rozróżnienie mocy korekcyjnej okularów i soczewek, ale to i tak zawsze musi stwierdzić optometrysta! Dlatego tak ważne jest, by nie kupować soczewek kontaktowych w oparciu o receptę przepisaną przez specjalistę na okulary korekcyjne. Może to doprowadzić do nieprawidłowej korekcji wzroku, która ostatecznie stwarza ryzyko pogorszenia, a nie polepszenia widzenia. Zawsze trzeba skontaktować się ze specjalistą - osobno, jeśli chcesz sięgnąć po soczewki kontaktowe i osobno, jeśli interesują Cię okulary korekcyjne.