Opinie o Nas
   × 

Odwiedź nas w salonie KODANO Optyk
Znajdź salon w swoim mieście

Sportowe

 

9 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący
  FILTRY

Siatka  Lista 

9 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący
  FILTRY

Siatka  Lista 

OKULARY SPORTOWE

Okulary sportowe to najlepsze rozwiązanie dla miłośników każdej aktywności fizycznej. Odpowiednie zarówno na trening, jak i dla zawodowców. Oprawki sportowe wykonane są z najwyższej jakości materiałów, zapewniających doskonały komfort i bezpieczeństwo. W sporcie sukces zależy w dużej mierze od poprawnego widzenia, dlatego tak ważne, by w czasie aktywności zapewnić oczom doskonałą korekcję. Okulary sportowe cechują się zdecydowanie wyższą odpornością na uderzenia, w porównaniu do tradycyjnych oprawek okularów korekcyjnych.

Okulary sportowe korekcyjne

Nie wybieraj między jakością widzenia a sportem - wybierz sportowe okulary korekcyjne. Soczewki mają specjalny układ, który zapewnia większe pole widzenia. Nie przylegają do policzków, a ich specjalna budowa gwarantuje stały przepływ powietrza. Okulary sportowe warto mieć nie tylko podczas sportów wyczynowych, ale również podczas zajęć wychowania fizycznego, czy codziennej jazdy na rowerze. Bardzo ważnym elementem okularów sportowych są oprawki. Cechują się wytrzymałością, wytworzone są z trwałych materiałów. Zapewniają naszym oczom bezpieczeństwo i odpowiednią widoczność. Warto zwrócić uwagę na powłoki antyrefleksyjne, które w soczewkach przy okularach sportowych pokrywają nie tylko zewnętrzną warstwę szkła, ale także jego wewnętrzną stronę. To wszystko po to, by zapewnić doskonałą widoczność w każdych warunkach.

Okulary przeciwsłoneczne sportowe

Podczas uprawiania sportów, bardzo ważna jest ochrona przed promieniowaniem UV. Przy produkcji okularów przeciwsłonecznych sportowych wykorzystywane są nowoczesne technologie, dzięki czemu okulary zapewniają wysoką jakość obrazu nawet przy ostrym nasłonecznieniu. Dodatkowo eliminują błędy optyczne, powstające na zwykłych soczewkach oraz załamania światła. Okulary przeciwsłoneczne sportowe są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, obtarcia i uderzenia.

Dobór odpowiednich okularów sportowych

Projektanci dbają o odpowiednią ochronę wzroku podczas aktywności, jak również o wygląd okularów sportowych. Możemy zauważyć ciekawą, różnorodną kolorystykę. Często same oprawki są dwukolorowe, a szkła przeciwsłoneczne dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Wybór koloru soczewek w szczególności zależy od zastosowania okularów. Przykładowo, przy słabym nasłonecznieniu będą potrzebne szkła, które dają dobry kontrast i poprawiają naturalne barwy. Z kolei przy mocnym słońcu, np. podczas wspinaczki górskiej, warto mieć soczewki z polaryzacją, w kolorze brązowym.