Soczewki kontaktowe z filtrami UV

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 100

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 100

Strona
na stronę

Soczewki z filtrami UV

Po soczewki kontaktowe sięga coraz więcej osób. Tym bardziej, że stale rośnie odsetek populacji dotknięty wadami wzroku. Aktualne dane statystyczne mówią o ponad 150 milionach użytkowników soczewek kontaktowych na całym świecie.

Rosnące zainteresowanie soczewkami wraz z coraz większymi możliwościami technologicznymi sprzyjają udoskonalaniu tej formy korekcji. I tak powstały soczewki kontaktowe z filtrami UV – soczewki, mające dodatkowo chronić wzrok przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. A to – wbrew pozorom – jest obecne nie tylko w słoneczne, letnie dni. Groźne promieniowanie UV towarzyszy nam również przy pochmurnej pogodzie i niskiej temperaturze, także zimą. Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że ochrony przed UV potrzebujemy przez cały rok oraz że potrzebuje jej nie tylko nasza skóra, ale też oczy. Świadczy o tym między innymi rosnące zainteresowanie okularami przeciwsłonecznymi oraz soczewkami kontaktowymi z filtrami UV.

Jak to możliwe, że soczewki kontaktowe chronią przed UV?

Taka ochrona jest możliwa, dzięki wzbogaceniu soczewek o powłokę z filtrami UVA/UVB. Taka powłoka nie wpływa w żaden sposób na komfort korzystania ani jakość korekcji wzroku, ale za to blokuje promieniom słonecznym dostęp do oka i tym samym chroni wzrok przed szkodliwością tego światła, a dokładnie jego dwoma najbardziej niebezpiecznymi rodzajami: UVA i UVB.

Dlaczego warto wybrać soczewki kontaktowe z filtrami UV?

  • Soczewki ściśle przylegają do oka, dzięki czemu chronią całą jego powierzchnię (w zakrywanej części) przed promieniowaniem UV.
  • Filtry UV są równomiernie rozłożone na całej soczewce. Masz zatem tym większą pewność, że tak samo dobrze chronione jest całe oko.
  • W przypadku soczewek ochrona przed promieniami UV łączy się z pozostałymi zadaniami spełnianymi przez soczewki: korekcją wzroku i maksymalną wygodą każdego dnia.
  • Soczewki kontaktowe z filtrami UV - tak, jak wszystkie inne - pozostają niewidoczne i raz założone, trzymają się na oku i nie są wyczuwalne. To świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, chcących zapomnieć zarówno o korekcji wzroku, jak i ochronie przed promieniami UV.
  • Duża dostępność soczewek kontaktowych z filtrami UV - na rynku znajdziesz coraz więcej takich produktów. Najbardziej renomowani producenci oferują zarówno jednodniowe soczewki z filtrami UV, jak i dwutygodniowe, miesięczne i kwartalne. Możesz więc z łatwością znaleźć produkt dopasowany do swoich aktualnych potrzeb.

Soczewki z filtrami UV czy okulary przeciwsłoneczne?

Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Są bowiem sytuacje, w których warto wybrać okulary, a także takie, w których to soczewki sprawdzą się lepiej. Czasami także można połączyć jedno i drugie.

Okulary przeciwsłoneczne nadal cieszą się największą popularnością. Są łatwiej dostępne i pozwalają nie tylko na ochronę wzroku przed słońcem i idący za tym komfort, ale także urozmaicenie stylizacji. Wybierają je jednak głównie osoby wolne od wad wzroku. Bo okulary przeciwsłoneczne z korekcją - choć dostępne - są droższe i niedostępne od ręki (potrzeba najczęściej około dwóch tygodni na ich stworzenie). Niestety, jako że okulary przeciwsłoneczne można znaleźć niemal na każdym stoisku czy bazarku, zwłaszcza w lecie, rośnie ryzyko, że osoba ich potrzebująca zakupi okulary tanie i pozbawione certyfikowanych filtrów UV. A takie nie dość, że nie chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym, to dodatkowo ułatwiają mu dostęp do oka - poprzez tylko przyciemnione szybki, które ograniczają nasz odruch mrużenia oczu i mrugania.

Soczewki kontaktowe z filtrami UV to alternatywa, w sytuacji gdy nie chcesz zmieniać swojego wyglądu albo kiedy wiesz, że korzystanie z okularów może generować dyskomfort. Ze względu na swoją budowę i sposób użytkowania zapewniają pełną ochronę, ale tylko w zakrywanym obszarze oka.

W przypadku, gdy przebywasz w miejscu o dużym nasłonecznieniu - w górach, na stoku narciarskim lub plaży, najlepiej, jeśli połączysz wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne z soczewkami z filtrami UV. Wtedy zadbasz zarówno o oczy, jak i delikatną skórę wokół nich, a pamiętaj, że ta także jest podatna na niekorzystne działanie słońca i z tego powodu może m.in. szybciej się starzeć.

Jakie soczewki kontaktowe z filtrami UV wybrać?

To zależy przede wszystkim od Twojej wady wzroku. Pośród soczewek kontaktowych z filtrami UV znajdziesz zarówno te z „ujemnymi”, jak i „dodatnimi” mocami korekcyjnymi, a także soczewki dla astygmatyków i osób z prezbiopią. Ponadto szukaj soczewek do stosowania w takim trybie, jaki najbardziej Ci odpowiada i jaki jest dopasowany do potrzeb Twoich oczu. W naszym sklepie znajdziesz soczewki z filtrami UV zarówno jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne jak i kwartalne. Ważne są też właściwości soczewek. Innych potrzebuje osoba ze skłonnością do suchości oczu, innych użytkownik z tendencją do infekcji oczu, a jeszcze innych osoba, która może ocenić swoje oczy jako standardowe i nie zauważa problemów w ich zakresie. Wiesz, że w Kodano zebraliśmy soczewki z filtrami UV różnych producentów i o różnych właściwościach? Zobacz sam!

Soczewki kontaktowe z filtrami UV od znanych i cenionych producentów

  • Soczewki ACUVUE® z filtrami UV - jeden z liderów na rynku optycznym oddaje w Twoje ręce nowoczesne soczewki kontaktowe. Najbardziej innowacyjne produkty posiadają powłoki, chroniące przed promieniami UVA i UVB w nawet 99,9%. To najlepszy wynik spośród wszystkich osiągniętych przez inne marki. Obecność tak skutecznych filtrów nie oznacza pogorszenia jakości w innych obszarach. Soczewki kontaktowe z filtrami UV od ACUVUE® to nadal bardzo duży komfort stosowania osiągnięty za sprawą korzystnego stopnia uwodnienia, przepuszczalności tlenowej, elastyczności, miękkości, a także zabarwień ułatwiających aplikację. Soczewki kontaktowe chroniące oczy przed UV znajdą tu wszyscy - zarówno zwolennicy jednodniowych soczewek, jak i soczewek planowej wymiany i osoby o różnych wadach wzroku, zarówno tych najpopularniejszych, jak i rzadszych, w tym wadach o dużych wartościach.
  • Soczewki #bioview z filtrami UV - to jedne z najnowocześniejszych soczewek dostępnych na rynku. Są produktami III-ej generacji, wyróżniającymi się zastosowaniem technologii i materiałów bliskich ludzkiemu oku. Zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, oczekujących maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa. Soczewki #bioview zawierają kompleks nowoczesnych filtrów UVA/UVB, skutecznie blokujących ponad 90% szkodliwego promieniowania słonecznego. Dzięki temu chronią przed groźnymi chorobami wzroku, będącymi skutkiem zbyt długotrwałej i/lub zbyt intensywnej ekspozycji na słońce. Filtry UV wbudowano w soczewki z pomocą innowacyjnych technologii, więc nie ma mowy o pogorszeniu innych parametrów. Soczewki #bioview są wysoce uwodnione, miękkie i elastyczne, charakteryzują się doskonałą tlenoprzepuszczalnością i delikatnym zabarwieniem ułatwiającym aplikację. Soczewki kontaktowe #bioview znajdziesz zarówno w wariancie jednodniowym (#bioview Daily), jak i miesięcznym (#bioview Monthly), i to w opakowaniach różnej wielkości.
  • Soczewki AquaView z filtrami UV - szukasz soczewek kontaktowych, które poza wyraźnym widzeniem i niewyczuwalnością na oku zapewnią skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV? Znajdziesz je również w ofercie AquaView w serii dla osób z suchością oczu, czyli AquaView Moist i w kolorowych soczewkach kontaktowych AquaView Color. Każde z nich są dostępne w szerokim zakresie mocy optycznych (a kolorowe soczewki dodatkowo w wielu wariantach kolorystycznych), więc z pewnością znajdziesz takie, jakich potrzebujesz. AquaView Color to jedyne soczewki kolorowe z wbudowanymi filtrami UV. AquaView należą do grona najczęściej wybieranych soczewek kontaktowych. Są jednymi z najcieńszych, dlatego ich zakładanie nie sprawia problemu nawet początkującym użytkownikom i nie ma mowy o podrażnieniu oczu.
  • Soczewki BioAir z filtrami UV - poznaj wysokiej jakości soczewki kontaktowe z filtrami UV - rodzinę soczewek BioAir od Horien. Znajdziesz tu kilka rodzajów soczewek, a więc BioAir Comfort, BioAir Comfort Plus, BioAir Optimum i BioAir 38FW. Niektóre z nich wyróżniają się zwiększonym stopniem uwodnienia i dodatkiem w postaci środka nawilżającego. Inne, jak BioAir 38FW, mają udoskonaloną budowę widoczną w cieńszych krawędziach i zwiększonej średnicy, co przyspiesza i poprawia proces dopasowania się soczewki do oka. Wszystkie zawierają wysokojakościowe filtry UV, chroniące zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Soczewki BioAir z filtrami UV kupisz w wariancie miesięcznym (BioAir Comfort, BioAir Comfort Plus i BioAir Optimum) i kwartalnym (BioAir 38FW).
  • Soczewki Clariti z filtrami UV - oto soczewki kontaktowe od jednego z najbardziej znanych i cenionych producentów, czyli CooperVision. W ich przypadku zyskujesz naprawdę duży wybór, bo w rodzinie Clariti znajdziesz zarówno soczewki jednodniowe, jak i miesięczne. Ale co ważniejsze - wśród nich znajdują się soczewki dla astygmatyków (Clariti® 1 Day Toric, Clariti® Toric i Clariti® Toric XR), osób z prezbiopią (Clariti® 1 Day Multifocal, Clariti® Multifocal) i oczywiście krótko- i dalekowidzów (Clariti® 1 Day i Clariti® Elite). Idealną parę kupią też osoby, borykające się z suchością oczu - z myślą o nich powstały Clariti® Elite. Wszystkie wzbogacono o kompleks nowoczesnych filtrów UV, na których możesz polegać każdego dnia - i najbardziej słoneczną, i pochmurną porą. Regularne korzystanie z soczewek z filtrami UV to znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia groźnych chorób, będących pokłosiem nadmiernego kontaktu ze słońcem. A jako że soczewki Clariti są niezwykle wygodne w stosowaniu i zapewniają doskonałą jakość widzenia, ich regularne stosowanie nie jest żadnym problemem.