Soczewki kontaktowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 17

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 17

na stronę

Wszystkie soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to coraz częściej wybierane rozwiązanie, nie tylko przez osoby z wadą wzroku, ale także te, które pragną zmienić kolor swoich oczu. Zresztą nic w tym dziwnego - soczewki zapewniają nam wygodę noszenia przy jednoczesnej poprawie jakości widzenia. Dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym, oferta tego typu produktów jest coraz szersza, a przez to coraz lepiej dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Wybierając soczewki powinniśmy wybrać się do specjalisty, a jeśli znamy już dokładnie nasz problem, skorzystać z oferty sklepu, który umożliwia konsultację z okulistami i optometrystami. Zanim jednak do tego dojdzie, warto poznać wszystkie możliwości, jakie oferuje nam to rozwiązanie.

Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych?

Soczewki dostosowane są nie tylko do wady wzroku (o czym wspomnimy później), ale także do trybu naszego życia, wygody, której oczekujemy od tego typu produktu. Dlatego możemy podzielić je pod względem czasu użytkowania:

 • Soczewki jednodniowe - to rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim dla osób, które korzystają z soczewek raczej sporadycznie, na przykład podczas ćwiczeń. Tego typu produkty mogą być jednak idealne także dla tych, którzy nie mają cierpliwości do codziennego rytuału oczyszczania i zalewania soczewek. Soczewki jednodniowe nie wymagają czyszczenia. Na koniec dnia po prostu zdejmujemy je i wyrzucamy. Zalicza się do nich soczewki #bioview Daily, Dailies AquaComfort Plus czy Proclear 1 Day. Polecamy szczególnie:

  • 1-DAY ACUVUE® MOIST - jednodniowe soczewki kontaktowe wysokiej jakości produkowane przez firmę Johnson & Johnson. Cechują się one wyjątkowym nawilżeniem, oraz maksymalną przepuszczalnością tlenową, dzięki czemu ich użytkowanie wiąże się z najwyższym poziomem komfortu. Produkt perfekcyjnie dopasowujący się do oka od razu po założeniu, ściśle do niego przylegając - minimalizuje podwijanie się oraz wypadanie soczewki. Innowacyjna konstrukcja soczewek sprawia, że oczy ich użytkownika wyglądają zdrowo i są wolne od podrażnień. Produkt wzbogacony został o filtry UV.
  • 1-DAY ACUVUE® TruEye® - jednodniowe soczewki nowej generacji, które powstały z myślą o osobach ceniących sobie komfort oraz najlepszą jakość ich stosowania. Podczas produkcji tego modelu wykorzystana została technologia Hydraclear, dzięki której soczewki pozostają perfekcyjnie nawilżone podczas ich noszenia - bez podrażnień oraz nadmiernego wysychania. Soczewki 1-DAY ACUVUE® TruEye® cechują się także wysokim poziomem przepuszczalności, dzięki czemu oczy użytkownika posiadają stały i swobodny dostęp do tlenu, a co za tym idzie, wolność od infekcji. Produkt ten będzie także idealny dla alergików, ponieważ wykonany został w oparciu o hipoalergiczny materiał.
  • ACUVUE® OASYS 1-Day - jednodniowe soczewki nowej generacji, stworzone z myślą o osobach, które spędzają sporą ilość czasu w warunkach niekorzystnych dla oczu. Cechują się wysokim poziomem nawilżenia oraz optymalną przepuszczalnością tlenową, dzięki czemu skutecznie utrzymują odpowiednią wilgotność oczu, chroniąc je przed podrażnieniami, wysychaniem oraz infekcjami. Produkt cechuje się zwiększoną średnicą soczewki, co przyczynia się do łatwiejszego ich zakładania oraz powoduje, że perfekcyjnie dopasowują się do oka. ACUVUE® OASYS 1-Day zapewnią Ci doskonałą jakość widzenia w każdej sytuacji oraz świeżość i blask oczu przez cały dzień.
 • Soczewki dwutygodniowe - przeznaczone do korzystania przez dwa tygodnie w trybie dziennym, bądź przez tydzień w trybie dzień i noc. Zalicza się do nich soczewki AquaView Moist 2 weeks. Polecamy także:

  • ACUVUE® 2 - nowoczesne soczewki kontaktowe, dedykowane dla krótkowidzów oraz dalekowidzów, ceniących sobie maksymalny komfort. Produkt cechuje się innowacyjną budową oraz posiada bardzo cienkie krawędzie, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do oka, minimalizując ryzyko podwijania się oraz wypadania. Soczewki cechują się również wysokim poziomem nawilżenia, dzięki czemu oczy użytkownika pozostają wilgotne i pełne blasku przez cały dzień - bez wysychania i podrażnień. Można nosić je w trybie dziennym, lub ciągłym, będą więc dla Ciebie świetnym wyborem, jeżeli nie lubisz tracić czasu na codzienną pielęgnację soczewek.
  • ACUVUE® OASYS - produkt, który stworzony został z myślą o użytkownikach, zmagających się z nadmierną suchością oczu - cechuje się wysokim nawilżeniem, dzięki czemu skutecznie minimalizuje ryzyko podrażnień oraz wysychania. Soczewki wzmocnione zostały dodatkowym składnikiem nawilżającym, ich noszenie wiąże się więc z maksymalnym poziomem komfortu. Posiadają one specjalny znacznik stron, który ułatwia ich zakładanie, dzięki czemu jest to doskonała opcja nawet dla niedoświadczonych użytkowników. Soczewki ACUVUE® OASYS wyposażone zostały ponadto w nowoczesne filtry UV, chroniące oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
  • ACUVUE® OASYS with Transitions™ - innowacyjne soczewki kontaktowe, które skutecznie ochronią Twoje oczy przed nadmierną ilością światła. Będą doskonałym wyborem dla czynnych kierowców, redukują bowiem światło emitowane przez reflektory samochodów. Sprawdzą się także w sytuacji, gdy codzienne światło słoneczne sprawia Twoim oczom problemy, doprowadzając do niechcianych podrażnień. Oprócz skutecznej filtracji światła, zapewniają perfekcyjną widoczność w każdej sytuacji oraz najwyższą ochronę UV. Produkt dedykowany jest do noszenia w trybie dwutygodniowym, przy jednoczesnym zachowaniu jego codziennej pielęgnacji.
 • Soczewki miesięczne - w tym przypadku warto wybrać model, który idealnie dopasuje się do naszego trybu dnia. Możemy je bowiem nosić przez 8 lub 12 godzin, w zależności od wskazań produktu. Soczewki miesięczne musimy oczyszczać codziennie wieczorem. Zalicza się do nich soczewki #bioview Monthly, Air Optix® Aqua, Biofinity®, PureVision® 2 HD i SofLens® 59.

 • Soczewki kwartalne - to rozwiązanie idealne dla tych, którzy nie przepadają za zmianami. Tak samo jak w przypadku miesięcznych soczewek, wymagają one codziennej pielęgnacji. Zalicza się do nich soczewki BioAir 38FW i Crazy Lens RX (soczewki kolorowe z mocami optycznymi).

 • Soczewki roczne - analogicznie do powyższych, soczewki roczne nadają się do użytku przez rok. Musimy dbać o nie codziennie, aby były one bezpieczne dla naszych oczu. Zalicza się do nich soczewki Zero 6 Sphere, Zero 6 Toric RX i soczewki zerówki Crazy Lens.

 • Soczewki kolorowe - w przeciwieństwie do wymienianych wcześniej soczewek, te nie są przeznaczone do korygowania wzroku, a jedynie zmieniania barwy oka. Kolory soczewek są przeróżne, czasem jednolite a czasem układające się w niesamowite wzory. Nadają się w sam raz na imprezy, dla lubiących eksperymentować indywidualistów. Kolorowe soczewki występują zarówno w wersji korekcyjnej jak i tak zwanych "zerówek", czyli dostosowanych do oka bez wad widzenia. Zalicza się do nich soczewki Air Optix® Colors, AquaView Color i FreshLook® ColorBlends.

 • Soczewki toryczne - soczewki te polecane są osobom z astygmatyzmem, które mają trudność z ostrym widzeniem niezależnie od odległości. Korygują wadę krótkowzroczności i nadwzroczności, dlatego nadają się zarówno dla osób, które noszą tak zwane "plusy", jak i "minusy". Zalicza się do nich soczewki AquaView Toric, Biofinity® Toric i PureVision 2 HD for Astigmatism. Polecamy szczególnie:

  • 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM - innowacyjne soczewki toryczne, stworzone specjalnie dla astygmatyków. Produkt cechuje się wysoką stabilnością oraz doskonałą konstrukcją, dzięki czemu perfekcyjnie dopasowuje się do oka użytkownika, minimalizując ryzyko wypadania, oraz podwijania się. W produkcji zastosowano technologię LACREON, która pozwala na zamknięcie w soczewce optymalnej ilości wody - sprawia to, że użytkowanie jest bardzo wygodne, a oczy pozostają nawilżone i wolne od podrażnień przez długi czas. Produkt wzbogacony został o filtry UV.
  • ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM - soczewki nowej generacji, dedykowane dla astygmatyków. Zastosowano w nich innowacyjną technologię HydraClear, która odpowiada za ich maksymalne i stałe nawilżenie, co przekłada się na wysoki komfort podczas ich użytkowania. Cechują się ponadto doskonałą stabilizacją, co przyczynia się do perfekcyjnej widoczności w każdej sytuacji oraz najlepszą ochroną przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Produkt może być stosowany w trybie ciągłym, przerywanym i dziennym, co oznacza, że możesz nosić je przez cały tydzień bez konieczności ich pielęgnacji oraz bez zdejmowania, lub też przez dwa tygodnie, przy ich regularnym czyszczeniu - wybór należy do Ciebie.
 • Soczewki progresywne - polecane są zwłaszcza osobom po 40. roku życia, które cierpią na prezbiopię, czyli tak zwaną starczowzroczność. Dzięki soczewkom progresywnym oko przystosowuje się do widzenia z każdej odległości, dlatego korzystająca z nich osoba nie musi zakładać okularów do czytania. Zalicza się do nich soczewki ACUVUE® OASYS MULTIFOCAL, Biofinity® Multifocal i PureVision® 2 HD for Presbyopia. Polecamy szczególnie:

  • 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL - wysokiej jakości soczewki progresywne, dedykowane dla osób zmagających się z prezbiopią. Zostały stworzone na wzór oka osoby starszej, dlatego idealnie dopasowują się i doskonale przywierają do powierzchni - bez wypadania oraz podwijania się. Produkt cechuje się wysokim poziomem nawilżenia, co sprawia, że jego użytkowanie związane jest z maksymalnym poziomem komfortu, a materiał użyty do jego produkcji zapewnia oczom użytkownika długotrwałe i maksymalne nawilżenie. Dzięki tym soczewkom będziesz widział perfekcyjnie zarówno w dali, jak i w bliży. Produkt wzbogacony został o filtry UV.

Warto zastanowić się, czy chcemy skorzystać z soczewek, które należy zdejmować na noc, czy też z opcji na dzień i na noc, które umożliwiają nam spanie bez konieczności zdejmowania soczewek. To opcja idealna zwłaszcza dla zabieganych osób i zapominalskich, którym zdarza się zapomnieć na wieczór o wyjęciu soczewek. Tego typu praktyki mogą doprowadzić do poważnych problemów ze spojówką, dlatego lepiej nie ryzykować korzystania ze zwykłych soczewek, które nie mają przedłużonego trybu działania.

Dobór soczewek kontaktowych w zależności od producenta

W tej chwili na rynku znajduje się naprawdę mnóstwo soczewek kontaktowych, które kuszą swoją ceną i doskonałym wykonaniem. Wiadomo jednak, że lepiej korzystać z produktów sprawdzonych firm, które zdążyły już zaskarbić sobie zaufanie wielu użytkowników. Takimi firmami są Johnson & Johnson (soczewki ACUVUE®), Alcon (m.in soczewki Air Optix), CooperVision (m.in soczewki Biofinity) czy chociażby Bausch&Lomb (m.in soczewki PureVision). Najważniejsze jednak, by dobrać odpowiednie soczewki do wad wzroku i swoich preferencji. Wybór marki, to kwestia drugorzędna, w której z pewnością pomoże Wam nasi specjaliści podczas rozmowy telefonicznej lub korespondencji mailowej.