Soczewki progresywne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

na stronę

Soczewki progresywne

Stan wzroku w większości przypadków pogarsza się u każdego z wiekiem. Po ukończeniu 50. roku życia nawet osoby, które dotychczas widziały idealnie, mogą potrzebować okularów korekcyjnych do czytania lub do pracy przy komputerze. Z kolei, osoby, które nosiły okulary "minusy", muszą posiadać już dwie pary okularów - do czytania i do chodzenia na co dzień. Wymiana okularów z jednych, na drugie może sprawiać nie lada problemy. Z tego względu stworzono szkła kontaktowe progresywne, które pozwalają na jednoczesne dobre widzenie w każdej odległości. Na wzór takich szkieł wyprodukowano także soczewki kontaktowe progresywne.

 • Czym są soczewki progresywne?

  Soczewki progresywne znane również pod nazwą multifokalne soczewki, pozwalają na zachowanie pełnej ostrości widzenia, niezależnie od tego, na co patrzymy. Skutkiem tego, nosząc soczewki progresywne widzimy zawsze idealnie, czy patrzymy na scenę koncertową, czy czytamy książkę. Soczewki multifokalne niwelują efekty gorszej akomodacji oka, które nie jest w stanie zapewnić dobrego widzenia z daleka i bliska. W takiej sytuacji lekarze okuliści zwykle mówią o starczowzroczności (znanej także jako presbiopia / prezbiopia), wymagającej wykorzystywania na co dzień okularów do czytania. W soczewkach progresywnych będziemy widzieli zawsze dobrze i nie będziemy mieli potrzeby wymiany jednych okularów, na inne. Progresywne soczewki (np. 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL i Biofinity® Multifocal) są bardzo wygodne w użytkowaniu, a na dodatek osoby zmagających się ze starczowzrocznością nie muszą przy nich zmieniać swojego dotychczasowego trybu życia. Dla soczewek progresywnych istnieje konieczność ich codziennej pielęgnacji przy użyciu dostępnych płynów pielęgnacyjnych, np. z rodziny Clean Active, niemniej jednak nie zajmuje ona zbyt wiele czasu.

  Warto podkreślić, że soczewka progresywna jest soczewką dwuogniskową, przez co nieco trudniej jest się do niej przyzwyczaić niż w przypadku normalnych soczewek kontaktowych. Niekiedy soczewki progresywne są błędnie mylone z soczewkami torycznymi, służącymi do korekcji astygmatyzmu.

 • Dlaczego warto wybrać soczewki progresywne?

  Progresywne soczewki kontaktowe mają szereg zalet, które skłaniają osoby z problemami akomodacji wzroku do ich wykorzystywania na co dzień. Niewątpliwie, są one rozwiązaniem o wiele bardziej wygodnym, niż korzystanie z dwóch różnych rodzajów okularów, czy też szkieł podzielonych na pół - do patrzenia w dal i z bliska. Soczewki progresywne dają idealną jakość widzenia i komfort użytkowania. Ich użytkownicy nie muszą nagle zmieniać swojego wizerunku z uwagi na problemy ze wzrokiem. Używanie na co dzień multifokalnych soczewek nie niesie za sobą wielu niedogodności. Jedyne, co użytkownik musi robić, to zająć się ich codzienną pielęgnacją. Po każdorazowym zdjęciu soczewek z oczu należy je wyczyścić i umieścić w specjalnym płynie, w sterylnych pojemnikach.

 • Dla kogo są soczewki progresywne?

  Soczewki progresywne będą najlepszym wyborem dla osób, które mają problemy z widzeniem w dal i z bliska. Soczewki tego typu polecane są osobom dojrzałym, u których stwierdzona została starczowzroczność. W przypadku jednoczesnego zdiagnozowania astygmatyzmu, do korekcji użyjemy soczewki toryczne progresywne.

 • Jakie są ceny soczewek progresywnych?

  Soczewki kontaktowe progresywne tworzone są zarówno przez najbardziej znane, jak i mniej rozpoznawalne marki. Ze względu na swój charakter muszą jednak cechować się specyficzną budową, często wzbogaconą o najnowocześniejsze rozwiązania, dlatego ich ceny są większe niż w przypadku standardowych soczewek dla krótko- i dalekowidzów. Soczewki progresywne występują w jednodniowych i miesięcznych trybach stosowania i ich ceny plasują się od 2,99 zł do 4,99 zł za jedną soczewkę codziennej wymiany i od około 22 zł do 37 zł za jedną soczewkę miesięczną.

Typy soczewek multifokalnych

W grupie soczewek progresywnych wyróżnia się trzy grupy rodzajowe, a mianowicie:

 • Soczewki kontaktowe podzielone poziomo na dwie części, o różnych ogniskowych,
 • Soczewki kontaktowe dwuogniskowe, powstałe poprzez nałożenie obu soczewek. W tym przypadku oko samo musi przystosować się do korzystania z soczewki, wybierając odpowiednią w danym momencie ogniskową,
 • Soczewki o podziale centrycznym, gdzie środkowa część soczewki progresywnej służy do patrzenia z bliska, a dalsza - do dali.

Tylko markowe soczewki progresywne

Progresywne soczewki kontaktowe znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty markowe, tworzone przez największe firmy optyczne o światowym uznaniu.

Jakie są rodzaje soczewek progresywnych?

 • Progresywne soczewki jednodniowe
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL - innowacyjne soczewki progresywne marki Johnson & Johnson. Produkt ten jest dedykowany osobom zmagającym się z prezbiopią. Został stworzony z nowoczesnego materiału Etafilcon A, dzięki czemu z powodzeniem eliminuje wysychanie i podrażnienia oka użytkownika. Wyposażono go także w filtry UV chroniące przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Soczewki te zapewnią Ci perfekcyjne widzenie we wszystkich kierunkach i odległościach, bez szumów i refleksów.
  • Biotrue® ONEday for Presbyopia - soczewki progresywne dedykowane osobom zmagającym się z prezbiopią. Stworzono je z innowacyjnego materiału HyperGel, który wysoce uwadnia soczewkę oraz ją dotlenia, Soczewki wyposażono także w Funkcję Zintegrowanej Łzy oraz filtry UVA i UVB. Wszystko to razem sprawia, że ich użytkowanie jest komfortowe i wygodne, a jakość widzenia, jaką Ci zapewnią, będzie perfekcyjna w każdej sytuacji.
  • Clariti® 1 Day Multifocal - innowacyjne soczewki progresywne wykonane z nowoczesnego materiału Somofilcon A, który gwarantuje oczom ich użytkownika wysoki poziom uwodnienia. Technologia AquaGen, którą wykorzystano przy ich tworzeniu, zapewnia oczom najwyższej jakości nawilżenie, a filtry UVA i UVB, w które je wyposażono, gwarantuje ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Produkt ten pozwoli Ci widzieć wyraźne zarówno w dali, jak i w bliży.
  • Dailies® AquaComfort Plus® Multifocal - soczewki progresywne dla osób zmagających się z prezbiopią. Stworzono je z wysoce uwodnionego materiału Nelfilcon A, który zapewni Twoim oczom wysoki komfort użytkowania. Soczewki są ponadto odporne na powstawanie osadów białkowych i innych zanieczyszczeń, dzięki czemu oczy są wolne od podrażnień. Unikalna struktura soczewek pozwoli Ci widzieć perfekcyjnie zarówno w dali, jak i w bliży.
  • Dailies Total 1® Multifocal - progresywne soczewki dla osób zmagających się z prezbiopią. Cechują się wysokim poziomem nawilżenia oraz perfekcyjnie i błyskawicznie dopasowują się do oka, dzięki czemu ich użytkowanie jest wysoce komfortowe. Specjalne zabarwienie na soczewce ułatwi Ci ich aplikację, jest to więc idealny produkt, jeżeli wcześniej nie miałeś do czynienia z soczewkami. Zapewnią Ci idealną ostrość widzenia w dali, jak i w bliży.
  • MyDay Multifocal - nietypowe soczewki progresywne, dedykowane dla osób zmagających się z wadą prezbiopii. Cechują się one wysokim wskaźnikiem przepuszczalności tlenowej, co zapewnia rogówce oka swobodny dostęp do tlenu, chroniąc tym samym oczy przed występowaniem infekcji. Produkt powstał w oparciu o najnowszą technologię Aquaform, odpowiadającą za zwiększoną zdolność soczewek do gromadzenia wody - dzięki temu soczewki są wysoce nawilżone, a oczy użytkownika wolne od podrażnień i wysychania. Model ten zapewnia perfekcyjną widoczność w dali, jak i w bliży.
  • Proclear 1 day Multifocal - soczewki progresywne stworzone przez markę Cooper Vision. Przy ich tworzeniu wykorzystano technologię PC Technology, dzięki czemu zapewnią Twoim oczom najwyższy poziom nawilżenia przez cały dzień. Produkt ten jest ponadto wysoce biokompatybilny i odporny na zabrudzenia, co chroni Twoje oczy przed wysychaniem i infekcjami. Soczewki te pozwolą Ci perfekcyjnie widzieć zarówno z bliska, jak i z daleka.
 • Progresywne soczewki dwutygodniowe
  • ACUVUE® OASYS MULTIFOCAL - multifokalne soczewki kontaktowe przeznaczone do korekcji prezbiopii. Dzięki nim zapewnisz sobie perfekcyjną widoczność w każdej sytuacji, zarówno w dali, jak i w bliży oraz zagwarantujesz swoim oczom ochronę na najwyższym poziomie. Oprócz doskonałego widzenia, produkt ten zapewni Twoim oczom optymalne nawilżenie oraz stały i swobodny dostęp do tlenu, co przekłada się bezpośrednio na komfort i wygodę odczuwalną podczas użytkowania. Soczewki ACUVUE® OASYS MULTIFOCAL posiadają także filtry UV, chroniące przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, a dedykowane są do noszenia w trybie dwutygodniowym.
 • Progresywne soczewki miesięczne
  • Air Optix® Aqua Multifocal - soczewki progresywne, których regularne noszenie pomaga zahamować rozwój wady starczowzroczności. Wyposażono je w dodatkowy system nawilżający, dzięki czemu oczy ich użytkownika są cały czas zdrowe i świeże, oraz wolne od podrażnień. Produkt ten zapewni Ci najlepszą jakość widzenia zarówno w dali, jak i w bliży, a znacznik umieszczony na soczewce sprawi, że ich aplikacja będzie prosta i nieskomplikowana.
  • Air Optix® PLUS HydraGlyde® Multifocal - soczewki progresywne, dedykowane osobom zmagającym się z prezbiopią. Cechują się łatwą aplikacją i błyskawicznie dopasowują się do oka, a ich noszenie jest wysoce komfortowe i całkowicie niewyczuwalne. Jest to także produkt idealny dla alergików, ze względu na to, że do jego produkcji użyto wyłącznie naturalnych składników. Soczewki te pozwolą Ci widzieć ostro i wyraźnie w każdej sytuacji.
  • Biofinity® Multifocal - soczewki progresywne, które umożliwią Ci perfekcyjne widzenie w każdej odległości, zarówno podczas czytania, jak i jazdy samochodem. Cechują się długotrwałym nawilżeniem, co sprawia, że oczy ich użytkownika są czyste i wolne od podrażnień i wysychania przez cały dzień, ponadto ich aplikacja jest prosta nawet dla niedoświadczonych użytkowników. Noszone regularnie pozwolą zahamować rozwój wady wzroku.
  • Clariti® Multifocal - multifokalne soczewki stworzone z myślą o osobach zmagających się z prezbiopią. Ich regularne noszenie pozwoli Ci skutecznie zahamować rozwój wady wzroku oraz zapewni perfekcyjne widzenie we wszystkich kierunkach, bez cieni, szumów i refleksów. Soczewki idealnie dopasowują się do oka, a technologia AquaGen, którą wykorzystano przy ich tworzeniu, gwarantuje Twoim oczom idealne nawilżenie i wilgotność przez cały dzień.
  • Proclear Multifocal - soczewki multifokalne dla osób zmagających się z wadą starczowzroczności. Cechują się wysokim poziomem uwodnienia oraz udoskonaloną przepuszczalnością tlenową, dzięki czemu oczy ich użytkownika są zdrowe i świeże przez cały dzień, wolne od podrażnień i zanieczyszczeń. Produkt ten zapewni Ci perfekcyjne widzenie w każdej sytuacji, zarówno w dali, jak i w bliży.
  • PureVision® 2 HD for Presbyopia - soczewki progresywne dedykowane osobom zmagającym się z prezbiopią. Ich udoskonalona optyka pozwoli Ci widzieć perfekcyjnie w każdej odległości na wielu płaszczyznach, a ich innowacyjna struktura sprawia, że są niezwykle cienkie, więc i niewyczuwalne dla oka. Soczewki nie wymagają dodatkowej pielęgnacji, a co za tym idzie, zapewnią Ci maksymalny poziom komfortu podczas ich użytkowania.
  • PureVision® Multifocal - soczewki progresywne stworzone z myślą o osobach starszych, które zmagają się z prezbiopią. Zapewnią Ci perfekcyjną jakość widzenia i ostry obraz w każdej sytuacji oraz we wszystkich odległościach. Są wysoce utlenione i zapewnią Ci najwyższy stopień nawilżenia, co przekłada się na wysoki komfort ich użytkowania. Z powodzeniem możesz nosić je w trybie ciągłym, bez konieczności stosowania dodatkowej pielęgnacji.
  • ULTRA® for Presbyopia - soczewki progresywne dla osób zmagających się z prezbiopią, które zapewnią Twoim oczom maksymalny poziom nawilżenia przez cały dzień ich noszenia. Soczewki są wysoce elastyczne i cechują się miękką powierzchnią, co sprawia, że są praktycznie niewyczuwalne dla oka. Dzięki zastosowaniu w ich konstrukcji technologii 3-Zone Progressive TM Design, soczewki te gwarantują perfekcyjne widzenie zarówno w dali, jak i w bliży.

Zobacz także soczewki progresywne znanych marek i producentów: