Soczewki jednodniowe

Zobacz jako Siatka Lista

1 pozycja

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 pozycja

na stronę

Soczewki jednodniowe

Soczewki kontaktowe są znakomitą alternatywą dla wszystkich osób z wadami wzroku, które nie chcą lub nie mogą w wielu sytuacjach nosić tradycyjnych okularów. Zaletą soczewek jest to, że są one niewidoczne dla postronnych osób, zapewniają pełne pole wyraźnego widzenia, a na dodatek zapewniają komfort przy uprawianiu nawet najbardziej wyczynowych sportów. Wśród różnych typów soczewek kontaktowych na uwagę na pewno zasługują soczewki jednodniowe.

 • Czym są soczewki jednodniowe?

  Jak sama nazwa wskazuje, soczewka jednodniowa jest produktem korekcyjnym przeznaczonym do jednorazowego użytku. Korzystanie z jednodniowych soczewek jest bardzo wygodne, głównie z uwagi na to, że nie wymagają one zastosowania żadnych środków pielęgnacyjnych. Stosując je na co dzień nie wydaje się pieniędzy na zakup specjalnych płynów do czyszczenia i przechowywania szkieł, ani na pojemniki. W soczewkach jednodniowych można chodzić codziennie, albo też zakładać je tylko na specjalne okazje, na przykład do pływania w basenie, na dyskotekę, czy też w trakcie uprawiania sportów. Co ciekawe, stosowanie szkieł jednodniowych jest możliwe także i dla tych osób, które są szczególnie wrażliwe na środki do ich pielęgnacji, albo też mają na nie reakcję alergiczną, ponieważ soczewki te nie podrażniają rogówki oka.

 • Jakie są zalety soczewek jednodniowych?

  Soczewki jednodniowe pojawiły się w sprzedaży dopiero w 1995 roku, wprowadzając prawdziwą rewolucję na tym rynku. Dały one możliwość swobody użytkowania soczewek, niwelowania możliwości wystąpienia infekcji oka, a także dzięki nim można było kompleksowo zadbać o swój wzrok. Jednodniowe soczewki kontaktowe są miękkimi szkłami, wykonanymi z wysoko przepuszczalnego hydrożelu. Dzięki nim oczy są dobrze dotlenione i nawilżone. Ich zastosowanie nie niesie za sobą ryzyka uczulenia czy alergii, co jest często spotykane w przypadku soczewek z dłuższym terminem przydatności do użycia. Ich kolejną zaletą jest też to, że nie osadzają się na nich osady białkowe, prowadzących do powstawania reakcji uczuleniowych. Pogarszają one również jakość widzenia osoby używającej tej metody korekcji wzroku. Bezdyskusyjnym atutem soczewek jednodniowych jest brak potrzeby ich pielęgnowania. Wystarczy rano otworzyć hermetyczne opakowanie z szkłami umieszczonymi w specjalnym płynie, założyć je na oczy, a po skończonym dniu po prostu wyrzucić. Następnego dnia stosuje się już nową parę jednodniowych szkieł kontaktowych.

 • Dla kogo polecane są jednodniowe soczewki kontaktowe?

  Ze względu na swoją wysoką wygodę w użyciu, soczewki kontaktowe jednodniowe są polecane osobom aktywnym, uprawiającym sporty, którzy nie mogą pozwolić sobie na pewne ograniczenia, jakie niosą za sobą zwykłe okulary. Okazują się być niezbędne dla osób, które lubią pływać, a docenią je zarówno zawodowi pływacy, jak i osoby pływające tylko okazjonalnie. W wodzie morskiej, czy w basenie, mogą znajdować się drobnoustroje, które stanowią nie lada zagrożenie dla oka, dlatego też warto wówczas stosować jednorazowych soczewek. Po pływaniu można je śmiało wyrzucić i założyć na oczy nowe, sterylne. Tego typu produkty korekcyjne są także znakomitym rozwiązaniem dla sportowców, osób często chodzących na imprezy i dyskoteki, gdzie łatwo może dojść do zniszczenia zwyczajnych soczewek okularowych. Innym typem soczewek jednodniowych są soczewki kosmetyczne. Takie szkła są najczęściej wykorzystywane na różnego rodzaju okazje takie jak sylwester, czy bal karnawałowy.

 • Jakie są ceny soczewek jednodniowych?

  Ceny soczewek jednodniowych różnią się w zależności od producenta, jakości (obecności dodatkowych rozwiązań) oraz wielkości opakowania. Produkty znanych marek, bardzo często oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych kosztują więcej niż soczewki - zamienniki mniej popularnych firm. W przypadku opakowania z 30 soczewkami ceny zaczynają się od 1,66 zł za sztukę (producent SuperVision i Interojo), przez 3,33 zł (Johnson&Johnson), do 5,16 zł (Alcon).

Tylko markowe soczewki jednodniowe

Jednodniowe soczewki kontaktowe znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty markowe, tworzone przez największe firmy optyczne o światowym uznaniu.

Jakie są rodzaje soczewek jednodniowych?

 • Jednodniowe soczewki sferyczne
  • #bioview Daily - jednodniowe soczewki kontaktowe wykonane z innowacyjnego materiału hydrożelowego Olifilcon B, które zapewnią Twoim oczom perfekcyjne widzenie w wysokiej rozdzielczości. Błyskawicznie dopasowują się do oka, a ich obecność jest praktycznie niewyczuwalna. Wyposażono je ponadto w filtry UV, co pozwala chronić Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Cechują się również łatwą aplikacją, dzięki czemu to idealny produkt nawet dla niedoświadczonych użytkowników.
  • AquaView Daily - innowacyjne soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci najwyższy komfort użytkowania oraz perfekcyjne widzenie bez cieni i refleksów. Wyposażone są w filtry UV, co pozwala chronić Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem oraz są wysoce utlenione, dzięki czemu Twoje oczy są świeże i zdrowe każdego dnia, wolne od zmęczenia i podrażnień. Dodatek hialuronianu sodu sprawia ponadto, że są jedwabiście miękkie i gładkie.
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST - wysokiej jakości soczewki jednodniowe, które zapewnią Ci najwyższy komfort widzenia oraz wygodne użytkowanie. Dzięki zastosowaniu w ich tworzeniu technologii LACREON cechują się najwyższym poziomem nawilżenia oraz błyskawicznie dopasowują się do oka. Wyposażono je ponadto w filtry UV, a ich innowacyjna struktura sprawia, że oczy nie ulegają podrażnieniom i nie bolą, pozostają zdrowe i świeże przez cały dzień.
  • 1-DAY ACUVUE® TruEye® - innowacyjne soczewki jednodniowe, do których stworzenia zastosowano technologię Hydraclear, która zapewni Twoim oczom maksymalne nawilżenie w ciągu dnia, dzięki czemu są one wolne od podrażnień i wysychania. Produkt został wykonany w oparciu o hipoalergiczny materiał, co sprawia, że soczewki te to dobry wybór także dla alergików. Wyposażono je także w filtry UV, aby chronić Twoje oczy jeszcze bardziej.
  • ACUVUE® OASYS 1-Day - wysokiej jakości soczewki jednodniowe stworzone z myślą o suchych i zmęczonych oczach. Innowacyjne technologie, które zastosowano w ich tworzeniu, zapewnią Twoim oczom wysoki poziom nawilżenia oraz wolność od podrażnień. Dodatkowo ich powiększona strefa optyczna zapewni Ci najwyższą jakość widzenia, a zwiększona średnica soczewki sprawia, że aplikacja soczewek jest teraz jeszcze prostsza i wygodna.
  • Biotrue® ONEday - innowacyjne soczewki jednodniowe, stworzone z nowoczesnego materiału HyperGel, który bazując na składzie ludzkiej łzy, zapewni Twoim oczom maksymalne nawilżenie i wolność od podrażnień. Soczewki cechują się wysoką przepuszczalnością tlenu oraz zapewniają uczucie komfortu przez cały dzień, oraz maksymalnie zdrowe i świeże oczy każdego dnia. Są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym.
  • Clariti® 1 Day - soczewki jednodniowe stworzone z myślą o osobach borykających się z wadami krótkowzroczności oraz nadwzroczności. W ich tworzeniu zastosowano technologię WetLoc, która zapewni Twoim oczom maksymalne nawilżenie, chroniąc je przed podrażnieniami i wysychaniem. Soczewki zapewniają skuteczną korekcję wady wzroku, cechują się także asferyczną budową, co zmniejsza styczność soczewki z powieką, zapewniając perfekcyjną jakość widzenia. Wyposażono je także w filtry UV.
  • DAILIES® AquaComfort Plus® - produkt stworzony z myślą o dalekowidzach i krótkowidzach. Soczewki te cechują się wysokim poziomem nawilżenia i natychmiastowo dopasowują się do oka, co zapewnia maksymalny komfort ich noszenia. Ponadto są łatwe w aplikacji, a specjalne zabarwienie pomoże prawidłowo je założyć zwłaszcza osobom niedoświadczonym. Jest to idealny wybór, w sytuacji, gdy zaczynasz przygodę z noszeniem soczewek, zapewniając Ci perfekcyjną jakość widzenia.
  • Dailies Total 1® - innowacyjne soczewki, do których stworzenia wykorzystano nowoczesny gradient uwodnienia, który zapewni Twoim oczom maksymalne nawilżenie oraz komfort i wygodę podczas użytkowania. Cechują się tym, że są praktycznie niewyczuwalne na oku, dzięki czemu zapomnisz, że masz je na sobie. Produkt gwarantuje ponadto perfekcyjną jakość widzenia, a duża przepuszczalność tlenu sprawia, że Twoje oczy są zdrowe i wypoczęte przez cały czas.
  • Eyeye Bioxy Daily - soczewki jednodniowe stworzone z hipoalergicznego, niejonowego materiału dedykowane osobom z alergiami oraz wysoką wrażliwością oczu. Ich udoskonalony kształt sprawia, że ryzyko mikrouszkodzeń i urazów oczu spada do minimum, dzięki czemu oczy są wolne od podrażnień i infekcji. Produkt ten zapewni Ci perfekcyjne widzenie w każdej sytuacji oraz widzenie w wysokiej rozdzielczości, bez szumów, refleksów i efektu halo.
  • Horien 1 Day Disposable - soczewki jednodniowe dedykowane osobom zmagającym się z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością. Błyskawicznie dopasowują się do oka i zapewniają wysoki stopień uwodnienia, dzięki czemu ich użytkowanie jest komfortowe a Twoje oczy wolne od podrażnień i wysychania. Produkt ten skutecznie pozwoli Ci zahamować rozwój wady wzroku oraz zapewni perfekcyjne widzenie w każdej sytuacji.
  • Horien 1 Day Disposable EasyDay - innowacyjne soczewki jednodniowe, które cechują się skuteczną korekcją wady wzroku i intensywnym nawilżeniem, co zapewnia oczom użytkownika najwyższy komfort ich noszenia. Zaawansowana technologia, której użyto do ich stworzenia oraz innowacyjny materiał zagwarantują Twoim oczom wolność od podrażnień i alergii. Wyposażono je także w filtry UV, które pomogą chronić Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
  • Miru 1day - innowacyjne soczewki kontaktowe jednodniowego użytku wykonane z nowoczesnego materiału Hioxifilcon A, który zapewni Twoim oczom maksymalny komfort i nawilżenie. Produkt ten posiada zdolność do zatrzymywania wody, dzięki czemu oczy są odpowiednio wilgotne przez cały dzień, a udoskonalona konstrukcja soczewek całkowicie eliminuje występowanie podrażnień i infekcji. Noszenie tych soczewek sprawi, że będziesz widział perfekcyjnie w każdej sytuacji.
  • Miru 1 Day UpSide - soczewki jednodniowe, w których stworzeniu zastosowano innowacyjną technologię SmartTouch oraz materiał MeniSilk Air, co gwarantuje oczom użytkownika najwyższy komfort noszenia oraz wysoki stopień nawilżenia. Ich wyjątkowy profil brzegowy całkowicie eliminuje problem podwijania się i wypadania a wysoka przepuszczalność tlenowa zapewni Twoim oczom wolność od podrażnień i infekcji. Jest to produkt przeznaczony do jednodniowego użytkowania.
  • Precision 1-DAY - to najwyższej jakości jednodniowe soczewki kontaktowe, cechujące się wysokim poziomem nawodnienia, oraz optymalnym stopniem przepuszczalności - dzięki temu zapewniają maksymalne nawilżenie i utlenienie podczas ich noszenia, co przekłada się na wyjątkowy komfort. Zastosowano w nich technologię SMARTSURFACE, która odpowiada za ich 80% nawilżenie. Soczewki są bardzo wygodne, łatwe w zakładaniu i zapewniają perfekcyjne widzenie w każdej sytuacji - będą idealne dla krótkowidzów oraz dalekowidzów. Wzbogacono je o filtry UV.
  • Proclear 1 Day - jednodniowe soczewki kontaktowe, które wykonano z innowacyjnego materiału Omafilcon A, który zapewni Twoim oczom maksymalny poziom nawilżenia oraz komfort użytkowania. Technologia PC Technology, którą zastosowano przy ich tworzeniu, wyposaża soczewkę w substancje naturalnie występujące w ludzkim oku, dzięki czemu są one bardzo wygodne i praktycznie niewyczuwalne. Produkt jest ponadto odporny na gromadzenie się osadów białkowych, a jego aplikacja jest łatwa, nawet dla niedoświadczonych użytkowników.
  • SofLens® Daily Disposable - jednodniowe soczewki sferyczne, dedykowane osobom o wrażliwych oczach. Posiadają wysoki poziom nawilżenia oraz odporność na osady białkowe, dzięki czemu oczy ich użytkownika są zdrowe, wolne od podrażnień i infekcji oraz zmęczenia. Asferyczna optyka soczewek przekłada się na perfekcyjną jakość widzenia, bez szumu, refleksów i efektu halo, a ich cienka budowa sprawia, że ich użytkowanie jest praktycznie niewyczuwalne i wysoce komfortowe.
 • Jednodniowe soczewki toryczne
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM - innowacyjne soczewki jednodniowe, w których produkcji zastosowano technologię LACREON, która zapewni Twoim oczom najwyższy poziom nawilżenia oraz wygodę użytkowania. Soczewki cechują się wysoką stabilnością, dzięki czemu nie podwijają się i nie wypadają, a filtry UV, w które został wyposażony produkt, pozwalają chronić Twoje oczy także przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
  • Clariti® 1 Day Toric - produkt dedykowany astygmatykom. Te soczewki sferyczne cechujące się zaokrąglonymi krawędziami uchronią Twoje oczy przed podrażnieniami, a technologia AquaGen, którą zastosowano do ich stworzenia, zapewni Twoim oczom maksymalny stopień nawilżenia. Ponadto produkt ten zapewni Ci najwyższą jakość widzenia oraz stabilizację obrazu. Wyposażono je także w filtry UV, co pozwala chronić Twoje oczy przed promieniowaniem słonecznym.
  • Dailies® AquaComfort Plus® Toric - soczewki jednodniowe przeznaczone dla astygmatyków. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii pozwolą Ci cieszyć się maksymalnym nawilżeniem i wypoczętymi oczami przez cały dzień. Wysoka stabilność, jaką cechują się te soczewki, zapobiega się ich podwijaniu oraz wypadaniu, a ich udoskonalona konstrukcja zapewni Ci perfekcyjną jakość widzenia w każdej sytuacji, bez szumów, refleksów i efektu halo.
 • Jednodniowe soczewki progresywne
  • Biotrue® ONEday for Presbyopia - produkt dedykowany osobom zmagającym się z prezbiopią. Soczewki te stworzono w oparciu o najnowsze technologie, dzięki czemu zapewniają one perfekcyjne widzenie w każdej odległości. Materiał Hypergel, który zastosowano przy ich produkcji, sprawia, że Twoje oczy są nawilżone i wypoczęte każdego dnia, oraz wolne od podrażnień. Wyposażono je także w filtry UV, dzięki czemu Twoje oczy są dodatkowo chronione przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
  • Clariti® 1 Day Multifocal - soczewki jednodniowe dedykowane osobom zmagającym się z prezbiopią. W ich tworzeniu zastosowano innowacyjną technologię AquaGen, która gwarantuje oczom użytkownika najwyższy poziom nawilżenia, skutecznie eliminując problem suchego i zmęczonego oka. Ich asferyczna konstrukcja sprawia, że jakość widzenia jest perfekcyjna niezależnie od odległości i warunków oświetlenia. Soczewki wyposażono ponadto w filtry UV, co pozwala z powodzeniem chronić Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
  • Dailies® AquaComfort Plus® Multifocal - soczewki jednodniowe stworzone z myślą o osobach zmagających się z prezbiopią. Zapewnią Ci perfekcyjne widzenie z każdej odległości oraz najwyższy stopień nawilżenia, dzięki czemu Twoje oczy będą świeże, zdrowe i wolne od podrażnień. Soczewki te są ponadto wysoce odporne na zabrudzenia i gromadzenie się osadów białkowych, co pozwoli uchronić Twoje oczy przed infekcjami. Produkt cechuje się dodatkowo łatwą aplikacją, dzięki specjalnym oznaczeniom znajdującym się na soczewce.
  • Dailies Total 1® Multifocal - soczewki dedykowane osobom zmagającym się z prezbiopią. Technologia SmartTears, którą zastosowano przy ich tworzeniu, zapewni Twoim oczom najwyższy stopień nawilżenia, a materiał Delefilcon A, z którego je wykonano, zagwarantuje wysokie uwodnienie soczewki. Produkt ten sprawi, że, będziesz widział perfekcyjnie w każdej odległości. Soczewki te cechują się ponadto łatwą aplikacją, dzięki specjalnemu zabarwieniu na soczewce.
  • Proclear 1 day Multifocal - soczewki dedykowane osobom zmagającym się z prezbiopią, które zapewnią Ci perfekcyjne widzenie w każdej sytuacji, niezależnie od odległości. Z powodzeniem pomogą zlikwidować problem suchego oka i sprawią, że Twoje oczy będą świeże i wypoczęte przez cały dzień. Produkt jest ponadto wysoce biokompatybilny, dzięki czemu jest praktycznie niewyczuwalny na oku a materiał Metafilcon A, z którego zostały stworzone soczewki, daje gwarancję zdrowych i wolnych od podrażnień oczu.
 • Jednodniowe soczewki kolorowe
  • Dailies® FreshLook® Illuminate™ Jet Black - jednodniowe soczewki kolorowe, stworzone z myślą o osobach, które chcą optycznie powiększyć swoje oczy. Udało się to osiągnąć poprzez nadrukowanie na soczewce ciemnego pierścienia, który sprawia, że oczy użytkownika wyglądają na większe, a ich ciemny kolor zostaje delikatnie podkreślony. W soczewkach wykorzystano technologię LightStream, która zapewnia delikatne i cienkie krawędzie, które perfekcyjnie dopasowują się do oczu, nie wypadając, ani nie podwijając się. Produkt posiada ponadto wysoki poziom nawodnienia oraz przepuszczalności tlenowej, więc jego użytkowanie wiąże się z maksymalnym poczuciem komfortu.
  • Dailies® FreshLook® Illuminate™ Rich Brown - innowacyjne soczewki kolorowe, których zadaniem jest optyczne powiększenie źrenicy oraz dodanie jej głębi - udało się to osiągnąć, dzięki umieszczeniu na powierzchni soczewki brązowego pierścienia, który wzbogaca piękno i intensywność spojrzenia. Soczewki idealnie podkreślają jasną barwę tęczówki, a co równie ważne, zapewniają prawidłową korekcję wady wzroku, jaką jest krótkowzroczność. W Dailies® FreshLook® Illuminate™ Rich Brown wykorzystano technologię LightStream, która zapewnia im cienkie i delikatne krawędzie - przekłada się to na maksymalny komfort i wygodę podczas ich użytkowania.
  • FreshLook® One Day - jednodniowe soczewki kolorowe w czterech pięknych odcieniach. Produkt ten to świetny wybór dla tych użytkowników, którzy chcą zadbać o perfekcyjne widzenie, jednocześnie zmieniając naturalny kolor oczu. Zapewnią Ci naturalny efekt koloryzacji oraz wysoki stopień uwodnienia, dzięki czemu ich użytkowanie jest niesamowicie komfortowe, a ich ultracienkie krawędzie sprawiają, że produkt jest praktycznie niewyczuwalny na oku.

Zobacz także soczewki jednodniowe znanych producentów: