AquaView Toric

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę

Soczewki toryczne AquaView Toric

Astygmatyzm, zwany także niezbornością to wada wzroku, dotycząca soczewki lub rogówki oka, która cechuje się zaburzoną symetrią obrotową oka. Osoby dotknięte tą przypadłością widzą nieostry obraz w pewnych obszarach pola widzenia z każdej odległości. Wyróżnia się różne rodzaje astygmatyzmu, w tym astygmatyzm regularny i nieregularny. Jest to dość powszechna przypadłość, często towarzyszy jej także nadwzroczność lub krótkowzroczność. Osoby z astygmatyzmem regularnym nie powinny jednak martwić się, że jedynym dla nich wyjściem będzie zakup okularów z grubymi i nieestetycznymi szkłami. Dziś można bowiem zaopatrzyć się w specjalne toryczne soczewki kontaktowe dla astygmatyków, wygodne i praktyczne.

Soczewki dla osób cierpiących na astygmatyzm powinny przede wszystkim charakteryzować się stabilnością, czyli nie przemieszczać się w ciągu dnia, nawet przy uprawianiu sportu. Zapewni to ostre widzenie bez względu na okoliczności.

Zalety soczewek torycznych AquaView Toric

Astygmatyczne soczewki AquaView Toric to niezbędne wyposażenie wszystkich osób cierpiących na astygmatyzm. Dostępne są w opakowaniach po 1, 3 lub 6 sztuk. Są to soczewki miesięczne do użytkowania w trybie dziennym. Co to oznacza? Codziennie wieczorem, przed pójściem spać, należy je ściągnąć i umieścić w specjalnym pojemniczku wypełnionym płynem do pielęgnacji soczewek. Materiał, z jakiego zostały wykonane, to Hioxifilcon A. Soczewki AquaView Toric charakteryzują się wysokim poziomem uwodnienia (55%), dzięki czemu noszenie ich przez cały dzień jest niezwykle komfortowe. Współczynnik Dk/t tych szkieł torycznych wynosi 23.

Dla kogo soczewki AquaView Toric?

Osoby dotknięte astygmatyzmem z pewnością dostrzegą, że zapewniają one najwyższą jakość widzenia na wszystkie odległości oraz pogłębiają ostrość. Sprawiają także, że widziane obrazy są jaśniejsze. Ponadto technologia Prism Ballasted Design gwarantuje, że soczewka nie będzie się przemieszczać oraz dobrze dopasuje się do oka użytkownika.

Każdy posiadacz soczewek AquaView Toric musi pamiętać o ich regularnej, codziennej pielęgnacji. Do czyszczenia szkieł poleca się specjalny płyn z rodziny Clean Active, który nie tylko nawilża soczewki AquaView Toric, ale i zagwarantuje bezpieczeństwo użytkowania szkieł. Odpowiednio wyczyszczone soczewki nie doprowadzą bowiem do rozwinięcia się stanów zapalnych oka czy reakcji alergicznych. W przypadku szkieł miesięcznych konieczny staje się także zakup pojemniczka na soczewki.

Zobacz także: