Ranking soczewek miesięcznych - Marzec 2022

1

  • #bioview Monthly to soczewki nowej generacji stworzone dla osób o wysokich wymaganiach. Zostały stworzone z materiału Olifilcon A, dzięki czemu cechują się miękką i elastyczną powierzchnią oraz zapewniają maksymalny komfort użytkowania, niwelując problem suchego oka. Wyposażono je ponadto w filtry UVA i UVB co pomoże chronić Twoje oczy przed promieniowaniem słonecznym, a ich wysokie nawilżenie całkowicie wyeliminuje suchość i zmęczenie oczu. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk, co pozwoli Ci na wolność od zakupów optycznych na okres około 3 miesięcy.
KUPUJĘ

2

  • Biofinity 6 szt. to miesięczne soczewki, dedykowane osobom zarówno z dodatnią, jak i z ujemną wadą wzroku. Z powodzeniem mogą być także użytkowane przez alergików, ze względu na brak zastosowania w ich tworzeniu jakichkolwiek sztucznych dodatków. Ich regularne użytkowanie pozwoli na zahamowanie rozwoju wady wzroku, a dzięki wysokiej jakości komfortu i ostremu widzeniu zapewnisz sobie najwyższą jakość użytkowania. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, co pozwoli Ci użytkować je przez okres 3 miesięcy.
KUPUJĘ

3

  • Biofinity Toric to wysokiej jakości soczewki astygmatyczne stworzone przez znany i ceniony koncern Cooper Vision. Do stworzenia soczewek użyto innowacyjnego materiału Comifilcon A, co sprawia, że są ultracienkie i posiadają elastyczną strukturę. Dodatkowo dzięki zastosowaniu technologii Aquaform Comfort Science soczewki są miękkie i wysoce nawilżone. Dzięki dodatkowemu systemowi stabilizacji soczewka nie podwija się i nie wypada, więc możemy być pewni maksymalnego komfortu bezpośrednio po jej założeniu, jak i przez cały czas noszenia. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek.
KUPUJĘ
4

Air Optix® Plus HydraGlyde® to soczewki miesięczne wyposażone w innowacyjną technologię Hydraglyde, która zapewni Twoim oczom maksymalne nawilżenie. Jest to produkt, który zapewnia najwyższy komfort użytkowania, poprzez wysokie dotlenienie i zastosowanie dodatkowej warstwy ochronnej. Jego regularne stosowanie pozwoli zahamować wadę wzroku i zapewni wyraźne widzenie przy posiadanej wadzie wzroku dalekowzroczności lub krótkowzroczności. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, przeznaczonych do noszenia w trybie dziennym.

KUPUJĘ
5

AquaView Monthly to innowacyjne soczewki miesięczne, które są idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z krótkowzrocznością oraz nadwzrocznością. Wzbogacone o hialuronian sodu soczewki sprawiają, że jest to idealny wybór także dla tych osób, które uskarżają się na problem suchego oka. Zapewniają idealną ostrość i jakość widzenia, z powodzeniem niwelując szumy, refleksy i efekt halo. Ponadto wyposażono je w filtry UV, co jeszcze bardziej chroni Twoje oko przed czynnikami z zewnątrz. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, które wystarczą Ci na 3 miesiące użytkowania.

KUPUJĘ
6

SofLens® 59 to miękkie soczewki kontaktowe, które zostały stworzone za pomocą materiału Hilafilcon B, który zapewnia wysoki poziom nawodnienia soczewki, niwelując podrażnienia oraz wysychanie i zmęczenie oczu. Ponadto dzięki równomiernie rozłożonej masie w soczewkach, oko nie męczy się i jest przez cały czas świeże i wolne od zaczerwienienia. Soczewki są także wysoce odporne na gromadzenie się osadów i zanieczyszczeń oraz cechują się idealną strukturą, dzięki czemu perfekcyjnie dopasowują się do oka. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, co wystarczy na 3 miesiące użytkowania.

KUPUJĘ
7

Biofinity 3 szt. to soczewki miesięczne, które są idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób z dodatnią, jak i ujemną wadą wzroku. Dzięki innowacyjnej technologii, którą zastosowano w ich tworzeniu, zapewniają wysoką przepuszczalność tlenu oraz najwyższy poziom nawilżenia. Soczewki te mogą być z powodzeniem stosowane przez alergików, bowiem do ich tworzenia nie użyto żadnych sztucznych dodatków. Regularne użytkowanie soczewek pozwoli zahamować rozwój wady wzroku. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek, jest to więc także idealna propozycja dla osób, które posiadają wady wzroku o różnych wartościach, z powodzeniem możesz połączyć ten zestaw z innym.

KUPUJĘ
8

Air Optix® Night & Day® Aqua to innowacyjne soczewki stworzone z myślą o tych osobach, które nie lubią cowieczornego rytuału pielęgnacji soczewek. Jedną ich parę bowiem możesz nosić przez okres 30 dni i 30 nocy bez zdejmowania. To wygodne rozwiązanie zapewnia również wysoki poziom dotlenienia soczewki, dzięki czemu oczy są zdrowe i wypoczęte. Soczewki Air Optix® Night & Day® Aqua perfekcyjnie korygują wadę wzroku, a ich regularne użytkowanie pomoże zahamować rozwój posiadanej wady. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, dzięki czemu będziesz wolny od zakupów optycznych nawet przez okres 3 miesięcy.

KUPUJĘ
9

AquaView Toric to soczewki przeznaczone do stosowania w trybie dziennym, dedykowane dla astygmatyków. Zostały zaprojektowane za pomocą materiału Hioxifilcon A, który sprawia, że noszenie ich jest niesamowicie komfortowe oraz wolne od podrażnień. Dzięki technologii Prism Ballasted Design zapewnią Ci idealną jakość widzenia, bez niechcianych zniekształceń i rozmazań. Ponadto technologia High Definition Vision pozwoli Ci widzieć w wysokiej rozdzielczości zarówno z bliska, jak i z daleka. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek, jest to więc idealny zestaw do wypróbowania produktu.

KUPUJĘ
10

FitView Monthly to najwyższej jakości soczewki sferyczne, dedykowane zarówno krótkowidzom, jak i dalekowidzom. Wyposażono je w najnowocześniejszą technologię, cechują się wysokim poziomem nawilżenia oraz stałym i swobodnym dostępem tlenu do rogówki. Ponadto są wysoce odporne na gromadzenie się osadów i zanieczyszczeń, oraz posiadają poszerzone krawędzie, co znakomicie wpływa na komfort ich użytkowania. Produkt wyposażono dodatkowo w filtry UV, chroniące Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Opakowanie 6-sztukowe zapewni Ci optymalny zapas produktu korekcyjnego, który starczy aż na 3 miesiące noszenia.

KUPUJĘ


Miesięczne soczewki kontaktowe są najczęściej wybieranymi przez użytkowników. Umożliwiają korzystanie z jednej pary przez 30 dni od momentu ich zetknięcia się z okiem, ale pod jednym warunkiem – regularnego oczyszczania przy pomocy płynu pielęgnacyjnego i bezpiecznego przechowywania czystych soczewek w przeznaczonym do tego pojemniczku wypełnionym tymże płynem. Tak użytkowane soczewki miesięczne zachowują swoją funkcjonalność – gwarantują wyraźne widzenie i skuteczną korekcję wzroku, a przy tym są bezpieczne dla oczu i wygodne w stosowaniu. Soczewki miesięczne – nawet w dużym zapasie – zajmują niewiele miejsca w szafce i są przykładem świetnego stosunku ceny do jakości i wygody, jaką oferują. To wariant, który znajdujemy w ofercie większości producentów. Dzięki temu możemy wybierać między produktami o różnych cenach i mniej lub bardziej rozbudowanej funkcjonalności. Soczewki miesięczne dostępne są głównie w opakowaniach z 3 i 6 soczewkami i przeznaczone do korekcji krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu, a także prezbiopii. Wiele osób korzysta z nich regularnie i traktuje jako świetną alternatywę dla tradycyjnych okularów, które niestety nie w każdej sytuacji radzą sobie tak dobrze. Zastanawiasz się, na które soczewki miesięczne warto zwrócić uwagę? Może w znalezieniu odpowiedzi pomoże Ci nasze zestawienie 10 najchętniej kupowanych soczewek miesięcznych w marcu 2022.

Niekwestionowanym liderem tego rankingu jest #bioview Monthly w wariancie z 6 soczewkami w opakowaniu. To nowoczesne soczewki kontaktowe III-ej generacji, gwarantujące najwyższy komfort i jakość widzenia. Dostępne w szerokim zakresie ujemnych i dodatnich mocy korekcyjnych sprawdzają się jako soczewki do korekcji krótko- i dalekowzroczności, i to zarówno delikatnej, jak i dużej wady wzroku. Wykorzystano w nich hydrożelowo-silikonowy materiał Olifilcon A. Ten charakteryzuje się wysokim stopniem uwodnienia i tlenoprzepuszczalności, co ma duże znaczenie w kontekście wygody codziennego korzystania z soczewek. Dzięki korzystnym wartościom tych parametrów #bioview Monthly nie powodują suchości oczu ani ich zmęczenia. Wręcz przeciwnie – dzięki technologii Wetting Agent na jeszcze dłużej zatrzymują cząsteczki wody i są intensywnie nawilżone od rana do wieczora. Z kolei technologia Surface Grafting pozwoliła twórcom na stworzenie soczewek o jeszcze cieńszych krawędziach i jedwabiście miękkiej powłoce. To oznacza, że #bioview Monthly błyskawicznie dopasowują się do oka i pozostają niewyczuwalne przez cały okres stosowania; spada bowiem tarcie na linii soczewka-powieka. Dzięki jasnoniebieskiemu zabarwieniu jednej ze stron nawet początkujący użytkownicy nie mają problemu z aplikacją soczewek w prawidłowy sposób. Z kolei wbudowane filtry UVA/UVB, blokujące około 98% szkodliwego promieniowania słonecznego stanowią doskonałą ochronę oczu przed słońcem. #bioview Monthly gwarantują wyraźne widzenie w wysokiej rozdzielczości, odporne na jakiekolwiek przekłamania – szum, refleksy czy cienie.

Drugie pod względem popularności w marcu są soczewki miesięczne Biofinity® w pudełku z 6 sztukami. Produkt marki Cooper Vision, rozpoznawalnej i cenionej przez użytkowników na całym świecie. Jeden z najchętniej wybieranych przez osoby regularnie sięgające po soczewki kontaktowe. Pojawia się w naszych zestawieniach nieprzerwanie od kilku miesięcy. W Biofinity® wykorzystano nowoczesny, silikonowo-hydrożelowy materiał i wzbogacono go o dodatkowe technologie, m.in. Aquaform Comfort Science, która zwiększyła stopień nawilżenia soczewek i nadała im aksamitną miękkość. Dzięki temu Biofinity® nawet po kilkunastu godzinach od założenia są równie mocno nawilżone, a Ty nie doświadczasz suchości czy podrażnień oczu, nawet w wyjątkowo niekorzystnych dla oczu warunkach – klimatyzowanym pomieszczeniu czy wielogodzinnej pracy przed komputerem. Na wyróżnienie zasługuje także parametr przepuszczalności tlenowej. Dzięki temu, że jest tak wysoki, do oczu dociera potrzebna im ilość tlenu. Są więc odporne na infekcje i wypoczęte nawet pod koniec dnia. Biofinity® łamią regułę wzrostu stopnia nawilżenia przy jednoczesnym obniżeniu parametru tlenoprzepuszczalności. Łączą w sobie jedno i drugie. Jednocześnie są to niezwykle naturalne soczewki – pozbawione zbędnych dodatków. Odpowiadają więc na oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Opakowanie z sześcioma soczewkami – przy ich miesięcznym trybie stosowania – daje zapas na trzy miesiące regularnego stosowania.

Trzecie miejsce należy do Biofinity® Toric w opakowaniu z 3 sztukami. Są to soczewki kontaktowe zaprojektowane z myślą o astygmatykach. Ich parametry są bardzo zbliżone do soczewek z drugiego miejsca i tej samej rodziny – Biofinity®. Mamy więc do czynienia z niezwykle mocnym i długotrwałym nawilżeniem, „oddychalnością” i miękkością materiału. Jednak to, co odróżnia Biofinity® Toric od ich klasycznego odpowiednika, to dodatkowy system stabilizujący. Dzięki niemu soczewki doskonale utrzymują się na swojej, początkowo obranej pozycji i tym samym gwarantują skuteczną korekcję astygmatyzmu i wyraźne widzenie. Nie ma mowy o podwijaniu czy wypadaniu soczewek, a widzenie nie jest obarczone żadnymi przekształceniami – szumem, refleksami czy efektem halo. Biofinity® Toric pozwalają czerpać maksymalną przyjemność z życia mimo posiadanej wady wzroku (astygmatyzmu). Sprawdzają się świetnie zarówno podczas najbardziej dynamicznych czynności, jak i w pracy i codziennych obowiązkach. Duży zakres mocy optycznych oraz cylindra pozwalają z łatwością znaleźć parę skrojoną idealnie do naszych potrzeb. Co ciekawe, Biofinity® Toric to soczewki, które mogą być stosowane w trybie ciągłym – bez zdejmowania i dodatkowej pielęgnacji. Taką opcję z pewnością docenią użytkownicy, którzy często podróżują i nie zawsze mają warunki do komfortowego oczyszczenia swoich soczewek. Dużą popularnością cieszy się opakowanie Biofinity® Toric z 3 soczewkami, nie z 6, jak w większości modeli obecnych w naszym zestawieniu. Wariant ten pozwala na skompletowanie zestawu przy wadzie wzroku osiągającej różne wartości w każdym oku. Jest też idealny do wypróbowania danych soczewek bez ryzyka marnowania produktu i pieniędzy.

Marcowy ranking wskazuje na rosnącą popularność soczewek Air Optix® Plus HydraGlyde® (w opakowaniu z 6 szt.), które z miejsca piątego „wskoczyły” na miejsce czwarte i Air Optix® Night & Day® Aqua (również w wariancie z 6 szt.) – w lutym zajmowały miejsce dziewiąte, dziś plasują się na miejscu siódmym. To soczewki od Alcon®, w których duży nacisk położono na wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań służących zwiększeniu komfortu stosowania i skuteczności korekcji wad wzroku. Z kolei #bioview Monthly, Biofinity® i Biofinity® Toric niezmiennie od kilku miesięcy znajdują się na zaszczytnym podium.

A Ty które soczewki miesięczne wybierzesz dla siebie?


Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za Marzec 2022:

Zapisz się do newslettera

i dowiedz się o nowościach