Ranking soczewek miesięcznych - Maj 2022

1

  • #bioview Monthly to soczewki nowej generacji stworzone dla osób o wysokich wymaganiach. Zostały stworzone z materiału Olifilcon A, dzięki czemu cechują się miękką i elastyczną powierzchnią oraz zapewniają maksymalny komfort użytkowania, niwelując problem suchego oka. Wyposażono je ponadto w filtry UVA i UVB co pomoże chronić Twoje oczy przed promieniowaniem słonecznym, a ich wysokie nawilżenie całkowicie wyeliminuje suchość i zmęczenie oczu. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk, co pozwoli Ci na wolność od zakupów optycznych na okres około 3 miesięcy.
KUPUJĘ

2

  • Biofinity 6 szt. to miesięczne soczewki, dedykowane osobom zarówno z dodatnią, jak i z ujemną wadą wzroku. Z powodzeniem mogą być także użytkowane przez alergików, ze względu na brak zastosowania w ich tworzeniu jakichkolwiek sztucznych dodatków. Ich regularne użytkowanie pozwoli na zahamowanie rozwoju wady wzroku, a dzięki wysokiej jakości komfortu i ostremu widzeniu zapewnisz sobie najwyższą jakość użytkowania. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, co pozwoli Ci użytkować je przez okres 3 miesięcy.
KUPUJĘ

3

  • Biofinity Toric to wysokiej jakości soczewki astygmatyczne stworzone przez znany i ceniony koncern Cooper Vision. Do stworzenia soczewek użyto innowacyjnego materiału Comifilcon A, co sprawia, że są ultracienkie i posiadają elastyczną strukturę. Dodatkowo dzięki zastosowaniu technologii Aquaform Comfort Science soczewki są miękkie i wysoce nawilżone. Dzięki dodatkowemu systemowi stabilizacji soczewka nie podwija się i nie wypada, więc możemy być pewni maksymalnego komfortu bezpośrednio po jej założeniu, jak i przez cały czas noszenia. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek.
KUPUJĘ
4

AquaView Monthly to innowacyjne soczewki miesięczne, które są idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z krótkowzrocznością oraz nadwzrocznością. Wzbogacone o hialuronian sodu soczewki sprawiają, że jest to idealny wybór także dla tych osób, które uskarżają się na problem suchego oka. Zapewniają idealną ostrość i jakość widzenia, z powodzeniem niwelując szumy, refleksy i efekt halo. Ponadto wyposażono je w filtry UV, co jeszcze bardziej chroni Twoje oko przed czynnikami z zewnątrz. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, które wystarczą Ci na 3 miesiące użytkowania.

KUPUJĘ
5

Air Optix® Plus HydraGlyde® to soczewki miesięczne wyposażone w innowacyjną technologię Hydraglyde, która zapewni Twoim oczom maksymalne nawilżenie. Jest to produkt, który zapewnia najwyższy komfort użytkowania, poprzez wysokie dotlenienie i zastosowanie dodatkowej warstwy ochronnej. Jego regularne stosowanie pozwoli zahamować wadę wzroku i zapewni wyraźne widzenie przy posiadanej wadzie wzroku dalekowzroczności lub krótkowzroczności. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, przeznaczonych do noszenia w trybie dziennym.

KUPUJĘ
6

Biofinity 3 szt. to soczewki miesięczne, które są idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób z dodatnią, jak i ujemną wadą wzroku. Dzięki innowacyjnej technologii, którą zastosowano w ich tworzeniu, zapewniają wysoką przepuszczalność tlenu oraz najwyższy poziom nawilżenia. Soczewki te mogą być z powodzeniem stosowane przez alergików, bowiem do ich tworzenia nie użyto żadnych sztucznych dodatków. Regularne użytkowanie soczewek pozwoli zahamować rozwój wady wzroku. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek, jest to więc także idealna propozycja dla osób, które posiadają wady wzroku o różnych wartościach, z powodzeniem możesz połączyć ten zestaw z innym.

KUPUJĘ
7

AquaView Toric to soczewki przeznaczone do stosowania w trybie dziennym, dedykowane dla astygmatyków. Zostały zaprojektowane za pomocą materiału Hioxifilcon A, który sprawia, że noszenie ich jest niesamowicie komfortowe oraz wolne od podrażnień. Dzięki technologii Prism Ballasted Design zapewnią Ci idealną jakość widzenia, bez niechcianych zniekształceń i rozmazań. Ponadto technologia High Definition Vision pozwoli Ci widzieć w wysokiej rozdzielczości zarówno z bliska, jak i z daleka. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek, jest to więc idealny zestaw do wypróbowania produktu.

KUPUJĘ
8

Air Optix® Night & Day® Aqua to innowacyjne soczewki stworzone z myślą o tych osobach, które nie lubią cowieczornego rytuału pielęgnacji soczewek. Jedną ich parę bowiem możesz nosić przez okres 30 dni i 30 nocy bez zdejmowania. To wygodne rozwiązanie zapewnia również wysoki poziom dotlenienia soczewki, dzięki czemu oczy są zdrowe i wypoczęte. Soczewki Air Optix® Night & Day® Aqua perfekcyjnie korygują wadę wzroku, a ich regularne użytkowanie pomoże zahamować rozwój posiadanej wady. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, dzięki czemu będziesz wolny od zakupów optycznych nawet przez okres 3 miesięcy.

KUPUJĘ
9

SofLens® 59 to miękkie soczewki kontaktowe, które zostały stworzone za pomocą materiału Hilafilcon B, który zapewnia wysoki poziom nawodnienia soczewki, niwelując podrażnienia oraz wysychanie i zmęczenie oczu. Ponadto dzięki równomiernie rozłożonej masie w soczewkach, oko nie męczy się i jest przez cały czas świeże i wolne od zaczerwienienia. Soczewki są także wysoce odporne na gromadzenie się osadów i zanieczyszczeń oraz cechują się idealną strukturą, dzięki czemu perfekcyjnie dopasowują się do oka. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, co wystarczy na 3 miesiące użytkowania.

KUPUJĘ
10

Air Optix® PLUS HydraGlyde® for Astigmatism to soczewki toryczne stworzone z myślą o astygmatykach, którzy zmagają się także z wadami krótkowzroczności i dalekowzroczności. Cechują się unikalnym designem, dzięki czemu błyskawicznie dopasowują się do oka, a ich aplikacja jest prosta i nieskomplikowana. Dodatkowy system stabilizujący zastosowany w ich konstrukcji sprawia ponadto, że soczewki nie wypadają i nie podwijają się. Opakowanie zawiera 3 sztuki soczewek, jest to więc idealny zestaw na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ


Miesięczne soczewki kontaktowe – razem z jednodniowymi – należą do najpopularniejszych. Jak wskazuje sama nazwa, z jednej pary takich soczewek można korzystać przez cały miesiąc. Warunek jest jeden – soczewki trzeba po każdym zastosowaniu dokładnie oczyścić przy pomocy przeznaczonego do tego płynu pielęgnacyjnego, a następnie zanurzyć w pojemniczku z tymże płynem, by soczewki odzyskały swoje cenne właściwości. Tylko przy takiej pielęgnacji soczewki miesięczne są bezpieczne i wygodne w stosowaniu i mogą być wykorzystywane do korekcji wady wzroku.

Miesięczne soczewki kontaktowe występują w wielu wariantach i pozwalają na korygowanie zarówno krótkowzroczności i nadwzroczności, jak i astygmatyzmu oraz prezbiopii. Dostępne w mniejszych i większych opakowaniach mogą być stosowane regularnie lub okazjonalnie oraz zostać dopasowane do wady osiągającej tą samą wartość w każdym oku (wtedy sprawdza się opakowanie z parzystą liczbą soczewek) lub inną po każdej ze stron (na potrzeby takich sytuacji powstały opakowania z nieparzystą liczbą soczewek). Z kolei różnorodność parametrów poszczególnych soczewek miesięcznych sprawia, że każdy może znaleźć wśród nich potrzebną parę – osoba doświadczająca suchości oczu, osoba aktywna fizycznie, często podróżująca, a nawet osoba, która oczekuje od soczewek nie tylko poprawy widzenia, ale także zmiany koloru oczu!

Soczewki kontaktowe do miesięcznego zastosowania to bardzo różnorodna grupa produktów. Mimo to w trakcie poszukiwania najlepszego produktu warto kierować się podobnymi kryteriami, co przy wyborze soczewek innego typu, a więc m.in. stopniem uwodnienia, wartością współczynnika przepuszczalności tlenowej, rodzajem wykorzystanego materiału, a także dodatkowymi udogodnieniami, jak filtry przeciwsłoneczne czy zabarwienie ułatwiające aplikację. Dobrze, jeśli w danych soczewkach wykorzystano nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania. Ich celem jest bowiem zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa stosowania produktu.

Bardzo pomocny w wyborze swoich przyszłych soczewek miesięcznych może okazać się nasz ranking najczęściej kupowanych soczewek miesięcznych w maju 2022 roku. W nim przedstawiamy konkretne soczewki kontaktowe miesięcznej wymiany, które cieszą się największą popularnością w danym miesiącu wśród klientów sklepu Kodano.pl. Poniżej przyglądamy się bliżej trzem z nich, wskazując na ich najważniejsze cechy, ale produkty spoza podium z łatwością sprawdzisz powyżej. A jeśli któreś soczewki Cię zainteresują, kliknij w ich nazwę, by przejść na podstronę produktową z opisem soczewek i możliwością ich zakupu.

Pierwsze miejsce po raz kolejny zdobyły miesięczne soczewki kontaktowe #bioview Monthly w opakowaniu z 6 sztukami. To jedne z najnowocześniejszych soczewek dostępnych na rynku, które charakteryzują się doskonałym dopasowaniem do ludzkiego oka oraz potrzeb i oczekiwań współczesnego użytkownika. Są produktem III-ej generacji, w którym wykorzystano innowacyjny, silikonowo-hydrożelowy materiał Olifilcon A. Wraz z nim soczewki zyskały wysoki stopień uwodnienia (47%) i wysoki współczynnik tlenotransmisyjności. Dzięki temu są doskonale nawilżone – od momentu założenia aż do chwili zdjęcia, tym samym chroniąc oko przed wysychaniem, a użytkownika przed dyskomfortem. Z kolei tlenoprzepuszczalność odpowiada za dobre dotlenienie rogówki (i całego narządu wzroku), co utrzymuje oko w dobrej kondycji i znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji czy choćby przedwczesnego zmęczenia wzroku. #bioview Monthly gwarantują widzenie w wysokiej rozdzielczości, a dzięki udoskonalonej budowie oraz miękkiemu, elastycznemu materiałowi szybko i dokładnie dopasowują się do oka. Cieńsze krawędzie stworzone w ramach Surface Grafting to minimalne niebezpieczeństwo podrażnień i wyczuwalności soczewek ze względu na zmniejszone tarcie między soczewką a powieką. #bioview Monthly wyróżniają się zwiększoną odpornością na gromadzenie zanieczyszczeń (co jest bardzo ważne w przypadku soczewek planowej wymiany), a także filtrami UV i dostępnością w szerokim zakresie mocy optycznych – dodatnich i ujemnych. Opakowanie z sześcioma soczewkami tworzy zapas na całe trzy miesiące.

Drugie miejsce należy do miesięcznych soczewek kontaktowych Biofinity® pakowanych po 6 sztuk. Są produktem jednej z najbardziej renomowanych i rozpoznawalnych marek na świecie, CooperVision. Producent, aby uzyskać jak najkorzystniejsze parametry i zaoferować użytkownikom jak największy komfort oraz satysfakcję stosowania, wykorzystał innowacyjny, silikonowo-hydrożelowy materiał o nazwie Comfilcon A – z uwodnieniem na poziomie 48% i wysokim współczynnikiem przepuszczalności tlenowej (Dk/t = 160 x 10-9). To oznacza, że soczewki są doskonale – intensywnie i długotrwale – nawilżone, a oko ma stały dostęp do tlenu z otoczenia. Wygoda korzystania z Biofinity® jest tym większa, że wykorzystano w nich nowoczesną technologię Aquaform Comfort Science. Te miesięczne soczewki kontaktowe nie zawierają żadnych zbędnych dodatków, co czyni je niezwykle przystępnymi nawet dla najbardziej wrażliwego oka. Gwarantują widzenie w wysokiej rozdzielczości – pozbawione szumów i refleksów nawet przy niewystarczających warunkach oświetleniowych. Warto podkreślić, że Biofinity® mogą być noszone zarówno w trybie dziennym, przerywanym, jak i trybie dzień-noc (bez zdejmowania na czas snu). Dzięki temu stanowią doskonałą propozycję dla osób, które często podróżują lub które po prostu nie przepadają za obowiązkiem cowieczornej pielęgnacji soczewek i czasami chciałyby z niej zrezygnować. Trzeba jednak pamiętać, że w trybie ciągłym nie mogą być noszone dłużej niż 7 dni, a następnie powinny zostać dokładnie oczyszczone przed kolejną aplikacją.

Trzecie miejsce zdobyły miesięczne soczewki kontaktowe z tej samej grupy, co opisane przed chwilą Biofinity®, z tym że przeznaczone do korekcji astygmatyzmu – Biofinity® Toric pakowane po 3 sztuki. Charakteryzują się bardzo podobnymi właściwościami: doskonałym nawilżeniem, lekkością, dopasowaniem do nawet najbardziej wrażliwego oka oraz dwoma trybami stosowania. Biofinity® Toric wyróżnia dodatkowa stabilizacja – niezbędna w przypadku soczewek dla astygmatyków oraz krzywizna idealnie dopasowana do krzywizny oka. Dzięki temu soczewki jeszcze dokładniej i szybciej dopasowują się do oka i nawet w trakcie kilkunastogodzinnego dnia pełnego aktywności nie przemieszczają się, nie podwijają ani tym bardziej nie wypadają. To gwarantuje zarówno oczekiwaną wygodę użytkowania, jak i widzenie w doskonałej jakości – bez szumów czy refleksów. Powierzchnia soczewek Biofinity® Toric jest miękka i gładka, a ich brzegi cieńsze, co zmniejsza tarcie na linii soczewka-powieka i znacząco minimalizuje ryzyko podrażnień oka. Użytkownicy podkreślają dużą wygodę zakładania soczewek i doceniają dostępność opakowania z 3 soczewkami, które umożliwia stworzenie zestawu dopasowanego do wady wzroku osiągającej różne wartości w każdym oku.

Majowe zestawienie najpopularniejszych soczewek miesięcznych jest wyjątkowe z tego powodu, że w porównaniu do rankingu sprzed miesiąca pojawiły się w nim aż dwa nowe produkty, i to dwa z grupy Air Optix®: Air Optix® PLUS HydraGlyde® for Astigmatism 3 szt. oraz Air Optix® Night & Day® Aqua 6 szt. To ciekawe zjawisko, bo wskazuje na rosnącą popularność zarówno soczewek astygmatycznych, jak i soczewek do stosowania w trybie całodobowym.

A Ty które soczewki miesięczne wybierzesz dla siebie?


Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za Maj 2022:

Zapisz się do newslettera

i dowiedz się o nowościach