Ranking soczewek miesięcznych - Kwiecień 2022

1

  • #bioview Monthly to soczewki nowej generacji stworzone dla osób o wysokich wymaganiach. Zostały stworzone z materiału Olifilcon A, dzięki czemu cechują się miękką i elastyczną powierzchnią oraz zapewniają maksymalny komfort użytkowania, niwelując problem suchego oka. Wyposażono je ponadto w filtry UVA i UVB co pomoże chronić Twoje oczy przed promieniowaniem słonecznym, a ich wysokie nawilżenie całkowicie wyeliminuje suchość i zmęczenie oczu. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk, co pozwoli Ci na wolność od zakupów optycznych na okres około 3 miesięcy.
KUPUJĘ

2

  • Biofinity 6 szt. to miesięczne soczewki, dedykowane osobom zarówno z dodatnią, jak i z ujemną wadą wzroku. Z powodzeniem mogą być także użytkowane przez alergików, ze względu na brak zastosowania w ich tworzeniu jakichkolwiek sztucznych dodatków. Ich regularne użytkowanie pozwoli na zahamowanie rozwoju wady wzroku, a dzięki wysokiej jakości komfortu i ostremu widzeniu zapewnisz sobie najwyższą jakość użytkowania. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, co pozwoli Ci użytkować je przez okres 3 miesięcy.
KUPUJĘ

3

  • Biofinity Toric to wysokiej jakości soczewki astygmatyczne stworzone przez znany i ceniony koncern Cooper Vision. Do stworzenia soczewek użyto innowacyjnego materiału Comifilcon A, co sprawia, że są ultracienkie i posiadają elastyczną strukturę. Dodatkowo dzięki zastosowaniu technologii Aquaform Comfort Science soczewki są miękkie i wysoce nawilżone. Dzięki dodatkowemu systemowi stabilizacji soczewka nie podwija się i nie wypada, więc możemy być pewni maksymalnego komfortu bezpośrednio po jej założeniu, jak i przez cały czas noszenia. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek.
KUPUJĘ
4

Air Optix® Plus HydraGlyde® to soczewki miesięczne wyposażone w innowacyjną technologię Hydraglyde, która zapewni Twoim oczom maksymalne nawilżenie. Jest to produkt, który zapewnia najwyższy komfort użytkowania, poprzez wysokie dotlenienie i zastosowanie dodatkowej warstwy ochronnej. Jego regularne stosowanie pozwoli zahamować wadę wzroku i zapewni wyraźne widzenie przy posiadanej wadzie wzroku dalekowzroczności lub krótkowzroczności. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, przeznaczonych do noszenia w trybie dziennym.

KUPUJĘ
5

AquaView Monthly to innowacyjne soczewki miesięczne, które są idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z krótkowzrocznością oraz nadwzrocznością. Wzbogacone o hialuronian sodu soczewki sprawiają, że jest to idealny wybór także dla tych osób, które uskarżają się na problem suchego oka. Zapewniają idealną ostrość i jakość widzenia, z powodzeniem niwelując szumy, refleksy i efekt halo. Ponadto wyposażono je w filtry UV, co jeszcze bardziej chroni Twoje oko przed czynnikami z zewnątrz. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, które wystarczą Ci na 3 miesiące użytkowania.

KUPUJĘ
6

Biofinity 3 szt. to soczewki miesięczne, które są idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób z dodatnią, jak i ujemną wadą wzroku. Dzięki innowacyjnej technologii, którą zastosowano w ich tworzeniu, zapewniają wysoką przepuszczalność tlenu oraz najwyższy poziom nawilżenia. Soczewki te mogą być z powodzeniem stosowane przez alergików, bowiem do ich tworzenia nie użyto żadnych sztucznych dodatków. Regularne użytkowanie soczewek pozwoli zahamować rozwój wady wzroku. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek, jest to więc także idealna propozycja dla osób, które posiadają wady wzroku o różnych wartościach, z powodzeniem możesz połączyć ten zestaw z innym.

KUPUJĘ
7

AquaView Toric to soczewki przeznaczone do stosowania w trybie dziennym, dedykowane dla astygmatyków. Zostały zaprojektowane za pomocą materiału Hioxifilcon A, który sprawia, że noszenie ich jest niesamowicie komfortowe oraz wolne od podrażnień. Dzięki technologii Prism Ballasted Design zapewnią Ci idealną jakość widzenia, bez niechcianych zniekształceń i rozmazań. Ponadto technologia High Definition Vision pozwoli Ci widzieć w wysokiej rozdzielczości zarówno z bliska, jak i z daleka. W opakowaniu znajdziesz 3 sztuki soczewek, jest to więc idealny zestaw do wypróbowania produktu.

KUPUJĘ
8

SofLens® 59 to miękkie soczewki kontaktowe, które zostały stworzone za pomocą materiału Hilafilcon B, który zapewnia wysoki poziom nawodnienia soczewki, niwelując podrażnienia oraz wysychanie i zmęczenie oczu. Ponadto dzięki równomiernie rozłożonej masie w soczewkach, oko nie męczy się i jest przez cały czas świeże i wolne od zaczerwienienia. Soczewki są także wysoce odporne na gromadzenie się osadów i zanieczyszczeń oraz cechują się idealną strukturą, dzięki czemu perfekcyjnie dopasowują się do oka. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, co wystarczy na 3 miesiące użytkowania.

KUPUJĘ
9

FitView Monthly to najwyższej jakości soczewki sferyczne, dedykowane zarówno krótkowidzom, jak i dalekowidzom. Wyposażono je w najnowocześniejszą technologię, cechują się wysokim poziomem nawilżenia oraz stałym i swobodnym dostępem tlenu do rogówki. Ponadto są wysoce odporne na gromadzenie się osadów i zanieczyszczeń, oraz posiadają poszerzone krawędzie, co znakomicie wpływa na komfort ich użytkowania. Produkt wyposażono dodatkowo w filtry UV, chroniące Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Opakowanie 6-sztukowe zapewni Ci optymalny zapas produktu korekcyjnego, który starczy aż na 3 miesiące noszenia.

KUPUJĘ
10

PureVision 2 HD to soczewki sferyczne stworzone przez koncern Bausch & Lomb, który jest jednym z liderów na rynku optycznym. Soczewki cechują się stałym poziomem nawilżenia oraz opływowym kształtem, co znacząco zmniejsza tarcie soczewki oraz niweluje problemy związane z podrażnionymi i zmęczonymi oczami. Ponadto soczewki te zapewniają wyraźne i czyste widzenie w wysokiej rozdzielczości. Ich ultracieńka struktura sprawia dodatkowo, że są bardzo wygodne i praktycznie niewyczuwalne podczas ich noszenia. W opakowaniu znajdziesz 6 sztuk soczewek, które starczą Ci na okres użytkowania produktu przez 3 miesiące.

KUPUJĘ


Miesięczne soczewki kontaktowe należą do grona najchętniej wybieranych. Jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do stosowania przez cały miesiąc i z tego powodu wymagają regularnego oczyszczania oraz pielęgnacji przy użyciu dedykowanego płynu. Tylko wtedy pozostają bezpieczne w noszeniu i gwarantują oczekiwaną wygodę. Miesięczne soczewki kontaktowe są świetnym sposobem na korygowanie posiadanej wady wzroku (krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu lub prezbiopii) przy zachowaniu maksymalnego komfortu i możliwości kontynuowania wszystkich czynności, jakie wykonywałeś przed zaistnieniem wady widzenia. Nie wpływają także na wygląd, co dla wielu osób również ma duże znaczenie. Wyjątek jest jeden – kolorowe soczewki kontaktowe, bo one także występują m.in. w wariancie miesięcznym.

Z jednej pary soczewek miesięcznych korzysta się przez wiele dni, dlatego tym ważniejsze jest, by ich parametry odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom danego użytkownika. Przy takim trybie stosowania jeszcze istotniejszy staje się poziom uwodnienia i ogólne nawilżenie soczewek, a także tlenotransmisyjność zdolna utrzymać oczy w dobrej kondycji nawet przy korzystaniu z soczewek przez cały miesiąc, bez choćby dnia przerwy. Jak w każdym z innych rodzajów soczewek, tak tutaj warto zwrócić uwagę na obecność dodatkowych udogodnień, jak np. znacznik stron i filtry UV.

Soczewki miesięczne występują najczęściej w opakowaniach z 3 lub 6 soczewkami. Pierwszy wariant powstał z myślą o użytkownikach, których wada wzroku osiąga różne wartości w każdym oku – wtedy pojawia się potrzeba skomponowania zestawu z dwóch różnych opakowań, i z 3-sztukowym jest to bardzo łatwe. Z kolei pudełko z 6 soczewkami daje zapas na trzy miesiące regularnego stosowania (zakładając, że w międzyczasie nie dojdzie do uszkodzenia którejkolwiek soczewki).

Chcesz wypróbować miesięczne soczewki kontaktowe, ale nie wiesz, które dają największą szansę na powodzenie? Przygotowaliśmy zestawienie 10 najchętniej kupowanych soczewek miesięcznych w kwietniu 2022 roku. Możesz się nim śmiało zainspirować, wybierając produkt dla siebie. Tym bardziej, że soczewkom z trzech pierwszych miejsc poświęcimy za chwilę nieco więcej miejsca, wskazując, które z cech najprawdopodobniej zadecydowały o ich sukcesie.

Ranking po raz kolejny otwierają miesięczne soczewki kontaktowe #bioview Monthly w opakowaniu z 6 sztukami. To nowoczesny produkt III-ej generacji, w którym wykorzystano silikonowo-hydrożelowy materiał Olifilcon A oraz szereg innowacyjnych technologii, które potęgują najistotniejsze parametry. Dzięki temu soczewki gwarantują najwyższą wygodę oraz bezpieczeństwo i tym samym odpowiadają na oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. W ramach technologii Wetting Agent soczewki zyskały zdolność do jeszcze lepszego gromadzenia cząsteczek wody na swojej powierzchni, co w połączeniu z 47-procentowym uwodnieniem daje pewność intensywnie i długotrwale nawilżonych soczewek, niewyczuwalnych na oczach nawet pod koniec dnia. Jest to spójne z charakterystyczną cechą #bioview Monthly – maksymalnym zbliżeniem soczewek pod względem budowy i funkcjonowania do fizjologii ludzkiego oka. Wysoki współczynnik tlenoprzepuszczalności odpowiada za swobodny dostęp tlenu do rogówki – to niweluje efekt przedwczesnego zmęczenia wzroku, a oczy nawet po wielu godzinach pracy wyglądają świeżo i zdrowo. W ramach technologii Surface Grafting soczewki zyskały jedwabiście miękką powierzchnię oraz cieńsze krawędzie, co ułatwia zakładanie i zwiększa odporność soczewek na gromadzenie zanieczyszczeń. #bioview Monthly zawierają filtry UV, których zadaniem jest chronić Twoje oczy przed niebezpiecznym wpływem promieniowania słonecznego. Dostępne w ujemnych i dodatnich mocach korekcyjnych umożliwiają skuteczną korekcję krótko- i dalekowzroczności, zarówno w początkującym, jak i zaawansowanym stadium. Opakowanie z 6 soczewkami wystarcza na trzy miesiące regularnego stosowania.

Na drugim miejscu ponownie znalazły się miesięczne soczewki kontaktowe Biofinity® w pudełku z 6 sztukami. To produkt jednej z najbardziej renomowanych i rozpoznawalnych marek na świecie, CooperVision. Stworzony z myślą o optycznych potrzebach najbardziej wymagających użytkowników. Aby uzyskać jak najwyższy komfort i bezpieczeństwo stosowania, w soczewkach wykorzystano najnowszy, silikonowo-hydrożelowy materiał Comfilcon A, o uwodnieniu na poziomie 48% i wysokim współczynniku tlenotransmisyjności (Dk/t = 160 x 10-9). W połączeniu z technologią materiałową Aquaform Comfort Science udało się uzyskać idealnie nawilżoną soczewkę, utrzymującą stałą wilgotność nawet przez cały dzień. Przy czym jest to naturalne nawilżenie – takie, jakie dzięki łzom zapewnia sobie zdrowe oko. Przedrostek „bio” nawiązuje do naturalności soczewek. Rzeczywiście nie zastosowano w nich żadnych zbędnych dodatków i powłok. Dzięki temu Biofinity® świetnie łączą się z okiem, zapewniając maksymalną wygodę stosowania. Warto zwrócić uwagę, że soczewki te mogą być stosowane zarówno w trybie dziennym, jak i trybie dzień-noc (bez zdejmowania na czas snu). Dzięki temu Biofinity® są świetną propozycją dla osób, które często podróżują lub które po prostu nie przepadają za obowiązkiem cowieczornej pielęgnacji soczewek i czasami chciałyby z niej zrezygnować. Korekcja wady wzroku z soczewkami Biofinity® jest skuteczna i wygodna – obraz jest zawsze wyraźny, nawet przy niewystarczających warunkach oświetleniowych.

Trzecie miejsce należy do miesięcznych soczewek torycznych Biofinity® Toric z 3 sztukami w opakowaniu. Pochodzą one z tej samej rodziny, co soczewki Biofinity®, z tym, że przeznaczone są do korekcji astygmatyzmu. Łączą więc w sobie wszystkie korzystne cechy, a dodatkowo zostały wzbogacone m.in. dodatkowym systemem stabilizacji, bardzo ważnym w kontekście korygowania tej wady wzroku, a ich krzywizna jest idealnie dopasowana do krzywizny oka. Dzięki niemu soczewki jeszcze lepiej utrzymują się na oku – nie przesuwają, nie podwijają ani tym bardziej nie wypadają. To gwarantuje zarówno pożądaną wygodę użytkowania, jak i wysokiej jakości widzenie – bez szumów, refleksów, efektów halo. Powierzchnia soczewek jest aksamitnie miękka i gładka, co redukuje tarcie między soczewką a powieką i zwiększa komfort stosowania. Obecność monomeru silikonu w wykorzystanym materiale pozwoliło twórcom na uzyskanie wysokiego współczynnika przepuszczalności tlenowej, a 48-procentowe uwodnienie w połączeniu z technologią Aquaform Comfort Science jest gwarantem intensywnego i wielogodzinnego nawilżenia. Biofinity® Toric mogą być stosowane w trybie ciągłym lub przerywanym. Dostępne w wariancie z 3 soczewkami umożliwiają stworzenie zestawu dopasowanego do wady wzroku osiągającej różne wartości w każdym oku.

W rankingu 10 najchętniej kupowanych miesięcznych soczewek kontaktowych w kwietniu 2022 roku doszło do kilku zmian w stosunku do zestawienia z poprzedniego miesiąca. Przede wszystkim w najpopularniejszej dziesiątce pojawiły się – zajmując ostatnie miejsce – PureVision® 2 HD w dużym opakowaniu zawierającym 6 soczewek. To powrót na tę samą pozycję po dwóch miesiącach przerwy. Spory awans osiągnęły soczewki AquaView Toric pakowane po 3 sztuki, przechodząc z miejsca dziewiątego w poprzednim miesiącu na miejsce siódme. W kwietniowym zestawieniu zabrakło Air Optix® Night & Day® Aqua – soczewek do przerywanego i ciągłego stosowania, które zajmowały kolejno dziewiąte i ósme miejsce w lutowym i marcowym zestawieniu. To pewne zaskoczenie.

A Ty które soczewki miesięczne wybierzesz dla siebie?


Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za Kwiecień 2022:

Zapisz się do newslettera

i dowiedz się o nowościach