Ranking soczewek jednodniowych - Sierpień 2022

1

  • ACUVUE® OASYS 1-Day to produkt znanej i cenionej na rynku optycznym firmy Johnson & Johnson, który został stworzony z myślą o osobach żyjących aktywnie, które spędzają dużo czasu w ciągu dnia w nieprzyjaznych dla oka warunkach. Nowoczesna technologia HydraLuxe, która została wykorzystana w ich tworzeniu, zapewnia maksymalne nawilżenie i komfort użytkowania. Soczewki są wyposażone w filtry UVA i UVB. Kupując to opakowanie, znajdziesz w nim 30 sztuk soczewek, które są przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym.
KUPUJĘ

2

  • #bioview Daily to soczewki jednodniowe o niezwykle wysokich parametrach uwodnienia (47%) oraz transmisyjności tlenu (Dk/t 150), dzięki czemu mogą być bez wahania używane przez każdego użytkownika soczewek kontaktowych, szczególnie przez tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą metodą korekcji wzroku. Soczewki dodatkowo wyposażono w filtry UVA/UVB, dodatkowo podnoszące komfort w trakcie słonecznych chwil.
KUPUJĘ

3

  • 1-DAY ACUVUE® MOIST to innowacyjne soczewki kontaktowe, których producentem jest znana i ceniona na rynku marka Johnson & Johnson. Zostały zaprojektowane przy pomocy nowoczesnej technologii Lacreon, która zapewnia najwyższej jakości nawilżenie, oraz zapobiega podrażnieniom i suchości oka. Ich innowacyjna struktura całkowicie eliminuje tarcie soczewki, dzięki czemu oczy są zdrowe i nie bolą. Ponadto soczewki zostały wyposażone w filtry UV, które chronią oko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na przetestowanie produktu.
KUPUJĘ
4

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM to innowacyjne soczewki jednodniowe dedykowane osobom zmagającym się z astygmatyzmem. Zakładana codziennie nowa para soczewek gwarantuje wysoki komfort oraz maksymalny poziom higieny. Technologia, jakiej użyto do stworzenia tego produktu, sprawia, że soczewki cechują wysoka stabilność, najwyższy poziom nawilżenia, a także ochrona przeciw szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu, dzięki zastosowaniu filtrów UVA i UVB. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to idealny wybór, gdy astygmatyzm stwierdzono tylko w jednym oku. Wtedy spokojnie możesz połączyć ten zestaw z innym, co umożliwi Ci użytkowanie soczewek nawet przez 30 dni.

KUPUJĘ
5

ACUVUE® OASYS 1-DAY for ASTIGMATISM to soczewki wysokiej jakości dedykowane astygmatykom. Produkt jest ściśle kompatybilny ze składem ludzkiego filmu łzowego, jego użytkowanie jest więc niezwykle komfortowe oraz praktycznie niewyczuwalne dla oka. Soczewki są wysoce stabilne, nie podwijają się oraz nie wypadają, szczególnie podczas dynamicznych ruchów. Dodatkowo posiadają one wysoki poziom przepuszczalności tlenowej oraz maksymalny poziom nawilżenia, dzięki czemu ich noszenie jest naprawdę wygodne. Soczewki posiadają także filtry UV. Są dostępne w szerokim zakresie mocy sferycznych i zapewnią Ci perfekcyjne widzenie. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek.

KUPUJĘ
6

SofLens® Daily Disposable to innowacyjne sferyczne soczewki jednodniowe, w których zastosowano materiał Hilafilcon B, co zapewnia im maksymalny poziom nawilżenia. Ich niezwykle cienka budowa sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i niewyczuwalne dla oka. Produkt ten zapewni Ci doskonałą jakość widzenia, bez szumów, refleksów i efektu halo. Są one ponadto odporne na gromadzenie się osadów białkowych, co znacznie sprzyja ostrości i czystości widzenia. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to więc idealny zestaw do przetestowania produktu.

KUPUJĘ
7

DAILIES® AquaComfort Plus® to produkt dedykowany krótkowidzom oraz dalekowidzom. Soczewki te zapewniają czyste i wyraźne widzenie, a ich regularne stosowanie przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji pozwala skutecznie zahamować rozwój wady wzroku. Są to idealne soczewki na start, warto więc z nich skorzystać, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z soczewkami. Soczewki są wysoce nawilżone, a ich aplikacja łatwa dla każdego. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, które wystarczą na okres 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ
8

DAILIES® AquaComfort Plus® to jednodniowe soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci maksimum komfortu i wygody podczas użytkowania. Błyskawicznie dopasowują się do oka i jego parametrów skutecznie korygując wadę wzroku i zapewniając wyraźne i ostre widzenie. Ich regularne stosowanie pomaga ponadto zahamować rozwój wady wzroku, a dzięki wysokiemu poziomowi nawilżenia są idealne także dla wrażliwych oczu. W opakowaniu znajdziesz 90 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na rezygnację z optycznych zakupów przez okres około półtora miesiąca.

KUPUJĘ
9

Dailies Total 1® to soczewki wysokiej jakości wyróżniające się na tle innych tym, że posiadają nowoczesny gradient uwodnienia, co sprawia, że ich noszenie jest niesamowicie wygodne, oczy stale są nawilżone, a z problemem suchości oka można się pożegnać. Zapewniają ponadto ostrą i idealną jakość widzenia, w związku z tym są idealne zarówno dla krótkowidzów, jak i dalekowidzów. Wygodne opakowanie, w którym znajdziesz 30 sztuk soczewek, będzie idealnym wyborem na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ
10

1-DAY ACUVUE® TruEye® to wysokiej jakości produkt firmy Johnson & Johnson, który został stworzony w oparciu o innowacyjne technologie. Dzięki zastosowaniu technologii Hydraclear soczewki są odpowiednio nawilżone i wilgotne przez cały czas stosowania, nawet do 24 godzin. Cechują się ponadto wysoką przepuszczalnością tlenu, a zawarte w nich filtry UVA i UVB chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki swej hipoalergicznej strukturze jest to idealny produkt dla alergików. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, co pozwoli Ci używać soczewek przez okres 15 dni.

KUPUJĘ


Jednodniowe soczewki kontaktowe to jeden z najpopularniejszych produktów optycznych, wybierany przez użytkowników na całym świecie. Czasami nazywane soczewkami codziennej wymiany są wyjątkowe na tle pozostałych typów soczewek. Nie wymagają bowiem dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych ani starannego przechowywania. Jedna para jest przeznaczona do stosowania wyłącznie przez jeden dzień, a następnego sięgasz po zupełnie nową i świeżą. Dzięki temu jednodniowe soczewki kontaktowe odpowiadają na potrzeby szerokiego grona osób – zainteresowanych zarówno doraźnym, jak i regularnym korzystaniem z takiego rozwiązania optycznego, ze skłonnością do wysychania i/lub podrażnień oczu, sportowców, pracowników i wielbicieli podróży. To soczewki, które sprawdzają się doskonale wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest korzystanie z okularów korekcyjnych, a nadal istnieje potrzeba wyraźnego, niezakłóconego widzenia. Codzienny tryb wymiany nie pozwala na zgromadzenie się groźnych zanieczyszczeń na powierzchni soczewki – to znacząco zmniejsza ryzyko infekcji, a także oszczędza czas i energię, które w przypadku innych rodzajów soczewek trzeba zarezerwować na poczet czyszczenia i przechowywania produktu.

Jednodniowe soczewki kontaktowe to różnorodna grupa produktów. Mieszczą się w niej soczewki dla krótkowidzów, dalekowidzów, astygmatyków i osób z prezbiopią, a także soczewki kolorowe (z mocą korekcyjną i tzw. „zerówki”). Znajdziesz wśród nich także soczewki, w których największy nacisk położono na nawilżenie, przepuszczalność tlenową, szybkość dopasowania soczewki do oka czy jakość widzenia. Aktualnie normą jest to, że soczewki codziennej wymiany posiadają znaczniki stron „instruujące”, jak prawidłowo je założyć oraz nowoczesne filtry UV, chroniące oko przed szkodliwym wpływem słońca. Szerokie zakresy poszczególnych parametrów sprawiają, że – przy odrobinie czasu i chęci – każdy może znaleźć parę idealnie dopasowaną do swoich aktualnych potrzeb. Tym bardziej, że jednodniowe soczewki kontaktowe są dostępne w małych, średnich i dużych opakowaniach – idealnych na wypróbowanie, doraźne i regularne stosowanie. Prym wiodą soczewki kontaktowe marki ACUVUE®, #bioview i Dailies®. Ale znajdziesz tu także tańsze produkty mniej znanych producentów.

Jak znaleźć idealne jednodniowe soczewki kontaktowe? Przede wszystkim określając swoje potrzeby, a następnie wybierając produkt o parametrach i cechach zdolnych te potrzeby zaspokoić. Często odczuwasz suchość oczu? Zwróć uwagę na wysoce uwodnione soczewki, najlepiej z dodatkowym składnikiem nawilżającym. Twój wzrok szybko się męczy? Koniecznie wybierz produkt o wysokim parametrze tlenoprzepuszczalności. Oczekujesz błyskawicznego dopasowania się soczewki do oka? Szukaj w nich wzmianki o elastyczności i miękkości. Z kolei najwyższą jakość widzenia oferują soczewki o udoskonalonej optyce. Możesz również skorzystać z naszego rankingu jednodniowych soczewek kontaktowych z sierpnia 2022 roku, który przygotowaliśmy specjalnie na takie okazje. W nim przedstawiamy dziesięć produktów cieszących się największą popularnością wśród klientów sklepu Kodano.pl. Trzem z nich – zajmującym najwyższe pozycje – przyglądamy się bliżej.

W sierpniowym zestawieniu zwyciężyły ACUVUE® OASYS 1-Day pakowane po 30 sztuk. To jedne z najnowocześniejszych jednodniowych soczewek kontaktowych, wyprodukowane przez firmę Johnson & Johnson i sygnowane rozpoznawalną na całym świecie marką ACUVUE®. Największy nacisk położono w nich na nawilżenie. W tym celu wykorzystano wysoce uwodniony materiał, technologię Hydraluxe, dzięki której soczewka posiada właściwości podobne do naturalnych łez oraz Technologię Zintegrowanej Łzy, odpowiedzialną za utrzymanie stałego, wysokiego stopnia nawilżenia przez cały dzień stosowania soczewek. ACUVUE® OASYS 1-Day to zupełnie nowy komfort korzystania! Charakteryzują się bowiem aksamitną miękkością i gładkością, a dzięki wysokiej wartości przepuszczalności tlenowej oko jest doskonale dotlenione i tym samym wolne od przedwczesnego zmęczenia. Z kolei dzięki zwiększonej strefie optycznej jakość widzenia jest wyraźnie lepsza, i to niezależnie od czasu użytkowania danej pary, a zwiększona średnica soczewki przyspiesza proces jej dopasowania do oka. Zakładanie jest tym łatwiejsze, że producent uwzględnił w ACUVUE® OASYS 1-Day jasnoniebieskie zabarwienie po jednej ze stron, sygnalizujące, którą stroną skierować soczewkę do oka, a którą na zewnątrz. Soczewki znajdują się w blistrze wypełnionym biozgodnym płynem; są w każdej chwili gotowe do założenia.

Drugie miejsce należy do #bioview Daily w opakowaniu z 30 sztukami – jednodniowych soczewek kontaktowych trzeciej generacji, opartych na silikonowo-hydrożelowym materiale. Produkt ten powstał z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, oczekujących zarówno maksymalnego komfortu stosowania wyrażonego w niewyczuwalności soczewek na oku, jak i wyraźnym, niezakłóconym widzeniu. #bioview Daily charakteryzuje wysoki stopień uwodnienia (47%), który dzięki połączeniu z nowoczesną technologią Wetting Agent gwarantuje wielogodzinne, intensywne nawilżenie soczewek, chroniąc przed wystąpieniem suchości i podrażnienia oczu. Fakt ten doceniają zwłaszcza te osoby, które na co dzień borykają się z zaburzeniem filmu łzowego. Za sprawą wysokiej wartości parametru tlenoprzepuszczalności nawet całodniowe noszenie soczewek nie powoduje przedwczesnego zmęczenia wzroku; nie zwiększa też ryzyka wystąpienia infekcji. Dzięki dużej elastyczności (niskiemu modułowi Younga) soczewki błyskawicznie dopasowują się do oka i wykazują dużą odporność na rozdarcie, a niski kąt zwilżenia zabezpiecza powierzchnię rogówki przez uszkodzeniami. Razem z filtrami UVA/UVB soczewki kontaktowe #bioview Daily stają się wysokojakościowym produktem, niezawodzącym w żadnej codziennej sytuacji, odpowiednim również dla początkujących użytkowników (to zasługa znacznika stron „podpowiadającego” jak prawidłowo założyć soczewki).

Trzecie miejsce zajęły obecne na rynku od lat i sprawdzone jednodniowe soczewki kontaktowe 1-DAY ACUVUE® MOIST pakowane po 30 sztuk. To kolejny produkt z katalogu firmy Johnson & Johnson i jeden z najpopularniejszych. Wykorzystano w nim sprawdzony materiał o nazwie Etafilcon A, cechujący się wysokim stopniem uwodnienia (58%) i optymalną wartością parametru przepuszczalności tlenowej. Dzięki temu soczewki spełniają oczekiwania większości użytkowników. Innowacyjna technologia Lacreon wykazuje zdolność do wiązania cząsteczek wody w obrębie soczewki. To gwarantuje wielogodzinne nawilżenie i uwalnia od suchości i podrażnień oczu. Udoskonalona konstrukcja, widoczna w cieńszych krawędziach i aksamitnej miękkości, ułatwia zakładanie oraz eliminuje problem wyczuwalności soczewek na oczach (dzięki zmniejszonemu tarciu między soczewką a powieką). Tlenoprzepuszczalny materiał nie powoduje przedwczesnego zmęczenia wzroku, nawet u osób spędzających wiele godzin przed ekranem komputera. Z kolei kompleks filtrów UV blokuje szkodliwe promieniowanie słoneczne, chroniąc wzrok przed groźnymi chorobami. 1-DAY ACUVUE® MOIST są dostępne w szerokim zakresie „ujemnych” i „dodatnich” mocy sferycznych, co oznacza, że mogą z nich korzystać zarówno krótkowidzowie, jak i dalekowidzowie, i to z delikatną oraz głęboką wadą widzenia.

W rankingu najczęściej kupowanych jednodniowych soczewek kontaktowych w sierpniu 2022 roku doszło do kilku, ale niewielkich zmian w porównaniu do zestawienia z miesiąca poprzedniego. Nie pojawił się żaden nowy produkt. Niektóre z już obecnych zmieniły jednak swoje miejsca: ACUVUE® OASYS 1-Day 30 szt. ponownie zajęły miejsce pierwsze, zamieniając się z #bioview Daily 30 szt., 1-DAY ACUVUE® TruEye® 30 szt. spadły z miejsca siódmego na dziesiąte, a ACUVUE® OASYS 1-DAY for ASTIGMATISM 30 szt. wymieniły się miejscami z 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM 30 szt., na pozycjach czwartej i piątej.

A czy Ty już wiesz, które jednodniowe soczewki kontaktowe wybierzesz?


Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za Sierpień 2022:

Zapisz się do newslettera i dowiedz się o nowościach