Ranking soczewek jednodniowych - Maj 2022

1

  • ACUVUE® OASYS 1-Day to produkt znanej i cenionej na rynku optycznym firmy Johnson & Johnson, który został stworzony z myślą o osobach żyjących aktywnie, które spędzają dużo czasu w ciągu dnia w nieprzyjaznych dla oka warunkach. Nowoczesna technologia HydraLuxe, która została wykorzystana w ich tworzeniu, zapewnia maksymalne nawilżenie i komfort użytkowania. Soczewki są wyposażone w filtry UVA i UVB. Kupując to opakowanie, znajdziesz w nim 30 sztuk soczewek, które są przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym.
KUPUJĘ

2

  • #bioview Daily to soczewki jednodniowe o niezwykle wysokich parametrach uwodnienia (47%) oraz transmisyjności tlenu (Dk/t 150), dzięki czemu mogą być bez wahania używane przez każdego użytkownika soczewek kontaktowych, szczególnie przez tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą metodą korekcji wzroku. Soczewki dodatkowo wyposażono w filtry UVA/UVB, dodatkowo podnoszące komfort w trakcie słonecznych chwil.
KUPUJĘ

3

  • 1-DAY ACUVUE® MOIST to innowacyjne soczewki kontaktowe, których producentem jest znana i ceniona na rynku marka Johnson & Johnson. Zostały zaprojektowane przy pomocy nowoczesnej technologii Lacreon, która zapewnia najwyższej jakości nawilżenie, oraz zapobiega podrażnieniom i suchości oka. Ich innowacyjna struktura całkowicie eliminuje tarcie soczewki, dzięki czemu oczy są zdrowe i nie bolą. Ponadto soczewki zostały wyposażone w filtry UV, które chronią oko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na przetestowanie produktu.
KUPUJĘ
4

ACUVUE® OASYS 1-DAY for ASTIGMATISM to soczewki wysokiej jakości dedykowane astygmatykom. Produkt jest ściśle kompatybilny ze składem ludzkiego filmu łzowego, jego użytkowanie jest więc niezwykle komfortowe oraz praktycznie niewyczuwalne dla oka. Soczewki są wysoce stabilne, nie podwijają się oraz nie wypadają, szczególnie podczas dynamicznych ruchów. Dodatkowo posiadają one wysoki poziom przepuszczalności tlenowej oraz maksymalny poziom nawilżenia, dzięki czemu ich noszenie jest naprawdę wygodne. Soczewki posiadają także filtry UV. Są dostępne w szerokim zakresie mocy sferycznych i zapewnią Ci perfekcyjne widzenie. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek.

KUPUJĘ
5

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM to innowacyjne soczewki jednodniowe dedykowane osobom zmagającym się z astygmatyzmem. Zakładana codziennie nowa para soczewek gwarantuje wysoki komfort oraz maksymalny poziom higieny. Technologia, jakiej użyto do stworzenia tego produktu, sprawia, że soczewki cechują wysoka stabilność, najwyższy poziom nawilżenia, a także ochrona przeciw szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu, dzięki zastosowaniu filtrów UVA i UVB. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to idealny wybór, gdy astygmatyzm stwierdzono tylko w jednym oku. Wtedy spokojnie możesz połączyć ten zestaw z innym, co umożliwi Ci użytkowanie soczewek nawet przez 30 dni.

KUPUJĘ
6

DAILIES® AquaComfort Plus® to jednodniowe soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci maksimum komfortu i wygody podczas użytkowania. Błyskawicznie dopasowują się do oka i jego parametrów skutecznie korygując wadę wzroku i zapewniając wyraźne i ostre widzenie. Ich regularne stosowanie pomaga ponadto zahamować rozwój wady wzroku, a dzięki wysokiemu poziomowi nawilżenia są idealne także dla wrażliwych oczu. W opakowaniu znajdziesz 90 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na rezygnację z optycznych zakupów przez okres około półtora miesiąca.

KUPUJĘ
7

SofLens® Daily Disposable to innowacyjne sferyczne soczewki jednodniowe, w których zastosowano materiał Hilafilcon B, co zapewnia im maksymalny poziom nawilżenia. Ich niezwykle cienka budowa sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i niewyczuwalne dla oka. Produkt ten zapewni Ci doskonałą jakość widzenia, bez szumów, refleksów i efektu halo. Są one ponadto odporne na gromadzenie się osadów białkowych, co znacznie sprzyja ostrości i czystości widzenia. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to więc idealny zestaw do przetestowania produktu.

KUPUJĘ
8

1-DAY ACUVUE® TruEye® to wysokiej jakości produkt firmy Johnson & Johnson, który został stworzony w oparciu o innowacyjne technologie. Dzięki zastosowaniu technologii Hydraclear soczewki są odpowiednio nawilżone i wilgotne przez cały czas stosowania, nawet do 24 godzin. Cechują się ponadto wysoką przepuszczalnością tlenu, a zawarte w nich filtry UVA i UVB chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki swej hipoalergicznej strukturze jest to idealny produkt dla alergików. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, co pozwoli Ci używać soczewek przez okres 15 dni.

KUPUJĘ
9

AquaView Daily to soczewki kontaktowe, przeznaczone zwłaszcza dla osób, które zmagają się z dolegliwością suchego oka. Dzięki zastosowaniu w ich tworzeniu hialuronianu sodu są one jedwabiście miękkie i bardzo komfortowe w użytkowaniu, Asferyczna budowa soczewki zapewnia ponadto wysoką jakość widzenia, dzięki czemu obraz jest ostry i wyraźny. Dodatkowo jednodniowe soczewki AquaView Daily zostały wyposażone w filtry UVA i UVB, co pozwala chronić Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, które wystarczą Ci na 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ
10

DAILIES® AquaComfort Plus® to produkt dedykowany krótkowidzom oraz dalekowidzom. Soczewki te zapewniają czyste i wyraźne widzenie, a ich regularne stosowanie przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji pozwala skutecznie zahamować rozwój wady wzroku. Są to idealne soczewki na start, warto więc z nich skorzystać, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z soczewkami. Soczewki są wysoce nawilżone, a ich aplikacja łatwa dla każdego. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, które wystarczą na okres 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ


Jednodniowe soczewki kontaktowe są jednymi z najpopularniejszych. Przeznaczone do codziennej wymiany nie wymagają korzystania z płynu pielęgnacyjnego ani dedykowanych pojemniczków. Są więc łatwiejsze w stosowaniu zwłaszcza podczas podróży i w tych dniach, kiedy może brakować czasu lub energii na dodatkową pielęgnację. Codziennie wymieniane gromadzą mniej zanieczyszczeń i generują znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia infekcji – z tego powodu są polecane osobom, których oczy mają skłonność do stanów chorobowych i wynikających z tego podrażnień. Jednodniowe soczewki kontaktowe są wybierane zarówno do okazjonalnego, jak i regularnego stosowania. Oferowane przez wielu producentów i charakteryzujące się nieco odmiennymi parametrami spełniają oczekiwania wielu użytkowników, poszukujących w soczewkach nieco innych właściwości.

W wyborze jednodniowych soczewek kontaktowych należy kierować się podobnymi parametrami, co przy wyborze soczewek innego typu. Bardzo ważny jest materiał, a wraz z nich stopień uwodnienia oraz współczynnik tlenoprzepuszczalności – te parametry mają bowiem bezpośredni związek z komfortem stosowania. Dobrze jest zwrócić uwagę na dodatkowe technologie i udogodnienia zastosowane w danym produkcie. Te bowiem nierzadko potęgują podstawowe parametry i czynią soczewki jeszcze wygodniejszymi w użytkowaniu. Mowa o technologiach zwiększających nawilżenie, udoskonalonej budowie, większej odporności na gromadzenie zanieczyszczeń, filtrach przeciwsłonecznych i znacznikach stron.

Miej jednak na uwadze, że nawet najlepsza specyfikacja nie jest gwarantem tego, że soczewki okażą się dobrze dopasowane do Twoich oczu. O tym możesz przekonać się dopiero po założeniu ich i chociaż kilku godzinach ich noszenia. Czasami niezbędna jest nawet kilkukrotna aplikacja. I jest to całkowicie normalne. Nie zmienia to jednak faktu, że od samego początku warto wybrać takie soczewki, które ze względu na swoje cechy dają największą szansę na sukces. A w takim wyborze pomocne może okazać się nasze zestawienie najchętniej kupowanych jednodniowych soczewek kontaktowych w maju 2022 roku. Poznaj zebrane w nim produkty, przeczytaj ich opisy i znajdź potrzebne soczewki codziennej wymiany!

W rankingu ponownie wygrały jednodniowe soczewki kontaktowe ACUVUE® OASYS 1-Day pakowane po 30 sztuk. To produkt firmy znanej i cenionej na całym świecie, jednego z liderów w branży optycznej: Johnson&Johnson. Położono w nim największy nacisk na dopasowanie soczewek do stylu życia współczesnego człowieka. Producent wykorzystał wysoce uwodniony materiał (Senofilcon A), o wysokim parametrze tlenoprzepuszczalności, a całość wzbogacił o nowoczesną technologię HydraLuxe i Technologię Zintegrowanej Łzy. Dzięki temu soczewki są doskonale nawilżone i utrzymują korzystną wilgotność przez cały dzień. To sprawia, że ACUVUE® OASYS 1-Day odpowiadają na potrzeby osób z syndromem suchego oka i/lub przebywających w niekorzystnych warunkach, sprzyjających wysychaniu oczu (mocno klimatyzowanym pomieszczeniu, w zanieczyszczonym powietrzu). „Oddychające” soczewki ACUVUE® OASYS 1-Day gwarantują wolność od zaczerwienienia, podrażnień i przedwczesnego uczucia zmęczenia oczu. To bardzo ważne m.in. w trakcie pracy przed komputerem. ACUVUE® OASYS 1-Day wyróżniają się również udoskonaloną budową – lepiej wyprofilowaną konstrukcją, większą średnicą i cienkimi brzegami. Dzięki temu dają efekt w postaci szybszego zakładania i dokładniejszego dopasowania soczewek do oczu oraz widzenia w wysokiej rozdzielczości – bez szumów czy refleksów, i to niezależnie od panujących warunków oświetleniowych. ACUVUE® OASYS 1-Day w opakowaniu z 30 soczewkami to zapas na miesiąc codziennego stosowania.

Drugie miejsce zdobyły nowoczesne, jednodniowe soczewki kontaktowe #bioview Daily w pudełku z 30 sztukami. To kolejny przykład soczewek, które cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu miesięcy i produktu, w którym skupiono się na udoskonaleniu cech kluczowych z punktu widzenia użytkownika. #bioview Daily oparto więc o silikonowo-hydrożelowy, miękki, elastyczny i wysoce uwodniony materiał Olifilcon B. Wykorzystano technologię Wetting Agent do uzyskania jeszcze lepszego nawilżenia. Dzięki temu soczewki są wilgotne przez cały dzień, nawet w wyjątkowo niekorzystnych warunkach. Pozostają niewyczuwalne na oczach i nie podrażniają ich. Gwarantują ostre, niezakłócone widzenie w wysokiej rozdzielczości. Ich zakładanie jest łatwe i intuicyjne – zarówno dzięki technologii Surface Grafting w ramach której soczewki zyskały cieńsze krawędzie i większą elastyczność, jak i jasnoniebieskiemu zabarwieniu. Wysoki współczynnik tlenotransmisyjności odpowiada za „oddychalność” soczewek i fakt, że nie powodują one przedwczesnego zmęczenia wzroku; oczy są wypoczęte i wyglądają świeżo nawet pod koniec dnia. Całości dopełniają filtry UVA/UVB, które blokują ponad 90% szkodliwego promieniowania, zapewniając oczom doskonałą ochronę przed wszędobylskim słońcem. #bioview Daily to świetna propozycja dla wszystkich aktywnych osób poszukujących soczewek jak najbardziej zgodnych z naturalnym funkcjonowaniem oka.

Podium zamykają znajdujące się na miejscu trzecim 1-DAY ACUVUE® MOIST – jednodniowe soczewki kontaktowe firmy Johnson&Johnson. Oparte na silikonowo-hydrożelowym materiale Etafilcon A zyskały aż 58-procentowe nawilżenie, które w połączeniu z technologią Lacreon doskonale wiążą cząsteczki wody w swoim obrębie, gwarantując kilkunastogodzinne, intensywne nawilżenie. To świetna wiadomość dla wszystkich osób doświadczających suchości oczu – czy to ze względu na stan chorobowy, czy codzienną pracę przed ekranem komputera, a także osób, które w przeszłości korzystały z soczewek, które w ciągu dnia zaczynały być wyczuwalne na oczach. Z 1-DAY ACUVUE® MOIST tego problemu nie ma. Tym bardziej, że dzięki innowacyjnej strukturze soczewki zyskały jedwabiście miękką i gładką powierzchnię zmniejszającą tarcie na linii soczewka-powieka i błyskawicznie dopasowują się do oka – już w kilka sekund od założenia. To oznacza również, że nie trzeba obawiać się przypadkowego „wypadnięcia” soczewek. Cenne są filtry UV użyte w 1-DAY ACUVUE® MOIST; chronią bowiem oko przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, odpowiadającym m.in. za wystąpienie groźnych chorób oczu. Przeznaczone do codziennej wymiany soczewki nie wymagają stosowania dodatkowego płynu i pojemniczka, a w opakowaniu z 30 sztukami – bo taki właśnie wariant cieszy się dużą popularnością wśród naszych klientów – tworzą zapas na cały miesiąc.

W majowym rankingu najczęściej kupowanych soczewek jednodniowych doszło do kilku wartych podkreślenia zmian. Przede wszystkim po kilku miesiącach przerwy do zestawienia wróciły soczewki kontaktowe AquaView Daily 30 szt., zajmując miejsce dziewiąte. To kolejne soczewki w tym rankingu, w których mocny nacisk położono na nawilżenie. Duży awans osiągnęły ACUVUE® OASYS 1-DAY for ASTIGMATISM 30 szt., które z miejsca dziewiątego „wskoczyły” na miejsce piąte. Jeśli chodzi o spadki, to w grupie dziesięciu najczęściej kupowanych soczewek jednodniowych w maju nie pojawiły się Biotrue® ONEday 30 szt., które miesiąc wcześniej zajmowały dziesiąte miejsce.

A Ty które soczewki jednodniowe wybierzesz dla siebie?


Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za Maj 2022:

Zapisz się do newslettera i dowiedz się o nowościach