Ranking soczewek jednodniowych - Luty 2021

1

  • ACUVUE® OASYS 1-Day to produkt znanej i cenionej na rynku optycznym firmy Johnson & Johnson, który został stworzony z myślą o osobach żyjących aktywnie, które spędzają dużo czasu w ciągu dnia w nieprzyjaznych dla oka warunkach. Nowoczesna technologia HydraLuxe, która została wykorzystana w ich tworzeniu, zapewnia maksymalne nawilżenie i komfort użytkowania. Soczewki są wyposażone w filtry UVA i UVB. Kupując to opakowanie, znajdziesz w nim 30 sztuk soczewek, które są przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym.
KUPUJĘ

2

  • DAILIES® AquaComfort Plus® to jednodniowe soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci maksimum komfortu i wygody podczas użytkowania. Błyskawicznie dopasowują się do oka i jego parametrów skutecznie korygując wadę wzroku i zapewniając wyraźne i ostre widzenie. Ich regularne stosowanie pomaga ponadto zahamować rozwój wady wzroku, a dzięki wysokiemu poziomowi nawilżenia są idealne także dla wrażliwych oczu. W opakowaniu znajdziesz 90 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na rezygnację z optycznych zakupów przez okres około półtora miesiąca.
KUPUJĘ

3

  • 1-DAY ACUVUE® MOIST to innowacyjne soczewki kontaktowe, których producentem jest znana i ceniona na rynku marka Johnson & Johnson. Zostały zaprojektowane przy pomocy nowoczesnej technologii Lacreon, która zapewnia najwyższej jakości nawilżenie, oraz zapobiega podrażnieniom i suchości oka. Ich innowacyjna struktura całkowicie eliminuje tarcie soczewki, dzięki czemu oczy są zdrowe i nie bolą. Ponadto soczewki zostały wyposażone w filtry UV, które chronią oko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na przetestowanie produktu.
KUPUJĘ
4

DAILIES® AquaComfort Plus® to produkt dedykowany krótkowidzom oraz dalekowidzom. Soczewki te zapewniają czyste i wyraźne widzenie, a ich regularne stosowanie przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji pozwala skutecznie zahamować rozwój wady wzroku. Są to idealne soczewki na start, warto więc z nich skorzystać, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z soczewkami. Soczewki są wysoce nawilżone, a ich aplikacja łatwa dla każdego. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, które wystarczą na okres 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ
5

1-DAY ACUVUE® TruEye® to wysokiej jakości produkt firmy Johnson & Johnson, który został stworzony w oparciu o innowacyjne technologie. Dzięki zastosowaniu technologii Hydraclear soczewki są odpowiednio nawilżone i wilgotne przez cały czas stosowania, nawet do 24 godzin. Cechują się ponadto wysoką przepuszczalnością tlenu, a zawarte w nich filtry UVA i UVB chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki swej hipoalergicznej strukturze jest to idealny produkt dla alergików. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, co pozwoli Ci używać soczewek przez okres 15 dni.

KUPUJĘ
6

Dailies Total 1® to soczewki wysokiej jakości wyróżniające się na tle innych tym, że posiadają nowoczesny gradient uwodnienia, co sprawia, że ich noszenie jest niesamowicie wygodne, oczy stale są nawilżone, a z problemem suchości oka można się pożegnać. Zapewniają ponadto ostrą i idealną jakość widzenia, w związku z tym są idealne zarówno dla krótkowidzów, jak i dalekowidzów. Wygodne opakowanie, w którym znajdziesz 30 sztuk soczewek, będzie idealnym wyborem na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ
7

#bioview Daily to soczewki jednodniowe o niezwykle wysokich parametrach uwodnienia (47%) oraz transmisyjności tlenu (Dk/t 150), dzięki czemu mogą być bez wahania używane przez każdego użytkownika soczewek kontaktowych, szczególnie przez tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą metodą korekcji wzroku. Soczewki dodatkowo wyposażono w filtry UVA/UVB, dodatkowo podnoszące komfort w trakcie słonecznych chwil.

KUPUJĘ
8

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM to innowacyjne soczewki jednodniowe dedykowane osobom zmagającym się z astygmatyzmem. Zakładana codziennie nowa para soczewek gwarantuje wysoki komfort oraz maksymalny poziom higieny. Technologia, jakiej użyto do stworzenia tego produktu, sprawia, że soczewki cechują wysoka stabilność, najwyższy poziom nawilżenia, a także ochrona przeciw szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu, dzięki zastosowaniu filtrów UVA i UVB. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to idealny wybór, gdy astygmatyzm stwierdzono tylko w jednym oku. Wtedy spokojnie możesz połączyć ten zestaw z innym, co umożliwi Ci użytkowanie soczewek nawet przez 30 dni.

KUPUJĘ
9

SofLens® Daily Disposable to innowacyjne sferyczne soczewki jednodniowe, w których zastosowano materiał Hilafilcon B, co zapewnia im maksymalny poziom nawilżenia. Ich niezwykle cienka budowa sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i niewyczuwalne dla oka. Produkt ten zapewni Ci doskonałą jakość widzenia, bez szumów, refleksów i efektu halo. Są one ponadto odporne na gromadzenie się osadów białkowych, co znacznie sprzyja ostrości i czystości widzenia. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to więc idealny zestaw do przetestowania produktu.

KUPUJĘ
10

ACUVUE® OASYS 1-Day to innowacyjny produkt dla osób spędzających czas aktywnie, które pracują w nieprzyjaznych dla oka warunkach. Do jego stworzenia została zastosowana nowoczesna technologia HydraLuxe oraz Technologia Zintegrowanej Łzy, dzięki czemu oko użytkownika tych soczewek jest maksymalnie nawilżone i dotlenione przez cały dzień. Dodatkowo soczewki zostały wyposażone w filtry UVA i UVB. W opakowaniu znajdziesz 90 sztuk, które są przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym.

KUPUJĘ

Jednodniowe soczewki kontaktowe nie wymagają codziennej pielęgnacji, co uważane jest za ich jedną z największych zalet. Dzięki temu użytkownik nie musi kupować płynów do czyszczenia szkieł kontaktowych oraz pojemniczków do ich przechowywania. Codziennie rano należy sięgnąć po nową parę soczewek, aby wieczorem po zdjęciu ich z oczu - wyrzucić je. Nie wolno aplikować tej samej pary szkieł kontaktowych przez dwa dni. Po jednodniowe soczewki kontaktowe chętnie sięgają użytkownicy zarówno regularni, jak i okazjonalni (łącząc je z okularami). Doskonale spisują się podczas uprawiania sportów (w tym wizyt na basenie). Szkła kontaktowe w trybie jednodniowym polecane są osobom, które rozpoczynają korzystanie z tego rozwiązania optycznego. Zazwyczaj modele jednodniowe pakowane są w pudełka o pojemności 30 lub 90 sztuk, ale dostępne są także opakowania większe i bardziej ekonomiczne (180 sztuk) oraz mniejsze, idealne do testowania (3, 5 lub 10 sztuk).

Poszukiwanie odpowiedniego modelu soczewek kontaktowych wymaga uwzględnienie indywidualnych potrzeb pacjenta. Należy dobrać takie, aby zapewniały wysoki komfort użytkowania, co zapewni m.in. odpowiednie dopasowanie. Poniższy ranking obejmuje 10 najczęściej kupowanych modeli soczewek jednodniowych w lutym 2021 roku.

Na pierwszym miejscu znalazły się ACUVUE® OASYS 1-Day pakowane w pudełko 30 sztuk. Soczewki odznaczają się nieco większą średnicą, dzięki czemu są łatwiejsze w aplikacji, zdejmowaniu i manipulowaniu na oku. Szkła kontaktowe mają wyprofilowaną konstrukcję, dzięki czemu z łatwością dopasowują się do naturalnego kształtu rogówki użytkownika. Wpływa to pozytywnie na komfort użytkowania przez cały dzień. W modelu zastosowano technologie nawilżające, których zadaniem jest ochrona oczu przed wysychaniem, podrażnieniami i zaczerwienieniem. Dzięki wykorzystaniu technologii cienkich krawędzi problem tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka został wyeliminowany. Soczewki polecane są osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą formą korekcji wady wzroku, a także użytkownikom aktywnym fizycznie.

Drugie miejsce należy do DAILIES® AquaComfort Plus® w opakowaniu 90 sztuk. Ich atutem jest wysoki stopień nawilżenia (69%) oraz wyprofilowana konstrukcja, która zapewnia doskonałe dopasowanie do naturalnej krzywizny oka użytkownika. Tym samym zapewnia komfort użytkowania przez cały dzień. Soczewki zostały wykonane z elastycznego materiału, dzięki czemu są niewyczuwalne na oku. Na uwagę zasługuje także optymalny stopień przepuszczalności tlenu. Zastosowanie cienkich krawędzi pozwoliło na wyeliminowanie problemu tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka. Model ten rekomendowany jest dorosłym oraz dzieciom, u których zdecydowano na zastosowanie takiej formy korekcji wady wzroku.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajmują 1-DAY ACUVUE® MOIST w opakowaniu 30 sztuk. Soczewki odznaczają się ultra cienkimi krawędziami i jedwabistą powłoką. Takie rozwiązanie pozwoliło wyeliminować problem tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania. Zastosowane technologie nawilżające sprawiają, że oczy są wolne od podrażnień i zaczerwienienia. 1-DAY ACUVUE® MOIST z łatwością dopasowuje się do naturalnej krzywizny oka użytkownika. Soczewki rekomendowane są osobom, które zmagają się z problemami związanymi z syndromem suchego oka, mają oczy wrażliwe oraz alergikom.

Zarówno w ubiegłym roku, jak i na początku tego roku model ACUVUE® OASYS 1-Day królował w comiesięcznym zestawieniu jednodniowych soczewek kontaktowych. Również pozostałe dwa produkty z podium cieszyły się zaufaniem wśród użytkowników.

A Ty które soczewki jednodniowe wybierzesz dla siebie?

Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za Luty 2021:

Zapisz się do newslettera i dowiedz się o nowościach