Ranking soczewek jednodniowych - Listopad 2020

1

  • ACUVUE® OASYS 1-Day to produkt znanej i cenionej na rynku optycznym firmy Johnson & Johnson, który został stworzony z myślą o osobach żyjących aktywnie, które spędzają dużo czasu w ciągu dnia w nieprzyjaznych dla oka warunkach. Nowoczesna technologia HydraLuxe, która została wykorzystana w ich tworzeniu, zapewnia maksymalne nawilżenie i komfort użytkowania. Soczewki są wyposażone w filtry UVA i UVB. Kupując to opakowanie, znajdziesz w nim 30 sztuk soczewek, które są przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym.
KUPUJĘ

2

  • DAILIES® AquaComfort Plus® to jednodniowe soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci maksimum komfortu i wygody podczas użytkowania. Błyskawicznie dopasowują się do oka i jego parametrów skutecznie korygując wadę wzroku i zapewniając wyraźne i ostre widzenie. Ich regularne stosowanie pomaga ponadto zahamować rozwój wady wzroku, a dzięki wysokiemu poziomowi nawilżenia są idealne także dla wrażliwych oczu. W opakowaniu znajdziesz 90 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na rezygnację z optycznych zakupów przez okres około półtora miesiąca.
KUPUJĘ

3

  • 1-DAY ACUVUE® MOIST to innowacyjne soczewki kontaktowe, których producentem jest znana i ceniona na rynku marka Johnson & Johnson. Zostały zaprojektowane przy pomocy nowoczesnej technologii Lacreon, która zapewnia najwyższej jakości nawilżenie, oraz zapobiega podrażnieniom i suchości oka. Ich innowacyjna struktura całkowicie eliminuje tarcie soczewki, dzięki czemu oczy są zdrowe i nie bolą. Ponadto soczewki zostały wyposażone w filtry UV, które chronią oko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na przetestowanie produktu.
KUPUJĘ
4

1-DAY ACUVUE® TruEye® to wysokiej jakości produkt firmy Johnson & Johnson, który został stworzony w oparciu o innowacyjne technologie. Dzięki zastosowaniu technologii Hydraclear soczewki są odpowiednio nawilżone i wilgotne przez cały czas stosowania, nawet do 24 godzin. Cechują się ponadto wysoką przepuszczalnością tlenu, a zawarte w nich filtry UVA i UVB chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki swej hipoalergicznej strukturze jest to idealny produkt dla alergików. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, co pozwoli Ci używać soczewek przez okres 15 dni.

KUPUJĘ
5

AquaView Daily to soczewki kontaktowe, przeznaczone zwłaszcza dla osób, które zmagają się z dolegliwością suchego oka. Dzięki zastosowaniu w ich tworzeniu hialuronianu sodu są one jedwabiście miękkie i bardzo komfortowe w użytkowaniu, Asferyczna budowa soczewki zapewnia ponadto wysoką jakość widzenia, dzięki czemu obraz jest ostry i wyraźny. Dodatkowo jednodniowe soczewki AquaView Daily zostały wyposażone w filtry UVA i UVB, co pozwala chronić Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, które wystarczą Ci na 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ
6

DAILIES® AquaComfort Plus® to produkt dedykowany krótkowidzom oraz dalekowidzom. Soczewki te zapewniają czyste i wyraźne widzenie, a ich regularne stosowanie przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji pozwala skutecznie zahamować rozwój wady wzroku. Są to idealne soczewki na start, warto więc z nich skorzystać, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z soczewkami. Soczewki są wysoce nawilżone, a ich aplikacja łatwa dla każdego. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, które wystarczą na okres 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ
7

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM to innowacyjne soczewki jednodniowe dedykowane osobom zmagającym się z astygmatyzmem. Zakładana codziennie nowa para soczewek gwarantuje wysoki komfort oraz maksymalny poziom higieny. Technologia, jakiej użyto do stworzenia tego produktu, sprawia, że soczewki cechują wysoka stabilność, najwyższy poziom nawilżenia, a także ochrona przeciw szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu, dzięki zastosowaniu filtrów UVA i UVB. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to idealny wybór, gdy astygmatyzm stwierdzono tylko w jednym oku. Wtedy spokojnie możesz połączyć ten zestaw z innym, co umożliwi Ci użytkowanie soczewek nawet przez 30 dni.

KUPUJĘ
8

#bioview Daily to soczewki jednodniowe o niezwykle wysokich parametrach uwodnienia (47%) oraz transmisyjności tlenu (Dk/t 150), dzięki czemu mogą być bez wahania używane przez każdego użytkownika soczewek kontaktowych, szczególnie przez tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą metodą korekcji wzroku. Soczewki dodatkowo wyposażono w filtry UVA/UVB, dodatkowo podnoszące komfort w trakcie słonecznych chwil.

KUPUJĘ
9

SofLens® Daily Disposable to innowacyjne sferyczne soczewki jednodniowe, w których zastosowano materiał Hilafilcon B, co zapewnia im maksymalny poziom nawilżenia. Ich niezwykle cienka budowa sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i niewyczuwalne dla oka. Produkt ten zapewni Ci doskonałą jakość widzenia, bez szumów, refleksów i efektu halo. Są one ponadto odporne na gromadzenie się osadów białkowych, co znacznie sprzyja ostrości i czystości widzenia. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to więc idealny zestaw do przetestowania produktu.

KUPUJĘ
10

Dailies Total 1® to soczewki wysokiej jakości wyróżniające się na tle innych tym, że posiadają nowoczesny gradient uwodnienia, co sprawia, że ich noszenie jest niesamowicie wygodne, oczy stale są nawilżone, a z problemem suchości oka można się pożegnać. Zapewniają ponadto ostrą i idealną jakość widzenia, w związku z tym są idealne zarówno dla krótkowidzów, jak i dalekowidzów. Wygodne opakowanie, w którym znajdziesz 30 sztuk soczewek, będzie idealnym wyborem na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ

Jednodniowe soczewki kontaktowe doceniane są głównie za to, że nie wymagają codziennej pielęgnacji, jak ma to miejsce w przypadku innych modeli z dłuższym trybem użytkowania. Codziennie po zdjęciu szkieł kontaktowych z oczu należy je wyrzucić, aby kolejnego dnia sięgnąć po nową, świeżą parę. Z uwagi na bezpieczeństwo narządu wzroku nie wolno aplikować tej samej pary przez dwa dni. Modele jednodniowe wybierają zarówno użytkownicy, którzy korzystają z tej formy korekcji wad wzroku codziennie, jak i okazjonalnie (np. na specjalne wyjścia, do uprawiania sportów czy zamiennie z tradycyjną korekcją okularową). Soczewki jednodniowe rekomendowane są również użytkownikom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym rozwiązaniem optycznym, aktywnym fizycznie oraz korzystającym z basenów. Najczęściej w opakowaniu dostępne jest 30 lub 90 sztuk, ale mogą być też pakowane po 5 (jako zestawy zestartowe) i 180 sztuk.

Soczewki kontaktowe, aby wpisywały się w potrzeby użytkownika, powinny być dopasowane do jego preferencji oraz naturalnego kształtu rogówki użytkownika. Oto zestawienie 10 najchętniej wybieranych modeli soczewek jednodniowych w listopadzie 2020 roku.

Na pierwszym miejscu znalazły się ACUVUE® OASYS 1-Day pakowane w pudełko 30 sztuk. Soczewki charakteryzują się nieco większą średnicą. Takie rozwiązanie ułatwia aplikację, zdejmowanie i manipulowanie nimi na oku. Wyprofilowana konstrukcja z elastycznego, cienkiego materiału zapewnia komfort użytkowania od momentu założenia aż do zdjęcia. Szkła kontaktowe z łatwością dopasowują się do naturalnej krzywizny rogówki użytkownika. Model ten wykorzystuje technologie nawilżające, dzięki czemu oczy są wolne od podrażnień i zaczerwienień. Problem tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka został wyeliminowany dzięki cienkim krawędziom soczewek. ACUVUE® OASYS 1-Day rekomendowane są osobom aktywnym fizycznie oraz pacjentom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym rozwiązaniem optycznym.

Drugie miejsce należy do DAILIES® AquaComfort Plus® w opakowaniu 90 sztukowym. Model ten wyróżnia się wysokim poziomem uwodnienia (69%). Wraz z wyprofilowaną konstrukcją soczewki rozwiązanie to zapewnia komfort użytkowania przez cały dzień. Elastyczny materiał, który zastosowano do ich produkcji, z łatwością dopasowuje się do naturalnego kształtu oka użytkownika. Na uwagę zasługuje także wysoki poziom przepuszczalności tlenu oraz wyeliminowanie problemu tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka. DAILIES® AquaComfort Plus® polecane są osobom dorosłym, a także dzieciom, u których z jakichś względów zdecydowano się na tę formę korekcji wad wzroku.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajmują 1-DAY ACUVUE® MOIST w opakowaniu 30 sztuk. Atutem jest jedwabista powłoka, która wraz z cienkimi krawędziami pozwoliła wyeliminować problem tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka. Model ten zapewnia wysoki poziom nawilżenia przez cały dzień, bez względu na to, jak długo użytkownik ma soczewki na oczach. 1-DAY ACUVUE® MOIST szybko, z łatwością dopasowują się do naturalnego kształtu rogówki użytkownika. Model ten rekomendowany jest pacjentom, u których występują dolegliwości związane z syndromem suchego oka, osobom z oczami wrażliwymi oraz alergikom.

ACUVUE® OASYS 1-Day od początku roku króluje w comiesięcznych zestawieniach soczewek jednodniowych. Pozostałe modele, które znalazły się na podium, także cieszą się zainteresowaniem wśród użytkowników. Na uwagę zasługuje model #bioview Daily (w opakowaniu po 30 sztuk), który z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz lepszą pozycję w rankingu, plasując się tym razem na 8 pozycji w zestawieniu. Świadczy to o rosnącej popularności tego modelu. To soczewki nowej technologii, które wykazują optymalny poziom nawilżenia oraz tlenoprzepuszczalności.

A Ty które soczewki jednodniowe wybierzesz dla siebie?

Zobacz także zestawienia poszczególnych rodzajów soczewek kontaktowych:

Zapisz się do newslettera

i dowiedz się o nowościach