Ranking soczewek jednodniowych - Kwiecień 2022

1

  • ACUVUE® OASYS 1-Day to produkt znanej i cenionej na rynku optycznym firmy Johnson & Johnson, który został stworzony z myślą o osobach żyjących aktywnie, które spędzają dużo czasu w ciągu dnia w nieprzyjaznych dla oka warunkach. Nowoczesna technologia HydraLuxe, która została wykorzystana w ich tworzeniu, zapewnia maksymalne nawilżenie i komfort użytkowania. Soczewki są wyposażone w filtry UVA i UVB. Kupując to opakowanie, znajdziesz w nim 30 sztuk soczewek, które są przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym.
KUPUJĘ

2

  • #bioview Daily to soczewki jednodniowe o niezwykle wysokich parametrach uwodnienia (47%) oraz transmisyjności tlenu (Dk/t 150), dzięki czemu mogą być bez wahania używane przez każdego użytkownika soczewek kontaktowych, szczególnie przez tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą metodą korekcji wzroku. Soczewki dodatkowo wyposażono w filtry UVA/UVB, dodatkowo podnoszące komfort w trakcie słonecznych chwil.
KUPUJĘ

3

  • 1-DAY ACUVUE® MOIST to innowacyjne soczewki kontaktowe, których producentem jest znana i ceniona na rynku marka Johnson & Johnson. Zostały zaprojektowane przy pomocy nowoczesnej technologii Lacreon, która zapewnia najwyższej jakości nawilżenie, oraz zapobiega podrażnieniom i suchości oka. Ich innowacyjna struktura całkowicie eliminuje tarcie soczewki, dzięki czemu oczy są zdrowe i nie bolą. Ponadto soczewki zostały wyposażone w filtry UV, które chronią oko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na przetestowanie produktu.
KUPUJĘ
4

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM to innowacyjne soczewki jednodniowe dedykowane osobom zmagającym się z astygmatyzmem. Zakładana codziennie nowa para soczewek gwarantuje wysoki komfort oraz maksymalny poziom higieny. Technologia, jakiej użyto do stworzenia tego produktu, sprawia, że soczewki cechują wysoka stabilność, najwyższy poziom nawilżenia, a także ochrona przeciw szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu, dzięki zastosowaniu filtrów UVA i UVB. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to idealny wybór, gdy astygmatyzm stwierdzono tylko w jednym oku. Wtedy spokojnie możesz połączyć ten zestaw z innym, co umożliwi Ci użytkowanie soczewek nawet przez 30 dni.

KUPUJĘ
5

SofLens® Daily Disposable to innowacyjne sferyczne soczewki jednodniowe, w których zastosowano materiał Hilafilcon B, co zapewnia im maksymalny poziom nawilżenia. Ich niezwykle cienka budowa sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i niewyczuwalne dla oka. Produkt ten zapewni Ci doskonałą jakość widzenia, bez szumów, refleksów i efektu halo. Są one ponadto odporne na gromadzenie się osadów białkowych, co znacznie sprzyja ostrości i czystości widzenia. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to więc idealny zestaw do przetestowania produktu.

KUPUJĘ
6

DAILIES® AquaComfort Plus® to jednodniowe soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci maksimum komfortu i wygody podczas użytkowania. Błyskawicznie dopasowują się do oka i jego parametrów skutecznie korygując wadę wzroku i zapewniając wyraźne i ostre widzenie. Ich regularne stosowanie pomaga ponadto zahamować rozwój wady wzroku, a dzięki wysokiemu poziomowi nawilżenia są idealne także dla wrażliwych oczu. W opakowaniu znajdziesz 90 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na rezygnację z optycznych zakupów przez okres około półtora miesiąca.

KUPUJĘ
7

1-DAY ACUVUE® TruEye® to wysokiej jakości produkt firmy Johnson & Johnson, który został stworzony w oparciu o innowacyjne technologie. Dzięki zastosowaniu technologii Hydraclear soczewki są odpowiednio nawilżone i wilgotne przez cały czas stosowania, nawet do 24 godzin. Cechują się ponadto wysoką przepuszczalnością tlenu, a zawarte w nich filtry UVA i UVB chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki swej hipoalergicznej strukturze jest to idealny produkt dla alergików. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, co pozwoli Ci używać soczewek przez okres 15 dni.

KUPUJĘ
8

DAILIES® AquaComfort Plus® to produkt dedykowany krótkowidzom oraz dalekowidzom. Soczewki te zapewniają czyste i wyraźne widzenie, a ich regularne stosowanie przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji pozwala skutecznie zahamować rozwój wady wzroku. Są to idealne soczewki na start, warto więc z nich skorzystać, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z soczewkami. Soczewki są wysoce nawilżone, a ich aplikacja łatwa dla każdego. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, które wystarczą na okres 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ
9

ACUVUE® OASYS 1-DAY for ASTIGMATISM to soczewki wysokiej jakości dedykowane astygmatykom. Produkt jest ściśle kompatybilny ze składem ludzkiego filmu łzowego, jego użytkowanie jest więc niezwykle komfortowe oraz praktycznie niewyczuwalne dla oka. Soczewki są wysoce stabilne, nie podwijają się oraz nie wypadają, szczególnie podczas dynamicznych ruchów. Dodatkowo posiadają one wysoki poziom przepuszczalności tlenowej oraz maksymalny poziom nawilżenia, dzięki czemu ich noszenie jest naprawdę wygodne. Soczewki posiadają także filtry UV. Są dostępne w szerokim zakresie mocy sferycznych i zapewnią Ci perfekcyjne widzenie. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek.

KUPUJĘ
10

Biotrue® ONEday to wysokiej jakości szkła kontaktowe dedykowane krótkowidzom oraz dalekowidzom. Wykonane zostały z innowacyjnego materiału HyperGel, dzięki czemu optymalnie nawilżają oko użytkownika oraz zapewniają rogówce stały i swobodny dostęp do tlenu. Dzięki tym soczewkom będziesz widział wyraźniej niż kiedykolwiek, a Twoje oczy pozostaną zdrowe i nawilżone. Produkt wyposażono ponadto w filtry UV, które ochronią Twoje oczy przed promieniowaniem słonecznym. W opakowaniu znajduje się 30 sztuk jednodniowych soczewek, które wystarczą Ci na okres 15 dni ich noszenia.

KUPUJĘ


Jednodniowe soczewki kontaktowe należą do jednych z najchętniej wybieranych. Jako że są przeznaczone do codziennej wymiany, nie wymagają stosowania płynu pielęgnacyjnego i pojemniczków, a dzięki temu sprawdzają się doskonale zwłaszcza u osób o aktywnym trybie życia i chcących zaoszczędzić nieco czasu podczas wieczornej rutyny. Soczewki jednodniowe sprawdzają się też podczas podróży i polecane są osobom, które doświadczają stosunkowo częstych infekcji oraz podrażnień oczu. Jednodniowa soczewka, ściągana i wyrzucana każdego dnia, nie ma bowiem czasu zgromadzić groźnych zanieczyszczeń mogących powodować infekcję. Jednodniowe soczewki kontaktowe sprawdzają się więc zarówno przy regularnym, jak i okazjonalnym stosowaniu. Tym bardziej, że dostępne są w opakowaniach różnej wielkości – od 5 do nawet 180 sztuk w pudełku.

Soczewki te produkowane są przez najbardziej i mniej znanych producentów, a przy ich wyborze należy kierować się niemal tymi samymi parametrami, co przy selekcji soczewek innego rodzaju. Kluczowy znów jest materiał, a wraz z nim stopień uwodnienia i tlenoprzepuszczalności. Te mają bowiem największy udział w ogólnym komforcie stosowania, a więc satysfakcji z wyboru danego produktu. Oczywiście tu także ważne są dodatkowe rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa i wygody– filtry UV, udoskonalona budowa, technologie potęgujące nawilżenie i zwiększające odporność soczewek na gromadzenie zanieczyszczeń, a także oznaczenia ułatwiające zakładanie.

Warto mieć na uwadze, że nawet najlepsze parametry nie stanowią gwarancji, że te właśnie soczewki okażą się dla Ciebie najlepsze. Duże znaczenie ma bowiem ich dopasowanie do Twoich indywidualnych potrzeb i kondycji narządu wzroku. O tym przekonasz się jednak dopiero, kiedy dasz szansę konkretnym soczewkom – założysz je przynajmniej na kilka godzin. W niektórych przypadkach konieczne mogą być kilkukrotne próby znalezienia najlepiej dopasowanego modelu. I to nic złego! Ranking najczęściej kupowanych soczewek jednodniowych w kwietniu 2022 roku może okazać się pomocny pod tym względem, że wskaże, które konkretnie produkty cieszą się największym uznaniem klientów (niektóre niezmiennie od wielu miesięcy!) i tym samym podpowie, po które soczewki jednodniowe warto sięgnąć, chcąc znaleźć te najlepsze.

Pierwsze miejsce w tym rankingu zajęły ACUVUE® OASYS 1-Day w opakowaniu z 30 sztukami, propozycja firmy Johnson & Johnson, lidera w branży optycznej. To nowoczesne soczewki kontaktowe, w których postawiono największy nacisk na ich dopasowanie do trybu życia współczesnego użytkownika. Wykorzystano zatem mocno uwodniony materiał Senofilcon A, o niezwykle korzystnej tlenoprzepuszczalności. Całość wzbogacono unikalną technologią HydraLuxe i Technologią Zintegrowanej Łzy, dzięki którym soczewki pozostają idealnie nawilżone przez cały dzień. Oczy są więc wolne od suchości, zaczerwienienia, podrażnień i przedwczesnego uczucia zmęczenia. To bardzo ważne w przypadku wielogodzinnej pracy przed komputerem i przebywaniu w mocno klimatyzowanych pomieszczeniach bądź w zanieczyszczonym powietrzu. Ponadto ACUVUE® OASYS 1-Day charakteryzują się udoskonaloną budową widoczną w lepiej wyprofilowanej konstrukcji, zwiększonej średnicy i cieńszych brzegach. Efekt – szybsze i wygodniejsze zakładanie, a także widzenie w wysokiej rozdzielczości, bez szumów czy refleksów, i to w każdych warunkach oświetleniowych.

Drugie miejsce zdobyły jednodniowe soczewki kontaktowe #bioview Daily pakowanie po 30 sztuk. To kolejny dowód na to, że użytkownicy skłaniają się ku nowoczesnym soczewkom odpowiadającym na dużą liczbę różnorodnych potrzeb. Są to bowiem soczewki III-ej generacji, oparte na silikonowo-hydrożelowym materiale o aż 47-procentowym uwodnieniu i tlenotransmisyjności Dk/t równej 150 x 10-9. Nie ma więc mowy o ich wyczuwalności na oczach czy podrażnieniach oczu nawet po całodniowym, nieprzerwanym noszeniu soczewek. Wysoki poziom nawilżenia sprawia, że #bioview Daily to świetna propozycja dla wszystkich osób borykających się z krótkotrwałą lub permanentną suchością oczu, wynikającą z zaburzenia filmu łzowego. Dzięki zastosowaniu elastycznego i miękkiego materiału Olifilcon B, a także jasnoniebieskiego zabarwienia po jednej ze stron soczewki są niezwykle łatwe w zakładaniu – doceniają to zwłaszcza początkujący użytkownicy. Całości dopełnia obecność filtrów UV blokujących ponad 90% szkodliwego promieniowania słonecznego. #bioview Daily jako soczewki jednodniowe nie wymagają dodatkowej pielęgnacji, a to oszczędza czas i nierzadko również pieniądze, które w innym wypadku trzeba zarezerwować na płyn pielęgnacyjny.

Trzecie miejsce niezmiennie od wielu miesięcy należy do 1-DAY ACUVUE® MOIST w opakowaniu z 30 sztukami. To kolejne soczewki łączące w sobie wiele elementów w celu zapewnienia jak największej wygody przy codziennych, różnorodnych czynnościach. W nich także mamy do czynienia z wysoce uwodnionym i tlenoprzepuszczalnym materiałem (Etafilcon A), ograniczającym zarówno ryzyko suchości oczu, jak i infekcji. Nawilżenie potęguje technologia Lacreon, która zwiększa zdolność soczewki do gromadzenia cząsteczek wody. Na wyróżnienie zasługuje także jedwabista powłoka i cieńsze krawędzie, dzięki którym ograniczono tarcie na linii soczewka-powieka, co również zwiększa ogólny komfort użytkownika. Wygoda jest tym większa, że soczewki błyskawicznie dopasowują się do indywidualnego kształtu oka, dokładnie do niego przylegają i utrzymują tak przyjętą pozycję – nie podwijają się ani tym bardziej nie wypadają. 1-DAY ACUVUE® MOIST to kolejne soczewki zawierające filtry UV dla ochrony oczu przed słońcem. W ramach jednodniowego trybu stosowania nie wymagają dodatkowej pielęgnacji, a opakowanie z 30 soczewkami wystarcza na około dwa tygodnie regularnego stosowania; jest też opakowaniem dobrym na wypróbowanie danych soczewek.

W kwietniowym rankingu najczęściej kupowanych soczewek kontaktowych doszło do dwóch ciekawych zmian. ACUVUE® OASYS 1-Day w opakowaniu z 30 sztukami zajęły pierwsze miejsce, wyprzedzając #bioview Daily, które nieprzerwanie wygrywały w rankingu aż od maja 2021 roku. Kolejny awans dotyczy jednodniowych soczewek kontaktowych 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM, które z piątego miejsca „wskoczyły” na czwarte. To jedne z dwóch soczewek z tego zestawienia (drugie to ACUVUE® OASYS 1-DAY for ASTIGMATISM 30 szt. z miejsca dziewiątego) dedykowanych astygmatykom.

A Ty które soczewki jednodniowe wybierzesz dla siebie?


Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za Kwiecień 2022:

Zapisz się do newslettera i dowiedz się o nowościach