Ranking soczewek jednodniowych - Grudzień 2020

1

  • ACUVUE® OASYS 1-Day to produkt znanej i cenionej na rynku optycznym firmy Johnson & Johnson, który został stworzony z myślą o osobach żyjących aktywnie, które spędzają dużo czasu w ciągu dnia w nieprzyjaznych dla oka warunkach. Nowoczesna technologia HydraLuxe, która została wykorzystana w ich tworzeniu, zapewnia maksymalne nawilżenie i komfort użytkowania. Soczewki są wyposażone w filtry UVA i UVB. Kupując to opakowanie, znajdziesz w nim 30 sztuk soczewek, które są przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym.
KUPUJĘ

2

  • 1-DAY ACUVUE® MOIST to innowacyjne soczewki kontaktowe, których producentem jest znana i ceniona na rynku marka Johnson & Johnson. Zostały zaprojektowane przy pomocy nowoczesnej technologii Lacreon, która zapewnia najwyższej jakości nawilżenie, oraz zapobiega podrażnieniom i suchości oka. Ich innowacyjna struktura całkowicie eliminuje tarcie soczewki, dzięki czemu oczy są zdrowe i nie bolą. Ponadto soczewki zostały wyposażone w filtry UV, które chronią oko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na przetestowanie produktu.
KUPUJĘ

3

  • DAILIES® AquaComfort Plus® to jednodniowe soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci maksimum komfortu i wygody podczas użytkowania. Błyskawicznie dopasowują się do oka i jego parametrów skutecznie korygując wadę wzroku i zapewniając wyraźne i ostre widzenie. Ich regularne stosowanie pomaga ponadto zahamować rozwój wady wzroku, a dzięki wysokiemu poziomowi nawilżenia są idealne także dla wrażliwych oczu. W opakowaniu znajdziesz 90 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na rezygnację z optycznych zakupów przez okres około półtora miesiąca.
KUPUJĘ
4

1-DAY ACUVUE® TruEye® to wysokiej jakości produkt firmy Johnson & Johnson, który został stworzony w oparciu o innowacyjne technologie. Dzięki zastosowaniu technologii Hydraclear soczewki są odpowiednio nawilżone i wilgotne przez cały czas stosowania, nawet do 24 godzin. Cechują się ponadto wysoką przepuszczalnością tlenu, a zawarte w nich filtry UVA i UVB chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki swej hipoalergicznej strukturze jest to idealny produkt dla alergików. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, co pozwoli Ci używać soczewek przez okres 15 dni.

KUPUJĘ
5

DAILIES® AquaComfort Plus® to produkt dedykowany krótkowidzom oraz dalekowidzom. Soczewki te zapewniają czyste i wyraźne widzenie, a ich regularne stosowanie przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji pozwala skutecznie zahamować rozwój wady wzroku. Są to idealne soczewki na start, warto więc z nich skorzystać, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z soczewkami. Soczewki są wysoce nawilżone, a ich aplikacja łatwa dla każdego. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, które wystarczą na okres 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ
6

Dailies Total 1® to soczewki wysokiej jakości wyróżniające się na tle innych tym, że posiadają nowoczesny gradient uwodnienia, co sprawia, że ich noszenie jest niesamowicie wygodne, oczy stale są nawilżone, a z problemem suchości oka można się pożegnać. Zapewniają ponadto ostrą i idealną jakość widzenia, w związku z tym są idealne zarówno dla krótkowidzów, jak i dalekowidzów. Wygodne opakowanie, w którym znajdziesz 30 sztuk soczewek, będzie idealnym wyborem na przetestowanie produktu.

KUPUJĘ
7

#bioview Daily to soczewki jednodniowe o niezwykle wysokich parametrach uwodnienia (47%) oraz transmisyjności tlenu (Dk/t 150), dzięki czemu mogą być bez wahania używane przez każdego użytkownika soczewek kontaktowych, szczególnie przez tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą metodą korekcji wzroku. Soczewki dodatkowo wyposażono w filtry UVA/UVB, dodatkowo podnoszące komfort w trakcie słonecznych chwil.

KUPUJĘ
8

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM to innowacyjne soczewki jednodniowe dedykowane osobom zmagającym się z astygmatyzmem. Zakładana codziennie nowa para soczewek gwarantuje wysoki komfort oraz maksymalny poziom higieny. Technologia, jakiej użyto do stworzenia tego produktu, sprawia, że soczewki cechują wysoka stabilność, najwyższy poziom nawilżenia, a także ochrona przeciw szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu, dzięki zastosowaniu filtrów UVA i UVB. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to idealny wybór, gdy astygmatyzm stwierdzono tylko w jednym oku. Wtedy spokojnie możesz połączyć ten zestaw z innym, co umożliwi Ci użytkowanie soczewek nawet przez 30 dni.

KUPUJĘ
9

SofLens® Daily Disposable to innowacyjne sferyczne soczewki jednodniowe, w których zastosowano materiał Hilafilcon B, co zapewnia im maksymalny poziom nawilżenia. Ich niezwykle cienka budowa sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i niewyczuwalne dla oka. Produkt ten zapewni Ci doskonałą jakość widzenia, bez szumów, refleksów i efektu halo. Są one ponadto odporne na gromadzenie się osadów białkowych, co znacznie sprzyja ostrości i czystości widzenia. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to więc idealny zestaw do przetestowania produktu.

KUPUJĘ
10

AquaView Daily to soczewki kontaktowe, przeznaczone zwłaszcza dla osób, które zmagają się z dolegliwością suchego oka. Dzięki zastosowaniu w ich tworzeniu hialuronianu sodu są one jedwabiście miękkie i bardzo komfortowe w użytkowaniu, Asferyczna budowa soczewki zapewnia ponadto wysoką jakość widzenia, dzięki czemu obraz jest ostry i wyraźny. Dodatkowo jednodniowe soczewki AquaView Daily zostały wyposażone w filtry UVA i UVB, co pozwala chronić Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, które wystarczą Ci na 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ

Jednodniowe szkła kontaktowe odznaczają się m.in. tym, że nie wymagają codziennej pielęgnacji - a tym samym korzystania z płynów do czyszczenia czy pojemniczków do ich przechowywania. Codziennie po zdjęciu soczewek z oczu należy wyrzucić je do kosza, by następnego dnia sięgnąć po nową, świeżą parę. Nie wolno aplikować tej samej pary szkieł kontaktowych przez dwa dni. Po rozwiązanie jednodniowe chętnie sięgają zarówno użytkownicy regularni, jak i okazjonalni (np. podczas uprawiania sportów, wyjść na basen, na specjalne wyjścia czy też zamiennie z korekcją okularową). Modele w tym trybie użytkowania polecane są także osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z takim rozwiązaniem optycznym. Zazwyczaj dostępne są opakowania z 30 lub 90 sztukami, natomiast rzadziej z 10 lub 180 sztukami.

Podczas poszukiwania idealnego modelu soczewek należy uwzględnić przede wszystkim indywidualne potrzeby użytkownika. Soczeweki kontaktowe powinny być właściwie dopasowane, zapewniające maksymalny komfort użytkowania. Poniżej znajduje się ranking 10 najczęściej kupowanych modeli soczewek jednodniowych w grudniu 2020 roku.

Pierwsze miejsce należy do ACUVUE® OASYS 1-Day w opakowaniu 30 sztuk. Soczewki wyróżniają się nieco większą średnicą. Dzięki temu są łatwiejsze w aplikacji, zdejmowaniu oraz manipulowaniu nimi bezpośrednio na oku. Atutem jest także wyprofilowana konstrukcja oraz cienki, elastyczny materiał. Zapewnia to szybkość dopasowania oraz komfort użytkowania przez cały dzień. Zastosowanie technologii nawilżających sprawia, że ACUVUE® OASYS 1-Day nie wysuszają oczu, nie powodują podrażnień czy zaczerwienień. Cienkie krawędzie soczewek pozwoliły wyeliminować problem tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka. Model ten polecany jest m.in. osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi, a także użytkownikom aktywnym fizycznie.

Drugie miejsce w zestawieniu zajmują 1-DAY ACUVUE® MOIST w opakowaniu 30 sztuk. Zaletą tego modelu jest zastosowanie jedwabistej powłoki oraz cienkich krawędzi. Dzięki temu wyeliminowany został problem tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka. Soczewki gwarantują wysoki poziom nawilżenia przez cały dzień - oczy są wolne od podrażnień i zaczerwienień. Na uwagę zasługuje również łatwość dopasowania się do naturalnego kształtu rogówki użytkownika. Model ten wybierany jest przez pacjentów, którzy uskarżają się na problemy związane z syndromem suchego oka, alergikom oraz użytkownikom z oczami wrażliwymi.

Na trzecim miejscu znalazły się DAILIES® AquaComfort Plus® pakowane w pudełko 90 sztuk. Na uwagę zasługuje wysoki poziom uwodnienia soczewek (69%). Użytkownicy doceniają również wyprofilowaną konstrukcję, która przekłada się na wysoki komfort użytkowania przez cały dzień. Łatwość dopasowania się do naturalnej krzywizny rogówki zapewnia elastyczny, cienki materiał. Ponadto szkła kontaktowe odznaczają się wysokim poziomem przepuszczalności tlenu. Wyeliminowany został także problem tarcia powierzchniowego na linii soczewka-powieka. DAILIES® AquaComfort Plus® rekomenduje się zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom, u których z jakichś względów postawiono na takie rozwiązanie optyczne.

Przez cały 2020 rok na pierwszym miejscu zestawienia jednodniowych soczewek kontaktowych królował model ACUVUE® OASYS 1-Day. Pozostałe dwa modele z podium również cieszyły się popularnością wśród użytkowników.

A Ty które soczewki jednodniowe wybierzesz dla siebie?

Zobacz także zestawienia poszczególnych rodzajów soczewek kontaktowych:

Zapisz się do newslettera i dowiedz się o nowościach