Ranking soczewek jednodniowych - Czerwiec 2022

1

  • #bioview Daily to soczewki jednodniowe o niezwykle wysokich parametrach uwodnienia (47%) oraz transmisyjności tlenu (Dk/t 150), dzięki czemu mogą być bez wahania używane przez każdego użytkownika soczewek kontaktowych, szczególnie przez tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą metodą korekcji wzroku. Soczewki dodatkowo wyposażono w filtry UVA/UVB, dodatkowo podnoszące komfort w trakcie słonecznych chwil.
KUPUJĘ

2

  • ACUVUE® OASYS 1-Day to produkt znanej i cenionej na rynku optycznym firmy Johnson & Johnson, który został stworzony z myślą o osobach żyjących aktywnie, które spędzają dużo czasu w ciągu dnia w nieprzyjaznych dla oka warunkach. Nowoczesna technologia HydraLuxe, która została wykorzystana w ich tworzeniu, zapewnia maksymalne nawilżenie i komfort użytkowania. Soczewki są wyposażone w filtry UVA i UVB. Kupując to opakowanie, znajdziesz w nim 30 sztuk soczewek, które są przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym.
KUPUJĘ

3

  • 1-DAY ACUVUE® MOIST to innowacyjne soczewki kontaktowe, których producentem jest znana i ceniona na rynku marka Johnson & Johnson. Zostały zaprojektowane przy pomocy nowoczesnej technologii Lacreon, która zapewnia najwyższej jakości nawilżenie, oraz zapobiega podrażnieniom i suchości oka. Ich innowacyjna struktura całkowicie eliminuje tarcie soczewki, dzięki czemu oczy są zdrowe i nie bolą. Ponadto soczewki zostały wyposażone w filtry UV, które chronią oko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na przetestowanie produktu.
KUPUJĘ
4

ACUVUE® OASYS 1-DAY for ASTIGMATISM to soczewki wysokiej jakości dedykowane astygmatykom. Produkt jest ściśle kompatybilny ze składem ludzkiego filmu łzowego, jego użytkowanie jest więc niezwykle komfortowe oraz praktycznie niewyczuwalne dla oka. Soczewki są wysoce stabilne, nie podwijają się oraz nie wypadają, szczególnie podczas dynamicznych ruchów. Dodatkowo posiadają one wysoki poziom przepuszczalności tlenowej oraz maksymalny poziom nawilżenia, dzięki czemu ich noszenie jest naprawdę wygodne. Soczewki posiadają także filtry UV. Są dostępne w szerokim zakresie mocy sferycznych i zapewnią Ci perfekcyjne widzenie. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek.

KUPUJĘ
5

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM to innowacyjne soczewki jednodniowe dedykowane osobom zmagającym się z astygmatyzmem. Zakładana codziennie nowa para soczewek gwarantuje wysoki komfort oraz maksymalny poziom higieny. Technologia, jakiej użyto do stworzenia tego produktu, sprawia, że soczewki cechują wysoka stabilność, najwyższy poziom nawilżenia, a także ochrona przeciw szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu, dzięki zastosowaniu filtrów UVA i UVB. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to idealny wybór, gdy astygmatyzm stwierdzono tylko w jednym oku. Wtedy spokojnie możesz połączyć ten zestaw z innym, co umożliwi Ci użytkowanie soczewek nawet przez 30 dni.

KUPUJĘ
6

1-DAY ACUVUE® TruEye® to wysokiej jakości produkt firmy Johnson & Johnson, który został stworzony w oparciu o innowacyjne technologie. Dzięki zastosowaniu technologii Hydraclear soczewki są odpowiednio nawilżone i wilgotne przez cały czas stosowania, nawet do 24 godzin. Cechują się ponadto wysoką przepuszczalnością tlenu, a zawarte w nich filtry UVA i UVB chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki swej hipoalergicznej strukturze jest to idealny produkt dla alergików. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, co pozwoli Ci używać soczewek przez okres 15 dni.

KUPUJĘ
7

DAILIES® AquaComfort Plus® to jednodniowe soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci maksimum komfortu i wygody podczas użytkowania. Błyskawicznie dopasowują się do oka i jego parametrów skutecznie korygując wadę wzroku i zapewniając wyraźne i ostre widzenie. Ich regularne stosowanie pomaga ponadto zahamować rozwój wady wzroku, a dzięki wysokiemu poziomowi nawilżenia są idealne także dla wrażliwych oczu. W opakowaniu znajdziesz 90 sztuk soczewek, co pozwoli Ci na rezygnację z optycznych zakupów przez okres około półtora miesiąca.

KUPUJĘ
8

AquaView Daily to soczewki kontaktowe, przeznaczone zwłaszcza dla osób, które zmagają się z dolegliwością suchego oka. Dzięki zastosowaniu w ich tworzeniu hialuronianu sodu są one jedwabiście miękkie i bardzo komfortowe w użytkowaniu, Asferyczna budowa soczewki zapewnia ponadto wysoką jakość widzenia, dzięki czemu obraz jest ostry i wyraźny. Dodatkowo jednodniowe soczewki AquaView Daily zostały wyposażone w filtry UVA i UVB, co pozwala chronić Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, które wystarczą Ci na 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ
9

DAILIES® AquaComfort Plus® to produkt dedykowany krótkowidzom oraz dalekowidzom. Soczewki te zapewniają czyste i wyraźne widzenie, a ich regularne stosowanie przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji pozwala skutecznie zahamować rozwój wady wzroku. Są to idealne soczewki na start, warto więc z nich skorzystać, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z soczewkami. Soczewki są wysoce nawilżone, a ich aplikacja łatwa dla każdego. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk soczewek, które wystarczą na okres 15 dni użytkowania.

KUPUJĘ
10

SofLens® Daily Disposable to innowacyjne sferyczne soczewki jednodniowe, w których zastosowano materiał Hilafilcon B, co zapewnia im maksymalny poziom nawilżenia. Ich niezwykle cienka budowa sprawia, że ich użytkowanie jest bardzo komfortowe i niewyczuwalne dla oka. Produkt ten zapewni Ci doskonałą jakość widzenia, bez szumów, refleksów i efektu halo. Są one ponadto odporne na gromadzenie się osadów białkowych, co znacznie sprzyja ostrości i czystości widzenia. W opakowaniu znajdziesz 30 sztuk, jest to więc idealny zestaw do przetestowania produktu.

KUPUJĘ


Jednodniowe soczewki kontaktowane, nazywane też soczewkami codziennej wymiany, są jednymi z najpopularniejszych, zaraz obok miesięcznych. Ten tryb stosowania ma bowiem wiele zalet, które odpowiadają potrzebom współczesnego człowieka – często bardzo zajętego i poszukującego produktów, które nadążą za jego dynamicznym trybem życia.

Chodzi przede wszystkim o brak konieczności codziennej pielęgnacji soczewek jednodniowych (zużyte po prostu się zdejmuje i wyrzuca do kosza, a następnego dnia wyciąga nową i czystą parę) i tym samym korzystania z pojemniczków i płynu pielęgnacyjnego, które zwłaszcza podczas podróży czynią bagaż większym i cięższym, ale nie tylko; na co dzień taka pielęgnacja wymaga dodatkowego czasu i energii. Jednodniowe soczewki kontaktowe są więc pod tym kątem znacznie wygodniejsze w stosowaniu. Klienci korzystają więc z nich zarówno na co dzień, jak i przy nieregularnych okazjach, np. kilka razy w tygodniu podczas treningów, w trakcie pracy w terenie lub podróży.

Jednodniowe soczewki kontaktowe – ze względu na codzienną wymianę – są także bezpieczniejsza dla oka. To jest mniej narażone na długotrwały kontakt z zanieczyszczeniami gromadzonymi na materiale soczewek w ciągu dnia i tym samym ryzyko wystąpienia infekcji też jest mniejsze. Z tego powodu czasami jednodniowe soczewki kontaktowe są wręcz polecane, zwłaszcza osobom, które mają skłonność do podrażnień oczu lub które borykają się z jakimiś chorobami na tym tle.

Przy wyborze jednodniowych soczewek kontaktowych należy kierować się tymi samymi względami, co przy zakupie soczewek innego rodzaju. Bardzo ważny jest zastosowany materiał i wynikające z niego parametry: uwodnienie i przepuszczalność tlenowa. Te – razem z miękkością i elastycznością soczewki – mają bezpośredni związek z odczuwanym komfortem w trakcie noszenia. Jak w każdym produkcie, tak również tutaj mile widziane są technologie, których zadaniem jest zwiększać podstawowe parametry. Mowa m.in. o rozwiązaniach poprawiających nawilżenie, dodatkowym systemie stabilizacji lub udoskonalonej optyce. Użytkownicy doceniają także udogodnienia takie jak znacznik stron ułatwiający zakładanie, filtry UV chroniące wzrok przed szkodliwym działaniem słońca i zwiększona odporność na gromadzenie zanieczyszczeń, choć ta ostatnia cecha w przypadku jednodniowych soczewek kontaktowych nie ma tak dużego znaczenia, jak przy soczewkach o innych trybach stosowania.

Aby wybór soczewek był dla Ciebie jak najłatwiejszy i najprzyjemniejszy, przygotowaliśmy ranking najpopularniejszych soczewek jednodniowych w czerwcu 2022 roku, czyli zestawienie produktów najczęściej kupowanych przez klientów sklepu Kodano.pl. Znajdziesz w nim konkretne propozycje soczewek, po które warto sięgnąć. Trzem produktom z czołówki przyjrzymy się bliżej; o pozostałych możesz dowiedzieć się więcej, klikając w nazwę każdego z nich. Pamiętaj jednak, że nie ma jednego obiektywnie najlepszego produktu optycznego; ten zawsze musi zostać dobrany w zgodzie z Twoimi indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami.

Ranking otwierają jednodniowe soczewki kontaktowe #bioview Daily w opakowaniu z 30 sztukami. To produkt cieszący się niesłabnącą popularnością od wielu miesięcy. Jeden z najnowocześniejszych dostępnych na rynku. Wykorzystano w nim materiał III-ej generacji o wysokim stopniu uwodnienia (47%) i wysokim współczynniku przepuszczalności tlenowej (150 x 10-9). To przekłada się bezpośrednio na komfort stosowania, ponieważ gwarantuje intensywne i długotrwałe nawilżenie soczewek oraz ich „oddychalność” – swobodny przepływ tlenu z powietrza do rogówki oka. Dzięki temu oko nie wysycha, jest wolne od podrażnień, a wzrok nie ulega przedwcześnie zmęczeniu. Komfort jest potęgowany przez obecność dodatkowych, innowacyjnych technologii: Wetting Agent i Surface Grafting. Pierwsza zwiększa nawilżenie, z kolei druga pozwoliła producentowi na uzyskanie cieńszych krawędzi i większej elastyczności. Za ich sprawą #bioview Daily szybciej i dokładniej dopasowują się do oka, stając się niewyczuwalne już na kilka sekund po założeniu. Wygoda i bezpieczeństwo korzystania z tych soczewek jest tym większa, że zawierają one nowoczesne filtry UVA/UVB neutralizujące szkodliwe promieniowanie słoneczne oraz znacznik po jednej ze stron „podpowiadający”, jak prawidłowo założyć soczewki. #bioview Daily obecne w rankingu są dostępne w standardowym opakowaniu z 30 sztukami, ale wiedz, że w Kodano.pl znajdziesz również mniejsze - 5 i 20 sztukowe - jak i większe opakowania – z 90, a nawet 180 soczewkami.

Drugie miejsce zestawienia należy do ACUVUE® OASYS 1-Day pakowanych po 30 sztuk. To kolejny nowoczesny produkt, powstały z myślą o codziennej wymianie i wolności od dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Soczewki te są dedykowane osobom prowadzącym aktywny tryb życia i/lub pracującym w uciążliwych warunkach (np. mocno klimatyzowanym pomieszczeniu) i tym samym skłonnością m.in. do wysychania oczu. Wykorzystano w nich wysoce uwodniony materiał (Senofilcon A), o wysokim parametrze tlenoprzepuszczalności, a całość wzbogacono o nowoczesne technologie: HydraLuxe i Technologię Zintegrowanej Łzy. Dzięki temu uzyskano doskonale nawilżoną soczewkę, która nawet po kilkunastu godzinach nie traci swojej optymalnej wilgotności i tym samym pozostaje niewyczuwalna na oku przez cały dzień. ACUVUE® OASYS 1-Day nie powoduje przedwczesnego zmęczenia wzroku i jest odpowiednia do korzystania przed ekranem komputera. Soczewki te, lepiej wyprofilowane, z cienkimi krawędziami i większą średnicą, spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Błyskawicznie i niezwykle dokładnie dopasowują się do oka, dzięki czemu już po kilku sekundach od aplikacji można zapomnieć zarówno o ich obecności, jak i… samej wadzie wzroku, bo jakość widzenia oferowana przez ACUVUE® OASYS 1-Day jest naprawdę wysoka. Nie ma mowy o refleksach czy szumach. Wynika to z dużej stabilności soczewek i faktu, że nie przesuwają się po oku. Oczywiście tak, jak wszystkie nowoczesne soczewki, tak również te zawierają filtry UV. ACUVUE® OASYS 1-Day znajdują się w blistrze wypełnionym biozgodnym płynem, gdzie zachowują wszystkie swoje korzystne właściwości. Opakowanie standardowej wielkości (z 30 sztukami) daje zapas na około dwa tygodnie regularnego i prawidłowego stosowania.

Na trzecim miejscu znalazły się jednodniowe soczewki kontaktowe 1-DAY ACUVUE® MOIST w opakowaniu z 30 sztukami. To kolejny produkt od znanego na całym świecie i renomowanego producenta: Johnson & Johnson. Są jednymi z najpopularniejszych soczewek w ogóle. Oparte na sprawdzonym materiale Etafilcon A charakteryzują się wysokim poziomem uwodnienia (58%) i optymalną wartością parametru przepuszczalności tlenowej. Takie połączenie daje gwarancję dużego komfortu stosowania, na którym zależy każdemu użytkownikowi. Innowacyjna technologia Lacreon, która wiąże cząsteczki wody w obrębie soczewki, gwarantuje doskonałe nawilżenie i tym samym wolność oka od suchości i podrażnień. Z kolei innowacyjna konstrukcja przekłada się na jedwabistą powłokę i mniejsze tarcie na linii powieka-soczewka, co także ma niemałe znaczenie w kontekście wygody stosowania. 1-DAY ACUVUE® MOIST dobrze dopasowują się do oka, skracając czas potrzebny na przyzwyczajenie się do soczewki po jej założeniu. Wyposażone w filtry UVA/UVB zabezpieczają oko przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. „Oddychające” – co wynika z korzystnej tlenoprzepuszczalności – nie powodują przedwczesnego zmęczenia wzroku i utrzymują odporność oka na infekcje. Dostępne w szerokim zakresie mocy optycznych mogą być użytkowane przez krótko- i dalekowidzów borykających się z głęboką lub delikatną wadą widzenia. Jak wszystkie soczewki jednodniowe, tak również 1-DAY ACUVUE® MOIST nie wymagają dodatkowej pielęgnacji. Należy jednak pamiętać, że muszą być zdejmowane przed snem.

W rankingu najpopularniejszych jednodniowych soczewek kontaktowych w czerwcu 2022 roku doszło do kilku ciekawych zmian w porównaniu do zestawienia z wcześniejszego miesiąca. Jedna z nich obecna jest w czołówce! Dotyczy to #bioview Daily, które tym razem zajęły pierwsze, nie drugie lub trzecie miejsce. Awansem klienci objęli także 1-DAY ACUVUE® TruEye® 30 szt., które z miejsca ósmego „wskoczyły” na miejsce szóste oraz DAILIES® AquaComfort Plus® 30 szt. – w maju zamykające ranking, a w czerwcu obecne na miejscu siódmym. Niestety duży spadek dotknął SofLens® Daily Disposable™ 30 szt. – jednodniowe soczewki, które miesiąc wcześniej zajmowały siódme miejsce, a dziś znalazły się na miejscu dziesiątym.

Wiesz już które jednodniowe soczewki kontaktowe wybierzesz?


Zobacz także pozostałe zestawienia produktów za Czerwiec 2022:

Zapisz się do newslettera i dowiedz się o nowościach