Proclear Multifocal Toric typ N 3 szt.

Ilość w opakowaniu:

3 sztuki

Dostępność:

do 30 dni roboczych

Ilość w opakowaniu:

3 sztuki

Nasza cena:

206,99 zł

Zakupy na raty 5 x 0%

(od 100 zł do 1500 zł)
Kupując więcej oszczędzasz!
Nie masz recepty? Umów się na badanie wzroku. Zarezerwuj wizytę
Zadzwoń i zamów: (+48 12) 371 10 41

Proclear Multifocal Toric to hydrożelowe dzienne soczewki kontaktowe będące jedynymi miesięcznymi soczewkami na rynku, które przeznaczone są dla użytkowników zmagających się z problemem astygmatyzmu (czyli zaburzeniami powodującymi zniekształcenia obrazu), a także prezbiopii, która stanowi część naturalnego procesu starzenia się i dotyka większość ludzi po 45 roku życia.

 
Wysoki poziom nawilżenia - w trakcie tworzenia soczewek producent zdecydował się na zastosowanie wysoko uwodnionego materiału. To dało szkłom charakterystyczny, wysoki poziom nawilżenia, dzięki któremu oczy, nawet po całym dniu noszenia soczewek, są wilgotne i wypoczęte.
Poprawa ostrości widzenia - główną funkcją, jaką spełniają soczewki jest poprawa jakości widzenia z każdej odległości - zarówno z bliska, z daleka, jak i tego, co pomiędzy. Niezwykle ważna u osób, borykających się z problemem starczowzroczności.
Dodatkowa stabilizacja - aby soczewki spełniały oczekiwania astygmatyków, zostały wzbogacone o dodatkowy system stabilizujący. Dzięki temu szkła pozostają we właściwym miejscu, nie wypadają ani się nie podwijają.
Szybka i wygodna aplikacja - jako że soczewki charakteryzują się gładką, miękką i elastyczną strukturą, są niezwykle wygodne oraz łatwe w aplikacji. Błyskawicznie dopasowują się do kształtu oka, nie dając nieprzyjemnego uczucia obecności obcego ciała na jego powierzchni.
Szeroki zakres mocy - Proclear Multifocal Toric typ N

 
Szeroki zakres mocy - masz wyjątkowo dużą wadę wzroku i obawiasz się, że dobór soczewek sprawi nie lada problem? Niepotrzebnie, bo szkła Proclear Multifocal Toric mają bardzo duży zakres mocy, dzięki czemu odpowiadają na potrzeby każdego użytkownika.
Soczewki miesięczne - jeśli tylko cowieczorna pielęgnacja szkieł kontaktowych nie sprawia Ci problemu i pamiętasz o ich zdejmowaniu przed snem, Proclear Multifocal Toric są idealne dla Ciebie. Jedna para soczewek wystarcza na cały miesiąc.
 

Charakterystyka soczewek Proclear Multifocal Toric:

 

Soczewki Proclear Multifocal Toric są kompatybilne z ludzkim okiem, a zatem nie powodują powstawania odczynów alergicznych oraz są naturalnie odporne na wyschnięcie. Wykonane zostały z materiału Omafilcon B i posiadają 62% zawartości wody.

Na tle innych soczewek wyróżnia je fakt, że przeciwdziałają przesuszaniu się rogówki w trakcie użytkowania, a po całodziennym, 12-godzinnym noszeniu utrzymują poziom jej nawilżenia na poziomie 96%. Zapewniło im to pozytywną opinię amerykańskiej agencji FDA, w której stwierdzono, że soczewki te zwiększają komfort użytkowania u osób cierpiących na problemy spowodowane przesuszającymi się gałkami ocznymi. Efekt ten osiągnięty został dzięki zaimplementowaniu technologii PC Technology™, opierającej się na zastosowaniu materiałów wysoce biozgodnych z ludzkim organizmem do tego stopnia, że imitują one substancje naturalnie przez niego produkowane. W ten sposób proces wiązania cząsteczek wody jest efektywniejszy i wzmaga skuteczność działania nawilżającego soczewek. Jedna para starcza na pełny miesiąc użytkowania.

 

Zalety soczewek Proclear Multifocal Toric:

 

Soczewki Proclear Multifocal Toric zapewniają użytkownikowi poprawę ostrości obuocznego widzenia w dużym zakresie mocy (od -20,0 do +20,0 co 0,5 lub 0,25 D) oraz na wszystkie dystanse. Są to zatem szkła kontaktowe, które wspierają zarówno oko dominujące, jak i niedominujące. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w procesie produkcyjnym technologii Balanced Progressive™ zaprojektowanej przez firmę CooperVision. Te unikatowe zdolności soczewek, które osiągane są poprzez wbudowanie w nie dwóch odmiennych konstrukcji optycznych, pozwalają na widzenie bliskie, dalekie oraz pośrednie, co czyni je soczewkami progresywnymi. W ten sposób możliwe jest obserwowanie obiektów położonych w większej odległości oraz wygodne oglądanie trzymanego w ręce zdjęcia bez konieczności wytężania wzroku.

Wysoka zawartość wody wpływa również na ich wieloogniskowość, ponieważ zamknięte w hydrożelu cząsteczki wody posiadają właściwości optyczne. Ta starannie zbudowana całość pozwoliła firmie CooperVision na uzyskanie wielu stref korekcji, gwarantując wysoki komfort użytkowania. Sama geometria soczewek również jest nie bez znaczenia, ponieważ osoby mające problemy z astygmatyzmem wymagają szkieł kontaktowych o różnych mocach skupiających lub rozpraszających w rozmaitych punktach. Aby zapewnić pozostanie soczewki we właściwym miejscu gałki ocznej przez cały okres użytkowania, konieczne jest ustabilizowanie soczewki poprzez optymalne rozmieszczenie balastu, przy zachowaniu takiej samej grubości w całym przekroju. Proclear Multifocal Toric są soczewkami o niezwykle jednolitej i niedrażniącej powierzchni oraz wysokiej precyzji wykonania, dzięki czemu nie zsuwają się podczas noszenia i zapewniają szybką, wygodną aplikację.

 

Parametry soczewek Proclear Multifocal Toric:

 
Kategoria Soczewki miesięczne
Soczewki toryczne progresywne
Marka Proclear
Producent COOPER VISION
Moc sferyczna -20,00 do -6,50 D (co 0,50 D)
-6,50 do +6,50 D (co 0,25 D)
+6,50 do +20,00 D (co 0,50 D)
Cylinder -0,75; -1,25; -1,75; -2,25; -2,75; -3,25; -3,75; -4,25; -4,75; -5,25, -5,75
5° do 180° (co 5°)
Addycja +1,0; +1,5; +2,0; +2,5; +3,0; +3,5; +4,0
Krzywizna 8,4 i 8,8
Średnica 14,4
Dk/t 38.6 x 10-9
Uwodnienie 62%
Materiał Omafilcon B
Technologia Balanced Progressive, PC Technology™
Zastosowanie Dla oka niedominującego
 

Soczewki Proclear Multifocal Toric dla oka dominującego:

Więcej informacji
ProducentCOOPER VISION
MarkaProclear
Ilość w opakowaniu3 sztuki
Dostępnośćdo 30 dni roboczych