Okulary Porsche Design

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

na stronę

Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne Porsche Design

Nie wiedziałeś, że Porsche – marka znana przede wszystkim z branży motoryzacyjnej – zajmuje się tworzeniem okularów? Porsche niejedno ma imię! I w tym przypadku widać to doskonale. Bo nie dość, że poza luksusowymi samochodami oferuje również modowe dodatki, to w grupie okularów Porsche Design mieszczą się zarówno okulary przeciwsłoneczne, jak i korekcyjne. A to oznacza, że znajdziesz tu nie tylko oprawki na wakacyjną pogodę, ale też do wykorzystania na co dzień – przy korygowaniu posiadanej wady wzroku!

Jak to możliwe, że Porsche tworzy nie tylko auta, ale też okulary?

Samochodowa marka Porsche narodziła się w 1931 roku, ale lifestyle’owa – w 1972 roku. Od początku jej oferta kierowana jest do osób poszukujących ekskluzywnych dodatków. Założył ją Ferdinand Alexander Porsche. Ten niemiecki inżynier ewidentnie miał pasję do szeroko rozumianego projektowania – nie tylko technicznego, ale też modowego. On zapoczątkował ruch, zgodnie z którym później firma wprowadziła na rynek m.in. unikatowe zegarki, walizki, aktówki i właśnie okulary.

Zasłynęli w 1978 roku projektem spektakularnych okularów przeciwsłonecznych Porsche Design. Był to model P9479 z mechanizmem wymiany soczewek. Absolutnie unikatowy i wręcz odmieniający całą branżę optyczną. Umożliwiał zarówno jeszcze lepsze dopasowanie parametrów okularów do aktualnych potrzeb użytkownika, jak i diametralną zmianę ich wyglądu bez kupowania nowej oprawy. Dziś taka innowacja może nie generować efektu „wow”, ale pamiętajmy, że doszło do niej przeszło pięćdziesiąt lat temu! Nic więc dziwnego, że wspomniany model okularów Porsche Design stał się jednym z najczęściej noszonych, i to na całym świecie.

Charakterystyczne cechy okularów Porsche Design

Niezależnie od tego, czy sięgniesz po okulary korekcyjne Porsche Design, czy okulary przeciwsłoneczne, od razu zauważysz wysoką jakość ich wykonania. Ta uwidacznia się w lekkości, a jednocześnie wytrzymałości oprawy oraz dbałości o nawet najmniejsze detale. Niewiele jest producentów, którzy tak chętnie, jak Porsche Design wykorzystują w swoich okularach szlachetny tytan. To materiał o wyjątkowych właściwościach, idealnie sprawdzających się w produktach optycznych – przede wszystkim lekki, odporny na uszkodzenia i korozję oraz hipoalergiczny.

Jeśli chodzi o styl, okulary Porsche Design to synonim elegancji wyrażonej w prostej, lecz niebanalnej formie. Królują klasyczne kształty: owalne, aviator i prostokątne oraz stonowane, naturalne kolory. W grupie okularów korekcyjnych Porsche Design prym wiodą tradycyjne oprawki na żyłce, których wyjątkowość widoczna jest m.in. w różnokolorowych zausznikach oraz pięknym, złotym froncie. Jednymi z najbardziej oryginalnych okazują się okulary bezramkowe Porsche Design. Dostępne są także dobrze znane okulary w pełnej oprawie, pozbawione ruchomych elementów.

Wyraźne widzenie i ochrona oczu przed słońcem z okularami marki Porsche

Okulary Porsche Design gwarantują oczywiście wyraźne widzenie (w przypadku oprawy z soczewkami na receptę) i ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym (w przypadku okularów przeciwsłonecznych). I choć design jest bardzo ważny, to właśnie te funkcje są nadrzędne w przypadku wszystkich okularów dostępnych na rynku. Warto o tym pamiętać i sięgać po okulary regularnie – w trosce o swoje zdrowie i komfort.

Wyłącznie oryginalne okulary Porsche Design

W sklepie Kodano.pl oraz salonach KODANO Optyk przygotowaliśmy dla Ciebie wyłącznie oryginalne, markowe okulary Porsche Design, zarówno damskie, jak i męskie. Po oprawki tego producenta sięgały takie gwiazdy, jak Al Pacino, Jennifer Lopez czy David Beckham. Teraz możesz sięgnąć i Ty, spełniając swoje marzenie o posiadaniu stylowych okularów z najwyższej półki!