Dbamy o wzrok

Wrażliwe oczy - najlepsze płyny do soczewek

płyny do soczewek przy wrażliwych oczach

Wrażliwe, skłonne do alergii oczy potrzebują wzmocnionej ochrony. Powinny o tym pamiętać w szczególności osoby stosujące soczewki kontaktowe. Często jednak w dbaniu o zdrowie na przeszkodzie stoi niewiedza. Czy wiecie, że istnieją płyny do soczewek całkowicie pozbawione konserwantów? Słyszeliście o tabletkach enzymatycznych? Jeśli nie, poznajcie preparaty, które pomogą Wam ochronić wrażliwe oczy.

Czytaj więcej

Domowe ćwiczenia dla krótkowidzów

domowe ćwiczenia dla krótkowidzów

Ćwiczenia dla krótkowidzów przeznaczone są dla tych, którzy nabyli swoją wadę refrakcji w sposób niemechaniczny. Co to znaczy? Niemechaniczna krótkowzroczność to efekt rozleniwienia mięśni gałki ocznej oraz odzwyczajenia oczu od akomodacji. Ćwiczenia te rozluźniają napięcie akomodacyjne, dzięki czemu oko nie utrwali nieprawidłowego układu optycznego. Mają również na celu wyćwiczenie mięśni gałki ocznej, aby poprawić ostrość widzenia.

Czytaj więcej

Domowe ćwiczenia dla dalekowidzów

domowe ćwiczenia dla dalekowidzów

Osoby cierpiące na dalekowzroczność widzą stosunkowo dobrze z daleka, jednak przedmioty znajdujące się w bliskiej odległości są dla nich rozmazane. Przyczynia się to do szybkiego męczenia podczas czytania, może powodować także ból głowy i podrażnienia spojówki. Pomóc mogą specjalnie przygotowane ćwiczenia dla dalekowidzów, które swobodnie możesz wykonać w domu.

Czytaj więcej

Zadbaj o oczy wiosną

oczy wiosną

Przesilenie wiosenne daje o sobie znać wraz z przejściem z okresu jesienno-zimowego na wiosenno-letni. Dzieje się tak, ponieważ w okresie zimowym prowadzimy osiadły tryb życia. Brak ruchu, ekspozycji na słońce i posiłki ubogie w witaminy dają o sobie znać na wiosnę. Do tego dochodzą gwałtowne zmiany pogody i silne wiatry, które dodatkowo potęgują zmęczenie, powodują apatię i senność. Warto więc przygotować swoje oczy na zmianę pory roku i zadbać o dobrą kondycję wzroku w okresie wiosennym.

Czytaj więcej

Jak dbać o oczy zimą?

oczy w zimie
Zimowa aura nie sprzyja naszym oczom. Nagłe zmiany temperatur, wiatr, mróz i ogrzewane pomieszczenia sprawiają, że wzrok ciągle narażony jest na niekorzystne warunki, które mogą wywoływać liczne podrażnienia. Dlatego w okresie zimowym należy szczególnie zadbać o właściwą pielęgnację, nie tylko skóry, ale również oczu.

Czytaj więcej

5 sposobów by Twoje oczy wyglądały świeżo i młodo

5 sposobów na młode oczy
Skóra wokół oczu zaliczana jest do jednego z najbardziej delikatnych miejsc na skórze, co czyni ją niezwykle podatną na działanie czynników zewnętrznych, kosmetyków, a także stylu życia. Dlatego tak ważna jest jej codzienna pielęgnacja, by móc cieszyć się jak najdłużej promiennym spojrzeniem. Dzisiaj podpowiadamy jak właściwie o nią dbać.

Czytaj więcej

Dlaczego promieniowanie UV jest szkodliwe dla naszych oczu?

promieniowanie UV szkodliwe dla oczu
Powszechnie wiadomo, że nadmierna ekspozycja na działanie promieni słonecznych ma szkodliwy wpływ na skórę. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że to samo promieniowanie może również uszkodzić nasz wzrok i to niezależnie od pory roku. By uchronić się przed szkodliwymi skutkami promieniowania UV, zadbajmy o nasze oczy zakładając okulary z filtrem, tak jak chronimy naszą skórę używając specjalistycznych kre

Czytaj więcej