Najczęstsze pytania

Czy soczewka może pęknąć?

czy soczewka może pęknąć

Obawiasz się czy soczewka może pęknąć? Prawidłowo użytkowana i nieuszkodzona soczewka nie pęka sama z siebie. Istnieje natomiast kilka przyczyn, które powodują uszkodzenia struktury soczewki, a co za tym idzie – mogą powodować nawet jej pęknięcia. Takie sytuacje zdarzają się jednak bardzo rzadko. W przypadku soczewek kontaktowych mechaniczne uszkodzenia to sporadyczne nieprzyjemności. Jeśli jednak sytuacja dotyczy właśnie Ciebie spróbuj dociec przyczyn pęknięcia soczewki. Możliwe, że niechcący Ty sam ją uszkodziłeś.

Czytaj więcej

Czym zastąpić płyn do soczewek?

czym zastąpić płyn do soczewek

Być może zadałeś sobie kiedyś pytanie, czym zastąpić płyn do soczewek? Możliwe, że kładłeś się wówczas późno spać i nie miałeś pod ręką preparatu do przechowania soczewek kontaktowych. W awaryjnych sytuacjach soczewki można przechowywać tylko i wyłącznie w jednym zamienniku. Czym on jest i dlaczego nie jest to woda – wyjaśniamy w artykule.

Czytaj więcej

Dlaczego pierwsze soczewki musi dobierać specjalista?

dobór soczewek przez specjalistę

Najlepszą odpowiedzią na pytanie: dlaczego pierwsze soczewki musi dobierać specjalista – jest to, że jedynie specjalista może dobrać odpowiednie i bezpieczne soczewki dla naszych oczu. Zobacz jak wgląda pierwsza wizyta w gabinecie lekarskim, przebieg wywiadu oraz badania wzroku, a także lekcja zakładania i zdejmowania soczewek. Pod okiem specjalisty przetestujesz także próbne soczewki.

Czytaj więcej

Jak ułatwić sobie życie z soczewkami?

używanie soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe pozwalają użytkownikom zapomnieć o wadzie wzroku. Są komfortowe, niewidoczne na oku, a do tego gwarantują wygodę w każdej sytuacji. Życie z kontaktami stało się łatwiejsze, jednak soczewki dłuższego trybu wymiany wymagają od nas odpowiedniej pielęgnacji. Przedstawiamy wskazówki, które ułatwią Ci życie z soczewkami.

Czytaj więcej

Grzechy „soczewkowiczów”, czyli czego NIE robić z soczewkami

czego nie robić z soczewkami

Użytkownicy soczewek muszą znać kilka istotnych szczegółów dotyczących noszenia szkieł. Najważniejsze zasady znajdziesz w poniższym artykule, wyjaśniamy także czego nie robić z soczewkami. Pamiętaj, że prawidłowe użytkowanie soczewek i ich odpowiednia pielęgnacja gwarantuje bezpieczeństwo Twoich oczu. Zadbaj o swój wzrok i komfort widzenia – zadbaj o swoje soczewki.

Czytaj więcej

Czy w soczewkach można brać prysznic?

soczewki pod prysznicem

Soczewki kontaktowe ułatwiają nam codzienność. Dzięki nim możemy robić niemal wszystko, zapominając o wadzie wzroku. Jednak noszenie soczewek ma też swoje ograniczenia. Zwróć uwagę, jak bezpiecznie stosować soczewki kontaktowe, aby nie zagrażać swoim oczom i nie uszkodzić powierzchni kontaktów. Przekonaj się, czy w soczewkach można brać prysznic.

Czytaj więcej

Zmiana okularów na soczewki

zmiana okularów na soczewki

Okulary są niezaprzeczalnie odpowiednią metodą korekcji wzroku. Jednak nie zawsze spełniają swoje zadanie, np. podczas uprawiana sportu, czy na basenie. Kobiety wykonując własnoręcznie makijaż oczu muszą zdjąć okulary, przez co nie widzą dostatecznie dobrze. Dzięki soczewkom bez obaw możesz wykonywać wszystkie powyższe czynności, przy doskonałym widzeniu. Chcesz zmienić okulary na soczewki? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę. Jesteś kierowcą – sprawdź, czy możesz prowadzić w soczewkach.

Czytaj więcej