Soczewki jednodniowe na lato

soczewki jednodniowe na lato

Soczewki jednodniowe zapewniają Twoim oczom najwyższą higienę i bezpieczeństwo. Sprawdzają się na długich wycieczkach i wakacyjnych wyjazdach, a także w przypadku użytkowników, którzy cenią sobie aktywność fizyczną lub dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą formą korekcji wad wzroku. Dlaczego? Przeczytaj artykuł i przekonaj się, że jednodniowe soczewki na podróż to dobry wybór na lato.

 

Zalety soczewek jednodniowych

 

Jednodniowe soczewki silikonowo-hydrożelowe mają liczne atuty, które docenia coraz większe grono użytkowników. Szkła kontaktowe w tym trybie użytkowania odznaczają się takimi zaletami jak:

 1. Codziennie zakładasz nową, higieniczną parę soczewek;
 2. Zużyte soczewki wyrzucasz do kosza, oszczędzając czas na pielęgnacje;
 3. Masz pewność, że ryzyko rozwoju groźnej infekcji jest ograniczone praktycznie do minimum;
 4. Soczewki dbają o odpowiednie nawilżenie Twoich oczu przez cały dzień;
 5. Soczewki jednodniowe dla aktywnych użytkowników to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często korzystają z basenów, sauny oraz siłowni. Sami przyznacie, że ćwiczenia w okularach nie są ani wygodne, ani bezpieczne;
 6. Dzięki soczewkom jednodniowym można zapomnieć o konieczności codziennej pielęgnacji, co ma szczególne znaczenie, gdy przebywamy poza domem (np. na wycieczce);
 7. Wysokiej jakości soczewki jednodniowe (np. #bioview Daily) zapewniają optymalne parametry - nie tylko wysoki poziom uwodnienia, ale również tlenoprzepuszczalności;
 8. Jednodniowe soczewki kontaktowe (np. soczewki ACUVUE®) zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach z różną wadą wzroku m.in. krótkowzrocznością, nadwzrocznością, astygmatyzmem czy starczowzrocznością (prezbiopią);
 9. Soczewki jednodniowe z filtrami UV chronią wzrok przed negatywnym oddziaływaniem promieniowania słonecznego - zarówno latem, jak i zimą. Aktualnie większość dostępnych na rynku modeli zapewnia wysokie zabezpieczenie przed oddziaływaniem promieniowania UVA/UVB.
 10. Duża swoboda łączenia jednodniowych soczewek kontaktowych z innymi formami korekcji, w tym korekcją okularową. Wiele osób na co dzień nosi okulary, natomiast na specjalne okazje, takie jak basen czy siłownie, wybiera jednak szkła kontaktowe.
 

Soczewki jednodniowe na wakacjach

 

W soczewkach jednodniowych możesz swobodnie nurkować i pływać na basenie. Jeśli obawiasz się o zanieczyszczenie soczewek różnymi drobnoustrojami, które mogą znajdować się w wodzie - soczewki jednodniowe będą najlepszym rozwiązaniem. Po kąpieli wodnej zdejmujesz soczewki i wyrzucasz je do kosza. Oczy przemyj kroplami do oczu i załóż swoje soczewki dłuższej wymiany.

Pamiętaj, że odpowiednia higiena i pielęgnacja każdych soczewek zapewnia Twoim oczom bezpieczeństwo.

Kiedy odpoczywasz na plaży, załóż soczewki z filtrem UV. Nie zastąpią okularów przeciwsłonecznych, ale będą dodatkową ochroną przed słońcem. Większość modeli blokuje ponad 99% promieniowania słonecznego UVA/UVB. To chroni wzrok przed konsekwencjami nadmiernej ekspozycji na promienie. Jeśli podmuch wiatru zabrudzi Twoje soczewki, możesz je wyjąć i przemyć albo wymienić na nowe. Pamiętaj, żeby mieć przy sobie soczewki na zmianę lub okulary.

Również soczewki dla sportowców to zazwyczaj modele jednodniowe. Na ich korzyść przemawia duża higieniczność oraz brak konieczności troski o codzienną pielęgnację. Szczególnie doceniane są przez osoby, które korzystają z basenów.

 

Pamiętaj o …

 
 • Kiedy wyjmujesz soczewkę z oka lub zakładasz nową – pamiętaj, aby mieć czyste ręce. Noś przy sobie chusteczki pielęgnacyjne albo płyn antybakteryjny, by swobodnie umyć ręce nawet na plaży. Niemniej jednak zawsze zaleca się umycie rąk pod bieżącą wodą.
 • Nie przecieraj oka z soczewką, jeśli dostał się do oka piasek. Czystymi rękami wyjmij soczewkę i przepłucz oko kroplami do oczu.
 • Po kąpieli w morzu lub basenie zmień soczewki albo przemyj je w płynie do płukania soczewek. Jednodniowe szkła kontaktowe najbezpieczniej zamienić na nową, świeżą parę.
 • Dbaj o odpowiednią higienę oczu i soczewek - najłatwiej z soczewkami jednodniowymi. Zużyte soczewki wyrzucasz i zakładasz nową, czystą i sterylnie zapakowaną parę.

Czy to soczewki dla sportowców, czy dla osób posiadających szczególne wymagania - modele jednodniowe są jednymi z chętniej wybieranych. Dużą popularnością cieszy się model #bioview Daily, który jest rozwiązaniem innowacyjnym. Dane pokazują, że z miesiąca na miesiąc są to coraz chętniej wybierane jednodniowe soczewki kontaktowe.

 

Opracowanie:

 

Artykuł powstał w oparciu o publikacje naukowe i stanowi integralną część Poradnika Optometrysty. Zapoznaj się z artykułami zgromadzonymi w poradniku, aby dowiedzieć się więcej o soczewkach kontaktowych. W razie wątpliwości skontaktuj się z naszym zespołem optometrystów lub poradź się swojego okulisty. Zagadnienia prezentowane w artykule, szczególnie w przypadku problemów ze wzrokiem, należy skonsultować ze specjalistą.

Realizacja - Zespół optometrystów KODANO Optyk

Udostępnij: