Soczewki i okulary - dobrana para

soczewki i okulary - dobrana para

Przekonaj się, że zamiennie lub równocześnie stosowane soczewki i okulary oferują dodatkowe możliwości. To świetny sposób na odciążenie naszych oczu i zapewnienie im maksymalnej ochrony, szczególnie dzięki okularom przeciwsłonecznym. Ponadto zmniejsza ograniczenia związane z uprawianiem sportów, a także poszerza możliwości stylizacyjne.


Połącz soczewki kontaktowe z okularami


Warto podkreślić, że równoczesne stosowanie soczewek i okularów przeciwsłonecznych zapewnia oczom prawidłową ochronę. Choć na rynku istnieją soczewki kontaktowe z filtrami UV nie chronią one jednak całej powierzchni oka. Soczewki kontaktowe zasłaniają jedynie część oka - rogówkę - dzięki czemu dodatkowo chronią ją przed promieniowaniem słonecznych. Połączenie soczewek kontaktowych i okularów przeciwsłonecznych jest odpowiednią ochrona oczu. Jednoczesne stosowanie soczewek i okularów korekcyjnych  sprawdzi się również, gdy:

  • Pragniemy zmienić swój naturalny kolor oczu bez rezygnacji z ulubionych oprawek – możemy wówczas wybrać okulary korekcyjne i soczewki kolorowe.
  • Prowadzimy samochód nocą – tutaj sprawdzą się soczewki kontaktowe w duecie z  rozjaśniającymi okularami korekcyjnymi (z żółtymi szkłami). Gdy nie chcemy sięgać po soczewki wybierzmy inne bezpieczne rozwiązanie – soczewki okularowe z powłoką BlueBlocker, która polepsza kontrast widzenia, co zmniejsza zmęczenie wzroku, a także eliminuje refleksy światła.
  • Miłośników sportu zainteresuje natomiast możliwość łączenia soczewek z goglami narciarskimi, czy okularami sportowymi na rower lub do pływania. Takie rozwiązanie zapewnia bowiem stuprocentową ochronę, co jest szczególnie istotne w sytuacji wzmożonego wysiłku.

Zamień soczewki na okulary lub na odwrót


Soczewki na okulary można zmieniać od czasu do czasu – by dać oczom odpocząć – lub regularnie np. by zmienić swój wygląd.Jeśli stosujesz soczewki kontaktowe a Twoje oczy są zmęczone, warto zrobić przerwę od soczewek. Jest to moment, w którym z pomocą przychodzą okulary korekcyjne, a pozostawione w płynie pielęgnacyjnym szkła kontaktowe mogą zostać dokładnie oczyszczone.


Ochrona zdrowia


Okulary sprawdzą się również w sytuacji codziennej i wielogodzinnej pracy przy komputerze, gdy zdecydowanie rzadziej mrugamy. W takich warunkach nasze oczy wysuszają się i stają się bardziej podatne na działanie bakterii i grzybów. Mające bezpośredni kontakt z okiem soczewki wymagają wówczas dodatkowej ochrony w postaci kropel do oczu. Aby zapewnić sobie maksymalną ochronę miłośnicy soczewek kontaktowych mogą zdecydować się na stosowanie wysoko uwodnionych soczewek, z których najbezpieczniejsze będą jednodniowe. Podczas pracy przy komputerze świetnie sprawdzą się również okulary z soczewkami okularowymi wyposażonymi w powłokę Blue Blocker. Jej działanie polega na neutralizacji niebieskiego światła emitowanego przez urządzenia elektroniczne i promienie słoneczne. W efekcie uzyskany obraz jest bardziej przejrzysty i pozbawiony refleksów.


Wygląd


Wiele osób uważa, że soczewki kontaktowe lepiej sprawdzają się podczas towarzyskich spotkań ze znajomymi lub na imprezach. W takich sytuacjach część z nas czuje potrzebę odsłonięcia twarzy. W kontrze do nich znajdują się Ci, którzy widzą w okularach korekcyjnych duży potencjał stylizacyjny. Artykuł „Okulary dla nieśmiałych, czyli minimalizm na topie” zawiera zestawienie oprawek, które pasują do introwertycznej osobowości. Są wśród nich m.in. modele transparentne i na żyłce. Szukając więcej inspiracji zajrzyj na bloga KODANO – znajdziesz tam pomoc w dobraniu odpowiednich okularów do osobowości i typu urody.

 

Opracowanie:

 

Artykuł powstał w oparciu o publikacje naukowe. Zapoznaj się z artykułami zgromadzonymi w poradniku KODANO, aby dowiedzieć się więcej o okularach korekcyjnych i przeciwsłonecznych. W razie wątpliwości skontaktuj się z naszym zespołem optometrystów lub poradź się swojego okulisty. Zagadnienia prezentowane w artykule, szczególnie w przypadku problemów ze wzrokiem, należy skonsultować ze specjalistą.

Realizacja - Zespół optometrystów KODANO Optyk

Udostępnij: