Okulary

Okulary i kino

okulary i kino
W kinie okulary stają się rekwizytem, częścią scenografii. Najwyraźniej widać to w tytułach, takich jak „Harry Potter”, czy „Blues Brothers”. Okulary dodają im specyficznego charakteru. Gdyby nie one każdy z nich stałby się kimś innym. Tutaj przyglądam się części z nich.

Czytaj więcej

Trendy w oprawkach na przestrzeni lat

trendy w okularach

„Jak ten czas szybko mija” – zapewne każdy z Was wypowiedział kiedyś te słowa. Być może niektórzy pomyśleli wtedy o przeszłości, z tkliwością wspominając minione czasy. Inni z kolei mogli zadumać się nad przyszłością i tym, co ich czeka w kolejnych latach. Tutaj skupiamy się na przeszłości, przypominając sobie, jakie trendy w oprawkach królowały od początku XX wieku. Być może zainspiruje to niektórych z Was do wyboru stylizacji z dawnych lat i ubarwienia teraźniejszości.

Czytaj więcej

Okulary typu lenonki – pomysł Johna Lennona?

okulary lenonki
Te charakterystyczne okrągłe okulary, w Polsce znane jako lenonki, były obecne w kulturze jeszcze przed narodzinami słynnego muzyka. Wówczas nosili je m.in. James Joyce, Abraham Lincoln, czy Mahatma Ghandi. Jednak to właśnie w czasach Lennona zyskały największą popularność. Wystarczy wspomnieć o licznej subkulturze hipisów (lata 60. i 70.).

Czytaj więcej

Krótka historia powstania okularów

historia okularów
Czy wiesz, że historia okularów sięga czasów starożytnych? Już w starożytnej Grecji używano narzędzi powiększających w postaci wklęsłych luster. Co ciekawe: w mitycznej Grecji popularne było kuliste naczynie wypełnione wodą, przez które mogliśmy oglądać rzeczywistość w powiększeniu.

Czytaj więcej

Okulary, które same ustawiają ostrość

okulary z autofocusem

Powiedz do widzenia okularom dwuogniskowym i przywitaj rewolucyjne inteligentne okulary. Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy zmuszeni są do używania różnych par okularów do patrzenia z bliska i daleka. Zespół badawczy z Uniwersytetu w Utah stworzył inteligentne okulary, posiadające soczewki, które automatycznie ustawiają ostrość na to, na co patrzy przez nie osoba, niezależnie czy obiekt ten znajduje się blisko czy daleko.

Czytaj więcej

Okularnicy alergicy, czyli uczulenie na oprawki okularowe

uczulenie na oprawki okularowe
Okulary posiadają same zalety. Korygują wzrok, stanowią modny dodatek, a czasem są nawet elementem wizerunkowym. Pomimo tego nie wszystkim mogą się dobrze kojarzyć. Mowa o alergikach. Jako, że oprawki okularowe wykonywane są z różnych materiałów, u niektórych osób mogą wywoływać reakcje alergiczne. Sprawdź co warto wiedzieć, by uniknąć nieprzyjemnych skutków uczulenia.

Czytaj więcej

Panna Młoda w okularach

panna młoda w okularach

Dzień ślubu dla każdej kobiety jest bardzo ważnym dniem, dlatego Panna Młoda chce wyglądać perfekcyjnie. Jeśli zastanawiasz się, czy spędzić ten dzień w okularach, czy może wybrać soczewki kontaktowe - ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Pokażemy, że Panna Młoda w okularach wygląda równie pięknie. Podpowiemy na jakie oprawki zwrócić szczególną uwagę oraz jakie soczewki wybrać na ten dzień.

Czytaj więcej