Okulary oversize - Hit czy kit?

okulary oversize

Okulary oversize to ekstrawagancja i klasyka w jednym. Jak to możliwe? Zobacz duże oprawki i przekonaj się, że do Ciebie też pasują! Poznaj modne okulary nadchodzącego lata.

 

Okulary oversize na pierwszym planie

 

Duże, szerokie oprawki i modele przeciwsłoneczne świetnie się prezentują i wychodzą na pierwszy plan w każdej stylizacji. Będą oryginalnym dodatkiem do wszystkich Twoich kreacji. Oversize charakteryzują się niewątpliwie ekstrawagancją, ale w połączeniu z kostiumem dodają elegancji i klasy. Roztaczają też nutkę tajemniczości, która służy zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Przyciągają wzrok, zapadają w pamięć, a ich największą zaletą jest prawdopodobnie to, że … pasują do wielu różnych twarzy! Marzysz o modnych, funkcjonalnych okularach? Poznaj oprawki oversize!

Duże okulary zasłaniające znaczną część twarzy są bardzo chętnie wybierane przez ceniących sobie modę i wygodę. Okulary przeciwsłoneczne oversize przysłonią zmęczone oczy i ochronią przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jednak sięgając po okulary w wersji XXL warto zwrócić uwagę, jak nasza twarz rzeczywiście będzie się w nich prezentować.

Okulary oversize nie będą odpowiednie dla posiadaczy bardzo małej twarzy (warto wtedy wybrać podobne modele w średniej wielkości). Okulary mają być modnym dodatkiem, powinny wydobywać piękno naszej twarzy i podkreślić rysy, a nie zakrywać nasze atuty.

 

Dla kogo okulary oversize?

 

Okulary oversize nie będą odpowiednie dla posiadaczy bardzo małej twarzy (warto wtedy wybrać podobne modele w średniej wielkości). Okulary mają być modnym dodatkiem, powinny wydobywać piękno naszej twarzy i podkreślić rysy, a nie zakrywać nasze atuty. Stąd tak duże znaczenie ma moment ich przymierzenia i skorzystania z rady osoby trzeciej, która zawsze spojrzy na nas bardziej obiektywnie i – tym samym – krytycznie. Stylistki okularowe wskazują, że okulary oversize najlepiej wyglądają na twarzach kwadratowych, prostokątnych i trapezoidalnych. Oferują bowiem optyczne pomniejszenie, w tym przypadku bardzo pożądane. Ważne jest, by oprawki – nawet te największe – nie wychodziły zbyt mocno poza obrys twarzy. Wtedy możemy mieć pewność, że unikniemy przesadnego efektu skurczenia i wyszczuplenia.

 

Duży wybór okularów oversize – dla każdego coś dobrego!

 

Na rynku optycznym dostępnych jest mnóstwo okularów ponadprzeciętnie dużych. Odkąd wzbudziły zainteresowanie odbiorców, wiele marek – początkowo nimi niezainteresowanych – zdecydowało się na włączenie takich oprawek do swoich katalogów. Dzięki temu dziś możemy z łatwością znaleźć zarówno modne okulary oversize damskie, jak i męskie, w tym okulary przeciwsłoneczne oversize oraz oprawki w tym samym stylu, ale przeznaczone do korekcji wady wzroku. Występują one w wielu kształtach i kolorach, od klasycznych okularów lenonek, po niestandardowe okulary geometryczne, i to nawet sześciokątne. Oferują je najbardziej renomowani producenci, jak Carolina Herrera i mniej znane firmy, ale proponujące bardzo atrakcyjne ceny, jak np. Max&Joe. Wiele z nich znajdziesz w sklepie internetowym i salonach optycznych KODANO!

  klasyczne okulary oversize  

Klasyka w okularach w wersji XXL

 

Gwiazdy wielkiego formatu niejednokrotnie sięgają po okulary oversize i udowadniają, że w ekstrawaganckich okularach też można wyglądać elegancko! Duże modele okularów idealnie łączą się z kostiumem, pasują do strojów rodem z lat 80-tych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by łączyć je z nowoczesnymi strojami – choćby minimalistycznymi. Tutaj znaczenie ma nie tylko rozmiar oprawki, ale też jej kształt i kolor oraz to, jak łączy się z Twoim wizerunkiem oraz konkretnym outfitem. Co okulary, to historia i jedyny w swoim rodzaju styl. Odważ się zatem na duże modele, na przykład okulary korekcyjne oversize – idealne na co dzień – i skomponuj swój własny look!

Udostępnij: