Dla kogo okulary kocie oczy?

okulary kocie oczy

Okulary mogą dodawać nam uroku, podkreślić nasz styl oraz naturalny wygląd twarzy. Ważne jest, aby wybrać taki kształt opraw okularowych, by jak najlepiej pasował do kształtu naszej twarzy. Dla kogo ”kocie oczy”? Sprawdź, czy te okulary do Ciebie pasują!

 

Okulary „kocie oczy” - czym odróżniają się od innych oprawek?

 

Na początek zwróćmy uwagę na charakterystyczny wygląd oprawek, dzięki któremu zyskały miano “kocich oczu”. Ich górna, zewnętrzna krawędź unosi się ukośnie ku górze, w kierunku skroni. Taki zabieg sprawia, że wizualnie twarz staje się bardziej pociągła i wydłużona. Kocie oczy to zdecydowanie kobiecy model, przywodzi na myśl także techniki makijażu “Cat eye”.

 

Dla kogo oprawki kocie oczy?

 

Oprawki „kocie oczy” są uwielbiane przez kobiety. Panie cenią ten kształt okularów za ponadczasową elegancję i wyrazistość. Wskazują też na uniwersalność - to, że okulary „kocie oczy” pasują w zasadzie do każdej ich stylizacji, zarówno tej bardziej oficjalnej (do pracy, na przyjęcia itp.), jak i codziennej, w tym także sportowej. W „kocich” oprawkach jest coś, co z jednej strony bezpośrednio koresponduje z kobiecą delikatnością, a z drugiej - podkreśla charakter i temperament.

 

Do jakiej twarzy „kocie oczy”?

 

Okulary "kocie oczy" dedykowane są kobietom, ze względu na swoje modelujące optycznie właściwości. Jednak nie dla każdego kształtu twarzy taki efekt będzie pożądany. W przypadku kwadratowej lub trójkątnej twarzy lepiej unikaj tego modelu okularów. Ostre rysy twarzy nie potrzebują dodatkowego wydłużenia, lecz złagodzenia, dlatego lepsze będą Aviatory, pilotki i zaokrąglone ramy okularów. Jeśli masz owalne lub okrągłe rysy twarzy, sięgnij po"kocie oczy". Będą dla Ciebie idealne! Oprawki sprawią, że Twoja twarz będzie bardziej smukła, a kości policzkowe podkreślone.

  kocie oczy dla kobiet  

Różnorodność kocich oczu

 

Nawet w obrębie jednego modelu opraw, jakim są kocie oczy, występuje niezwykle duża różnorodność. Możesz wybierać spośród wielu kolorów i odcieni. I tak do najbardziej popularnych zaliczamy okulary „kocie oczy” w czerni, brązie, złocie i srebrze. To najbardziej ponadczasowe modele, cenione za uniwersalność, o której już była mowa. Panie sięgają często także po prawdziwie kocie oprawki: ciemnobrązowe w jasnobrązowe cętki.

Nowoczesne oprawki „kocie oczy” to te w mniej oczywistych kolorach: żółte, czerwone, zielone oraz przezroczyste i półprzezroczyste. Takie warianty polecane są użytkowniczkom, którym zależy na tym, by nowe okulary były wyraziste, oryginalne i stanowiły nietuzinkowy element stylizacji.

Różnorodność obejmuje również zdobienia, a także różnice w kształcie. Elementy charakterystyczne, wspólne dla wszystkich "kocich oczu" są powtarzalne w każdym modelu, mowa tutaj o krawędziach wysuniętych w stronę skroni. Okulary znajdziesz jednak w wersji z masywnymi, szerokimi oprawami, a także cienkie, z żyłką u dołu szkieł okularowych. Wiele opcji pojawia się także w przypadku wyboru materiału – Twoje „kocie oczy” mogą być wykonane z plastiku lub metalu. Zwróć uwagę na zakończenie krawędzi: są bardziej owalne lub ostre. Tak samo dół oprawy może przybierać postać łuku lub swoim wyglądem przypominać prostokąt. Co do rozmiaru, do wyboru masz okulary „kocie oczy” w standardowej wielkości oraz modne oversize.

 

Zobacz propozycje okularów kocich oczu

 

Elementy ozdobne

 

Okulary to niezwykle potrzebna metoda korekcji wzroku, ale także atrybut i atrakcyjny dodatek. Oprawy mają przemyślany i dopracowany wzór oraz zdobienie. Wysoka jakość idzie w parze z komfortowym użytkowaniem oraz niepowtarzalnym designem. Oprawa modelu „kocie oczy” sama w sobie jest niezwykle interesująca. Zewnętrzne krawędzie mogą być wykonane w postaci dodatkowych elementów, które wychodzą poza podstawową konstrukcję oprawek. Cienkie, złote mostki również będą ciekawym dodatkiem. Podobnie jak podwojenie elementu górnej części okularowej konstrukcji czy operowanie kilkoma odcieniami tego samego koloru w obrębie jednej oprawy.

 

Producent

 

Okulary „kocie oczy” są sygnowane najbardziej rozpoznawalnymi i cenionymi markami, jak i tworzone przez mniej znanych, ale też doświadczonych producentów. To ma bezpośrednie przełożenie na różnorodność cen okularów tego typu. Wystarczy, że spojrzysz na ofertę „kocich oczu” w Kodano. Szybko zauważysz ich dużą rozpiętość cenową i fakt, że w katalogu mieszczą się np. oprawki Dolce&Gabbana czy Emporio Armani, ale też Loretto i Karl Opti Germany. „Kocie oczy” są więc oprawkami dla osób z każdym budżetem oraz różnymi oczekiwaniami względem okularów.

 

Okulary korekcyjne „kocie oczy” i okulary przeciwsłoneczne „kocie oczy”

 

„Kocie oczy” znajdziesz zarówno w grupie okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Możesz więc czerpać z ich estetycznego dobrodziejstwa, nawet jeśli nie masz wady wzroku i potrzebujesz wyłącznie ochrony przed słońcem. I odwrotnie - oprawki „kocie oczy” są w Twoim zasięgu także w sytuacji, w której potrzebujesz wyłącznie okularów korekcyjnych.

Charakterystyka tego typu okularów, którą podaliśmy wcześniej, obowiązuje przy okularach korekcyjnych i przeciwsłonecznych. W przypadku drugiego typu pojawia się tylko jedno dodatkowe zagadnienie: kolor i rodzaj soczewek. Znów możesz wybierać między standardową i nietuzinkową kolorystyką - w zależności od tego, jak wyobrażasz sobie swoje idealne okulary przeciwsłoneczne.

„Kocie oczy” to jedne z najpopularniejszych oprawek, nie tylko w tym sezonie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego oraz do salonów KODANO Optyk, gdzie czekają na Ciebie modele najlepszych marek. Z pomocą naszych specjalistów, z pewnością znajdziesz swoją wymarzoną parę.

 

Zobacz propozycje korekcyjnych okularów kocich oczu

 

Zobacz propozycje przeciwsłonecznych okularów kocich oczu

 

Udostępnij: