Inspiracje i trendy

Złote czy srebrne oprawki – jakie okulary wybrać?

złote oprawki
Wybrać złote czy srebrne oprawki – w którym kolorze będzie mi ładniej? Jeśli też masz ten dylemat, dobrze trafiłeś. Choć odpowiedź wcale nie jest taka prosta, postaramy się przedstawić same konkrety. Najlepszego wyboru dokonamy biorąc pod uwagę zarówno nasze upodobania, jak i posiadany przez nas typ urody. Przeczytaj, czym jest chłodna i ciepła karnacja, a dowiesz się, w którym kolorze będzie Ci do twarzy: złotym, czy srebrnym.

Czytaj więcej

Okulary Clip-on

okulary Clip-on - nakładki przeciwsłoneczne
Wbrew pozorom okulary przeciwsłoneczne typu Clip-on nie są nowym pomysłem. Już w latach 50. XX wieku nosił je „buntownik bez powodu”, czyli James Dean. Nieco później w słynnym filmie „Swobodny jeździec” można było w nich zobaczyć młodego Jacka Nicholsona, aktora który później podbił Hollywood.

Czytaj więcej

Okulary na żyłce

okulary na żyłce
Okulary na żyłce mają wiele zalet. Po pierwsze, są lżejsze niż pełne oprawki, po drugie, odsłaniają dużą część twarzy. Oprawki tego typu popularne są zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Są one pośrednim wyborem pomiędzy pełnymi oprawkami i patentkami. Bywają nazywane okularami „bez dołu” lub półobramkowymi.

Czytaj więcej

Stylowy podwójny mostek

okulary z podwójnym mostkiem
Klasyczne okulary z podwójnym mostkiem to aviatory. Pilotki pojawiły się tuż przed II wojną światową i dziś stanowią jeden z najgorętszych trendów. Ten popularny model przyniósł ze sobą nie tylko nietypowy kształt oprawek, lecz również tzw. belkę, czyli podwójny mostek. Dziś rozwiązanie to obecne jest we wszystkich typach okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

Czytaj więcej

Geometryczne okulary zyskują na popularności!

geometryczne okulary
Promują je między innymi Dior, Dolce & Gabbana i Marni. W Polsce ich wielką fanką jest Kinga Rusin, zakochały się w nich także Selena Gomez i Anne Hathaway. Nie da się ukryć – geometryczne okulary kradną coraz więcej serc. Popularnością cieszą się kwadratowe, wielokątne, z oprawkami i bez, z mostkiem podwójnym i pojedynczym. Wybór jest szeroki.

Czytaj więcej

Aviatory – latające okulary

okulary aviatory
„Naukowo udowodniona ochrona przed promieniami słonecznymi” – tak reklamowano aviatory w pierwszych latach ich obecności na rynku. „Pilotki” powstały bowiem, jako odpowiedź na potrzeby prężnie rozwijającego się lotnictwa. Duże znaczenie miały również coraz większe osiągnięcia pilotów, którzy zaczęli wzbijać się na coraz bardziej imponujące wysokości. Czym wyżej się znajdowali, tym trudniej było im wykonywać swoją pracę. Bóle głowy i nudności były jednymi z efektów ekspozycji na intensywne promienie słoneczne.

Czytaj więcej

Akcesoria okularowe

akcesoria okularowe
Każdy użytkownik okularów powinien zadać sobie czasem pytanie, czy należycie dba o swój wzrok. Pod tym pytaniem kryje się kolejne: czy posiada niezbędne akcesoria do pielęgnacji i ochrony szkieł okularowych? Niektórzy zapominają, że nie wystarczy ściereczka (z mikrofazy) i etui. W dzisiejszym artykule skupiamy się na akcesoriach i dodatkach okularowych, w które warto zainwestować.

Czytaj więcej

Trendy w oprawkach na przestrzeni lat

trendy w okularach

„Jak ten czas szybko mija” – zapewne każdy z Was wypowiedział kiedyś te słowa. Być może niektórzy pomyśleli wtedy o przeszłości, z tkliwością wspominając minione czasy. Inni z kolei mogli zadumać się nad przyszłością i tym, co ich czeka w kolejnych latach. Tutaj skupiamy się na przeszłości, przypominając sobie, jakie trendy w oprawkach królowały od początku XX wieku. Być może zainspiruje to niektórych z Was do wyboru stylizacji z dawnych lat i ubarwienia teraźniejszości.

Czytaj więcej

Okulary typu lenonki – pomysł Johna Lennona?

okulary lenonki
Te charakterystyczne okrągłe okulary, w Polsce znane jako lenonki, były obecne w kulturze jeszcze przed narodzinami słynnego muzyka. Wówczas nosili je m.in. James Joyce, Abraham Lincoln, czy Mahatma Ghandi. Jednak to właśnie w czasach Lennona zyskały największą popularność. Wystarczy wspomnieć o licznej subkulturze hipisów (lata 60. i 70.).

Czytaj więcej