Okulary dla małych i głęboko osadzonych oczu

okulary dla małych oczu

Znalezienie idealnych okularów może być trudne niezależnie od wieku, kształtu oczu i twarzy. Najwięcej problemów napotykają osoby z głęboko osadzonymi, małymi oczami. W takim przypadku soczewki okularowe korygujące krótkowzroczność mogą sprawiać, że oczy będą wydawać się jeszcze mniejsze. Nie ma potrzeby rezygnować wtedy z okularów, bowiem właściwie dobrane oprawki pomogą wydobyć świeżość spojrzenia, a nawet zniwelować efekt opadających powiek. Jak je wybrać? O czym pamiętać, a czego unikać? Sprawdź nasz poradnik i zobacz, jakie okulary dla małych i głęboko osadzonych oczu będą najlepsze!

 
 
 • Okulary dla małych oczu powinny w jak największym stopniu odsłaniać oczy i powieki. Z tego powodu najlepiej sprawdzają się okulary metalowe z dużymi tarczami.
 • Najbardziej polecane modele oprawek, które optycznie powiększają oczy, to oprawki okrągłe, kwadratowe i tzw. kocie oczy.
 • Również kolor oprawek oraz umiejscowienie mostka i zauszników ma wpływ na wizualne powiększenie oczu lub ukrycie opadających powiek.
 

Spis treści:

 1. Małe i głęboko osadzone oczy
 2. 6 przydatnych wskazówek jak za pomocą oprawek okularowych powiększyć oczy
 3. Okulary a opadające powieki. Wybierz oprawki, które zapewnią Ci błyskawiczny lifting
 4. 5 sprawdzonych modeli oprawek okularów, które ożywią Twoje spojrzenie!
 5. Podsumowanie
 

Małe i głęboko osadzone oczy


Głęboko osadzone oczy są jedną z głównych cech charakterystycznych słowiańskiej urody i można je bardzo często spotkać w naszym kraju. Choć zwykle mają one wyraźnie zaznaczony łuk powieki i ładny, okrągły kształt, mogą gubić się pod okularami.

Jeśli chcesz wybrać najlepsze oprawki, kieruj się wskazówkami dotyczącymi doboru okularów dla małych oczu. Idealne ramki powinny mieć duże tarcze, które sięgają aż do linii brwi. Gałka oczna powinna natomiast znaleźć się w centrum tarczy okularów. Dobrze też wybierać oprawki o okrągłym, kwadratowym lub geometrycznym kształcie, a także okulary w stylu kocich oczu.

Inaczej niż w przypadku opadających powiek, oprawki dla głęboko osadzonych oczu powinny mieć mocniej zaznaczony mostek. Najlepiej, jeśli znajduje się on blisko górnej linii oprawy - podobnie jak łączenie zauszników.

oprawki powiększające oczy  

6 przydatnych wskazówek jak za pomocą oprawek okularowych powiększyć oczy


Dopasowanie oprawy okularowej może w łatwy i szybki sposób podkreślić urodę, wymodelować twarz i wyeksponować jej najważniejsze elementy. Jeśli odpowiednio wybierzesz rodzaj oprawek i wielkość soczewek okularowych, Twoje oczy będą wydawać się większe i szerzej otwarte. Jeśli chcesz wybrać okulary, które optycznie powiększą oczy, skorzystaj z kilku wskazówek:

 1. Zrezygnuj z wąskich, prostokątnych i grubych opraw - masywna oprawka z wąskimi soczewkami spowoduje optyczne pomniejszenie oka, a nie powiększenie.
 2. Wybieraj większe oprawki okularowe plastikowe, bądź metalowe. Zwróć uwagę, by Twoje oko znajdowało się w centrum oprawy.
 3. Kolor oprawek ma duże znaczenie. Staraj się wybierać kolorystykę opraw do Twoich tęczówek.
 4. Zwróć uwagę na górną linię oprawy, jeśli kończy się na wysokości rzęs lub zasłania powieki to nie są okulary dla Ciebie.
 5. Uzyskasz optycznie większe i bardziej wyraziste oczy, jeśli wybierzesz soczewki z powłoką antyrefleksyjną.
 6. Wybierz oprawki kocie oczy - spowodują optyczne uniesienie zarówno oka, jak i powieki ku górze.

W ten sposób to nie oprawki, a Twoje oczy znajdą się w centrum uwagi. Duże, ale subtelne modele świetnie sprawdzają się również u osób, które lubią zdecydowany makijaż. Czarna, cienka kreska, podkreślone cieniem powieki oraz pomalowane rzęsy będą jeszcze bardziej widoczne.

 

Okulary a opadające powieki. Wybierz oprawki, które zapewnią Ci błyskawiczny lifting


Opadające powieki zależą przede wszystkim od czynników genetycznych i występują bardzo często u dorosłych, ale także u dzieci. Z wiekiem, gdy spada elastyczność skóry, są one bardziej widoczne, a oczy stają się mniejsze. Czy dobór odpowiednich okularów jest w stanie wizualnie podnieść powiekę? Tak! To właśnie dlatego bardzo dużą popularnością cieszą się oprawki do okularów, które wizualnie "wyciągają" kąciki oczu.

W roli okularów dla małych oczu i opadających powiek najlepiej sprawdzają się oprawki w stylu kocich oczu: np. Loretto WH529 C162-P81, Marie Bocquel MG 3660 C3, Tiamo DM8802 C1 i Versace VE 1271 1412 54. Tego typu oprawy sprawiają, że powieka wydaje się uniesiona i dłuższa, a jej załamanie bardziej widoczne. Podobnie sprawdzą się oprawki do okularów z delikatnie zaznaczonym mostkiem. Ważne, aby znajdował się on poniżej górnej linii szkieł. W ten sposób gałka oczna wydaje się znajdować nieco wyżej, a oczy nie sprawiają wrażenia przymkniętych.

 

5 sprawdzonych modeli oprawek okularów, które ożywią Twoje spojrzenie!


Moda okularowa jest tak różnorodna, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Przedstawiamy kilka modeli okularów dla małych oczu, na które warto zwrócić uwagę:

 • Hugo Boss BOSS 1430 003 53 - cienkie i lekkie oprawki z delikatnie zaznaczonym mostkiem i wąskimi zausznikami nie tylko wizualnie powiększą oczy, ale też złagodzą ostre rysy kwadratowej twarzy. Co więcej, model ten jest na tyle klasyczny, że właściwie nigdy nie wychodzi z mody i jest odpowiedni dla każdej stylizacji - i eleganckiej, i tej nieco bardziej na luzie, a nawet sportowej.
 • Vogue VO 4221 548 53 - propozycja dla mężczyzn, którzy lubią nieco odważniejsze modele. Niestandardowy, geometryczny kształt oprawek to dobry wybór dla osób, które mają okrągłą lub kwadratową twarz.
 • Michael Kors MK 3012 1108 51 - eleganckie, ale wyraziste oprawki z wydłużonymi zewnętrznymi kącikami to ponadczasowy model, który króluje już od lat 50. Jest to również jeden z najbardziej uniwersalnych typów oprawek - pasuje do twarzy okrągłej, owalnej i kwadratowej. Z kolei piękny bordowy kolor bardzo dobrze łączy się z zielonymi lub piwnymi oczami.
 • Marie Bocquel T058 C4 - jeden z najmodniejszych ostatnio modeli oprawek do okularów. Kwadratowe, przezroczyste ramki jeszcze bardziej podkreślają oczy i nie dominują nad barwą tęczówki. Dzięki neutralnemu kolorowi pasują do różnych stylizacji.
 • Emoji 7001/50 C06 - okrągłe oprawki do okularów są jednymi z najchętniej wybieranych przez najmłodszych. Duże tarcze są wygodne i zapewniają większe pole widzenia. Do tego okulary od Emoji są lekkie, nowoczesne i nie zsuwają się z nosa. Każdy mały, większy, czy nawet nastolatek znajdzie coś dla siebie.
   

Podsumowanie


W ostatnich czasach modele, które optycznie powiększają oczy (choć nie zawsze jest to główną motywacją projektantów) cieszą się bardzo dużą popularnością. Szeroka oferta w połączeniu z naszymi wskazówkami pomoże Ci dopasować najciekawsze oprawki do małych oczu z oferty naszego sklepu.

 

Opracowanie:

 

Artykuł powstał w oparciu o publikacje naukowe i stanowi integralną część Poradnika Optometrysty. Zapoznaj się z artykułami zgromadzonymi w poradniku, aby dowiedzieć się więcej o soczewkach kontaktowych. W razie wątpliwości skontaktuj się z naszym zespołem optometrystów lub poradź się swojego okulisty. Zagadnienia prezentowane w artykule, szczególnie w przypadku problemów ze wzrokiem, należy skonsultować ze specjalistą.

Realizacja - Zespół optometrystów pod redakcją mgr Oliwii Bugajczyk (Konsultant ds. optyki okularowej i optometrii KODANO Optyk)

Udostępnij: