W Kodano.pl kupisz tanie soczewki kontaktowe i okulary renomowanych producentów. Mamy największy wybór soczewek i okularów online w Polsce, a 97% zamówień realizujemy w 24h!
Zaufało nam już ponad 100 000 Klientów, dołącz do nich i Ty!

Okulary

Okulary Clip-on

okulary Clip-on - nakładki przeciwsłoneczne
Wbrew pozorom okulary przeciwsłoneczne typu Clip-on nie są nowym pomysłem. Już w latach 50. XX wieku nosił je „buntownik bez powodu”, czyli James Dean. Nieco później w słynnym filmie „Swobodny jeździec” można było w nich zobaczyć młodego Jacka Nicholsona, aktora który później podbił Hollywood.

Czytaj więcej

Okularnicy alergicy, czyli uczulenie na oprawki okularowe

Okulary posiadają same zalety. Korygują wzrok, stanowią modny dodatek, a czasem są nawet elementem wizerunkowym. Pomimo tego nie wszystkim mogą się dobrze kojarzyć. Mowa o alergikach. Jako, że oprawki okularowe wykonywane są z różnych materiałów, u niektórych osób mogą wywoływać reakcje alergiczne. Sprawdź co warto wiedzieć, by uniknąć nieprzyjemnych skutków uczulenia.

Czytaj więcej

Dobieramy kolor oprawek do typu urody, barwy oczu i włosów

Okulary to nie tylko sposób na korygowanie wady wzroku czy ochronę przed słońcem. Okulary to też istotny element całego Twojego wizerunku. Nic dziwnego, że chcesz, by dobrze wyglądały i zastanawiasz się, jak dobrać kolor oprawek. W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy doborze i wskazujemy konkretne oprawki korespondujące z poszczególnymi typami urody. Sprawdź koniecznie!

Czytaj więcej