Dlaczego stosowanie płynu to podstawa pielęgnacji soczewek?

po co płyn do soczewek

Soczewki kontaktowe to bardzo wygodny sposób korekcji wzroku dla wielu osób. Pozwalają ukryć fakt posiadania wady, umożliwiają uprawianie sportu czy też pracę przed komputerem bez konieczności zakładania okularów. Trzeba jednak pamiętać o ich pielęgnacji i o tym, że wybór płynu do soczewek może mieć wpływ na komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania.


Czy płyn do soczewek jest potrzebny użytkownikom soczewek?


Decydując się na noszenie soczewek kontaktowych, musisz mieć świadomość, że niezbędna jest ich prawidłowa pielęgnacja. Każda soczewka kontaktowa, którą zamierzasz założyć ponownie, musi być dokładnie zdezynfekowana według instrukcji zamieszczonej w ulotce płynu do soczewek.

Proces oczyszczania i dezynfekcji jest kluczowy, aby usunąć zabrudzenia i drobnoustroje. Dbanie o soczewki kontaktowe pozwala cieszyć się ich komfortowym użytkowaniem, minimalizując ryzyko z tym związane. To właśnie w procesie oczyszczania i dezynfekcji z powierzchni soczewki kontaktowej usuwane są zabrudzenia i drobnoustroje.


Płyny do soczewek marki Bausch+Lomb a komfort noszenia soczewek


Jak zwiększyć komfort noszenia soczewek? Odpowiednio dobrany preparat, stosowany zgodnie z zaleceniami, nie tylko dobrze oczyści i zdezynfekuje soczewkę kontaktową, ale również chroni oko przed potencjalnymi podrażnieniami czy infekcjami.

Połączenie tych dwóch cech – skuteczności w działaniu i łagodności w kontakcie z okiem – znajdziesz w produkcie ReNu® MPS, który zawiera formułę sensitive eyes™. Docenią go więc osoby z wrażliwymi oczami.

Natomiast preparat ReNu® Multiplus, dzięki zastosowaniu składnika Hydranate®, pozwoli na dokładne pozbycie się osadu białkowego z soczewki. Zminimalizuje to ryzyko podrażnienia oczu.

Z kolei produkt Biotrue® to preparat inspirowany biologią ludzkiego oka. Zawiera on w swoim składzie nawilżający hialuronian, który występuje naturalnie w filmie łzowym. Obecność tej substancji skutecznie nawilża soczewki kontaktowe, co przekłada się na wielogodzinny komfort ich użytkowania.

Można więc zauważyć znaczącą zależność pomiędzy wyborem płynu do soczewek, a zadowoleniem z korzystania z tej metody korekcji wad wzroku. Wybór tego odpowiedniego, zapewnia nie tylko oczyszczenie soczewek i ochronę przed drobnoustrojami, ale również wspomaga oko, skutecznie je nawilżając. Bezpośrednio wpływa więc na komfort noszenia soczewek.

Soczewki kontaktowe i płyny do ich pielęgnacji są wyrobami medycznymi w rozumieniu Ustawy z dnia 20 maja 2019 o wyrobach medycznych.

 

Opracowanie:

 

Artykuł powstał w oparciu o publikacje naukowe i stanowi integralną część Poradnika Optometrysty. Zapoznaj się z artykułami zgromadzonymi w poradniku, aby dowiedzieć się więcej o soczewkach kontaktowych. W razie wątpliwości skontaktuj się z naszym zespołem optometrystów lub poradź się swojego okulisty. Zagadnienia prezentowane w artykule, szczególnie w przypadku problemów ze wzrokiem, należy skonsultować ze specjalistą.

Realizacja - Zespół optometrystów KODANO Optyk

Udostępnij: