Akcesoria okularowe

akcesoria okularowe

Zastanawiałeś się, czy prawidłowo dbasz o swoje "drugie oczy"? Sprawdź, czy posiadasz niezbędne akcesoria okularowe do pielęgnacji i ochrony szkieł. Niektórzy zapominają, że nie wystarczy ściereczka (z mikrofazy) i etui. W dzisiejszym artykule skupiamy się na akcesoriach i dodatkach okularowych, w które warto zainwestować.

 

Niezbędne akcesoria okularowe:

 

Z nawilżonej chusteczki jednorazowej możesz zrezygnować, jeśli zawsze zabierasz ze sobą płyn do czyszczenia okularów i ściereczkę z mikrofazy. Z kolei zakup etui jest rzeczą priorytetową. Dobrze dobrane do stylu i charakteru posiadacza sprawdzi się nie tylko, jako ochrona dla okularów, ale także jako ciekawy element stylizacji. Wybierz etui dopasowane do portfela lub biżuterii. W KODANO.pl posiadamy wiele modeli tego niezbędnego akcesorium: sztywne i twarde, skórzane, z zamkiem, we wzory lub gładkie. Zobacz naszą kolekcję etui w kategorii akcesoriów do okularów.

 

W trosce o zdrowie oczu

 
  • Nakładka polaryzacyjna
  • Nakładka przeciwsłoneczna

Pierwsza z nich stanowi ważny dodatek do okularów przeciwsłonecznych pozbawionych polaryzacji. Służy jako ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB, a także posiada soczewki, które prostują (polaryzują) wiązki fali świetlnej, co stanowi blokadę dla rozproszonego światła. Nakładka polaryzacyjna niweluje więc zbędne odblaski. Dzięki „prostowaniu” obraz jest bardziej przejrzysty, a kolory stają się żywsze.


Nakładka przeciwsłoneczna Clip-on dopasowana jest do konkretnego modelu okularów. Umieszcza się ją z przodu okularów korekcyjnych, uzyskując efekt okularów przeciwsłonecznych. Jest to niezwykle prosta czynność. Nakładkę założysz w zaledwie kilka sekund, dzięki specjalnym magnesom, które utrzymują ją w odpowiedniej pozycji. W sklepie KODANO znajdziesz szeroki wybór okularów Clip-on.

 

Dla aktywnych oraz dla dzieci

 
  • Regulowana gumka do okularów

Jest to idealne rozwiązanie dla osób regularnie uprawiających sport. Wiedzą o tym szczególnie Ci, którzy uczęszczają na fitness, siłownię, lub miłują się w sportach ekstremalnych. Regulowana gumka sprawi, że okulary będą trzymały się sztywno na nosie.  Jest także odpowiednim akcesorium dla dzieci, szczególnie najmłodszych. Warto zadbać o prawidłową korekcję wzroku również na lekcjach wychowania fizycznego oraz podczas aktywnych zabaw na świeżym powietrzu.

 

Praktyczne dodatki dla okularników

 
  • Sznureczek do okularów (może być też określany jako łańcuszek do okularów)
  • Uchwyt na okulary

Możliwość zawieszenia okularów na szyi jest nam znana już od dawna. Jest niezwykle przydatna dla osób, które noszą okulary tylko podczas czytania lub jazdy samochodem. Nowością jest natomiast uchwyt na okulary. Jest to mobilny wieszak, który sprawdzi się między innymi w samochodzie. Będzie przydatny nie tylko dla okularników, ale dla każdego kto korzysta z okularów przeciwsłonecznych. To bezpieczny sposób na przewożenie okularów przeciwsłonecznych zawsze w zasięgu ręki.

Wszystkie wymienione powyżej akcesoria okularowe znajdziesz w naszym sklepie w kategorii Akcesoriów okularowych.

Udostępnij: