5 praktycznych powodów, aby kupić nowe okulary

5 powodów aby kupić okulary

Lubisz okulary? Dobrze się składa - nasz artykuł jest właśnie dla Ciebie! Znajdziesz w nim 5 praktycznych powodów, aby kupić nowe okulary. Jeśli wciąż wahasz się, czy nowe oprawki są Ci potrzebne - koniecznie przeczytaj, a następnie wybierz odpowiedni model okularów w KODANO.pl!

 

1. Awaryjne okulary

 

Pamiętaj, aby zawsze mieć drugie okulary. Przydadzą się w nagłych wypadkach, kiedy np. Twoja ulubiona para uszkodzi się lub rozbije i zajdzie potrzeba, by je naprawić. Podczas czyszczenia codziennie używanych okularów musisz także dobrze widzieć, aby dokładnie umyć okulary i oprawy. Często “awaryjnymi” okularami są nasze poprzednie modele. Sprawdź, czy nadal są w dobrym stanie i czy rzeczywiście posłużą w nagłych wypadkach. Zwróć uwagę, czy Twoja wada refrakcji zmieniła się i być może stosujesz teraz inne szkła. Zastanów się również, czy awaryjne okulary Ci się podobają i swobodnie założysz je na dwa tygodnie, czekając np. na naprawę uszkodzonych oprawek. Awaryjne okulary możesz również kupić na wyprzedaży, przygotowując się na każdą ewentualność. Taka dodatkowa para nie musi wcale dużo kosztować. Często organizowane są akcje promocyjne, dzięki którym kupisz oprawki ze szkłami w naprawdę przystępnych cenach.

 

2. Oprawki do zadań specjalnych

 

Powodem zakupu nowych oprawek może być również Twój urozmaicony tryb życia. Kiedy na co dzień stosujesz jedną parę okularów, warto posiadać również trwalsze i bardziej odporne na upadki oprawy. Spełnią swoje zadania np. podczas zabawy z psem, czy na placu zabaw z dziećmi oraz wszędzie tam, gdzie okulary narażone są na upadki i uszkodzenia. Jeśli dbasz o swoje codzienne okulary i chcesz, aby były z Tobą jak najdłużej, zainwestuj w drugie, wytrzymałe - okulary do zadań specjalnych.

Jeżeli jesteś osobą ceniącą sobie aktywny tryb życia, doskonałym wyborem będą okulary korekcyjne dla sportowców. Sprawdzą się one nie tylko w przypadku osób, które profesjonalnie uprawiają sport, ale również amatorów. Takie okulary sportowe są wyposażone w dodatkowe zabezpieczenie w postaci paska z tyłu głowy – łączącego zauszniki. Są one wręcz niezastąpione w przypadku dynamicznych sportów – biegania, cross fitu czy jazdy na rolkach. Te modele znajdą również zastosowanie w trudnych warunkach, np. podczas górskich wycieczek czy wyprawy kajakowej.

 

3. Okulary dla kierowcy

 

Właśnie zostałeś kierowcą? Spędzasz w trasie dużo czasu? Jeśli odnosisz wrażenie, że Twoje okulary nie gwarantują Ci pełnej satysfakcji z jazdy - warto zainwestować w nowy, odpowiednio dopasowany model. Okulary dla kierowców charakteryzują się specjalną powłoką antyrefleksyjną, która odbija światła innych samochodów, lamp drogowych i promieni słonecznych. Dzięki temu sprzyjają koncentracji wzroku w trakcie podróży w ciemnościach. Ponadto, oprawki okularów nie powinny w żaden sposób ograniczać pola widzenia.

Okulary przeciwsłoneczne dla kierowcy sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą. W okresie zimowym od śniegu i oblodzonych nawierzchni z dużą intensywnością odbijają się promienie słoneczne. Może to skutecznie utrudnić bezpieczne prowadzenie pojazdów. Szkła przeciwsłoneczne zabezpieczają przed działaniem szkodliwego promieniowania UVA, UVB i UVC. Nie da się ukryć, że zakup takich okularów to inwestycja w bezpieczeństwo – w każdym tego słowa znaczeniu.

 

4. Okulary do komputera

 

Spędzasz dużo czasu przed ekranem komputera? Zacząłeś pracę biurową, albo piszesz długie wypracowania i potrzebujesz wytężać wzrok podczas wielogodzinnej pracy przed monitorem? To też są powody, aby kupić nowe okulary! Pamiętaj, że Twoje oczy narażone są na szkodliwe niebieskie światło ekranów, nawet jeśli nosisz okulary korekcyjne. Nie każde soczewki chronią oczy przed światłem monitora. Zadbaj o to, aby szkła okularowe posiadały specjalne powłoki chroniące przed niebieskim światłem. Odpowiednia będzie powłoka “Blue Blocker”, która pochłania widmo światła niebieskiego, dzięki czemu oczy mniej się męczą, a obraz jest wyraźniejszy.

Czy znane jest Ci takie pojęcie jak "syndrom widzenia komputerowego? Jest to zespół, który objawia się zmęczeniem wzroku. Powoduje go zazwyczaj praca wzrokowa przed monitorem lub ekranem innego urządzenia elektronicznego. Pojawia się wówczas uczucie suchości oczu oraz znaczny dyskomfort. Chociażby po to, aby mu zapomnieć, warto wyposażyć się w okulary antyrefleksyjne do komputera. Taki model pomoże Ci chronić wzrok przed negatywnym oddziaływaniem światła emitowanego przez ekrany.

Nie masz wady wzroku? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażyć się w okulary zerówki do komputera. Ich funkcją nie jest korygowanie wady wzroku, jednak dzięki dodatkowym filtrom światła niebieskiego, będą chronić Twoje oczy.

 

5. Moda, czyli stylowe okulary

 

Okulary stały się już modnym akcentem i uzupełnieniem stroju. Nie musisz mieć wady wzroku, aby założyć okulary! Wybierz soczewki okularowe o zerowej mocy i swobodnie ciesz się modnymi oprawkami. Okulary dodają uroku i wysmuklają rysy twarzy. Dopasuj oprawki do swojego stylu. Jeśli w pracy obowiązuje dress code - dobierz okulary odpowiednie do stylizacji, ale zadbaj też o samopoczucie w czasie wolnym. Delikatne złote oprawki, albo czerwone kocie oczy z pewnością będą pięknym dodatkiem o wiosennej sukienki.

Moda okularowa stale się rozwija, a producenci oferują coraz to nowsze modele oprawek. Ich duża różnorodność w przystępnych cenach sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, swojego stylu oraz typu urody. Możesz zdecydować się na delikatne lub też masywne oprawy okularowe. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć.

Okulary wcale nie muszą być nudne i nijakie. Zdecyduj się na co najmniej dwie pary oprawek, aby dopasowywać je do okazji, swojego look’u czy też humoru. Niektóre modele lepiej sprawdząa się na co dzień, inne natomiast na specjalne wyjścia czy też podczas uprawiania sportu.

Udostępnij: