Okulary Polaroid

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 234

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 234

Strona
na stronę

Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne Polaroid

Marka kiedyś kojarzona głównie z aparatami fotograficznymi natychmiast wywołującymi zdjęcia dziś symbolizuje doskonałej jakości okulary polaryzacyjne Polaroid.

Opis firmy

Firma Polaroid założona w Stanach Zjednoczonych przez Edwina Herberta Landa rozpoczęła swoją działalność w 1937 roku. Dość szybko najbardziej znanym produktem firmy stały się filmy i aparaty do fotografii błyskawicznej, aczkolwiek hitem jeśli chodzi o przynoszone zyski okazał się polaroid – film z tworzywa sztucznego, umożliwiający filtrowanie światła spolaryzowanego. Polaroid pozostawał hegemonem na rynku fotografii błyskawicznej, wygrywając między innymi spór patentowy z Kodakiem, ale kres temu rodzajowi robienia zdjęć położył rozwój fotografii cyfrowej. Tym samym Polaroid został doprowadzony do bankructwa, ale znak towarowy został przejęty. A pod marką Polaroid można dziś kupić m.in. okulary polaryzacyjne.

Atrybuty firmy

Okulary polaryzacyjne Polaroid charakteryzują następujące cechy: stu procentowa ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UVA, UVB i UVC do 400 nm, uwalnianie oczu od męczących odblasków. Lepszy kontrast widzenia oraz intensywniejsze barwy oraz znaczna redukcja zmęczenia oczu od patrzenia na mocne światło.

To co wyróżnia soczewki Polaroid spośród innych producentów soczewek polaryzacyjnych, to użycie technologii termofuzyjnej do ich wytwarzania, w przeciwieństwie do tradycyjnie stosowanej technologii próżniowo-ciśnieniowej. Dzięki wykorzystaniu termofuzyjnych rozwiązań soczewki Polaroid są cieńsze na brzegach, przez co zapewniają lepszą widoczność, a z kolei optymalne zakrzywienie soczewki w procesie naginania zapewnia lepszą ostrość widzenia.

Zobacz poszczególne okulary marki Polaroid: