Płyny

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 13

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 13

na stronę

Płyny do soczewek

Stosowanie soczewek kontaktowych jest wygodną alternatywą dla okularów tradycyjnych, które mogą zdecydowanie ograniczać aktywność osób z wadami wzroku. Oczywiście o tym, czy dany pacjent może zamienić okulary na szkła kontaktowe powinien zadecydować okulista, specjalista z zakresu soczewek. W zdecydowanej większości przypadków istnieje taka możliwość. Stosując na co dzień soczewki kontaktowe należy pamiętać o ich regularnej i systematycznej pielęgnacji. Jest ona konieczna w przypadku każdego rodzaju szkieł, a wyjątek stanowią soczewki jednodniowe, które mogą być użyte tylko raz. Należy jej dokonywać z zastosowaniem odpowiednich płynów do soczewek. Płyny pielęgnacyjne i płyny dezynfekujące są konieczne do utrzymywania soczewek kontaktowych w odpowiednim stanie. Jeśli zaniechamy czyszczenia soczewek, szybko ulegną one zniszczeniu, albo też komfort widzenia przy ich stosowaniu zdecydowanie się obniży.

Rodzaje płynów do soczewek

Płyn do soczewek, niezależnie od tego, czy jest to płyn pielęgnacyjny czy też płyn dezynfekujący, powinien być podstawą codziennej pielęgnacji wszystkich soczewek kontaktowych. Warto powiedzieć, że płynów do soczewek jest wiele i nie każdy z nich będzie odpowiedni do soczewek, które wykorzystujemy na co dzień. Nie wszystkie płyny pielęgnacyjne są takie same. Dodatkowo, płyny dezynfekujące zdecydowanie różnią się od płynów pielęgnacyjnych do soczewek. W zasadzie wszystkie płyny do soczek mają działanie dezynfekujące, ale nie wszystkie mogą być określone mianem płynów wielofunkcyjnych. Dzięki płynom pielęgnacyjnym soczewki mogą zostać zdezynfekowane, wyczyszczone, odkażone i pozbawione osadów białkowych.

Płyny do soczewek charakteryzują się różnym składem, stąd też wynika fakt, że w różny sposób oddziałują one zarówno na same szkła kontaktowe, jak i na oczy użytkownika.

Wśród różnych klasyfikacji płynów do soczewek, najbardziej podstawowa wyróżnia ich dwa rodzaje:

 • Płyny do soczewek twardych,
 • Płyny do soczewek miękkich.

Nie wolno stosować płynów do soczewek twardych w odniesieniu do soczewek miękkich i odwrotnie, ponieważ przez to można zniszczyć szkła.

Płyny do soczewek mogą występować w postaci płynów dwu lub jednostopniowych. Płynom jednostopniowym od razu nadano dwie funkcje - płyn pielęgnacyjny czyści i dezynfekuje soczewki. Można w nim trzymać soczewki w pojemnikach, a także można nim je czyścić. Płyny dwustopniowe wymagają użycia dwóch osobnych płynów. Płyn do dezynfekcji zdezynfekuje soczewki, a osobny płyn do pielęgnacji będzie odpowiedni do przechowywania szkieł kontaktowych. Płyny dwustopniowe są stosowane dziś niezmiernie rzadko. Najczęściej wykorzystuje się jednak płyny pielęgnacyjne jednostopniowe, czyli płyny wielofunkcyjne.

Dlaczego wykorzystywanie płynów pielęgnacyjnych jest takie istotne?

Wykorzystywanie płynów do soczewek jest konieczne, ponieważ dzięki temu można skutecznie wyczyścić szkła kontaktowe i przechowywać je w odpowiednich warunkach. Płyny pielęgnacyjne są niezbędne do przechowywania soczewek. Zastosowanie płynów dezynfekujących pozwala na pozbycie się z powierzchni soczewki osadów białkowych i wszelkich innych zanieczyszczeń. Użycie płynów do soczewek nie jest konieczne, jeśli dana osoba wykorzystuje na co dzień jednodniowe soczewki kontaktowe, które po prostu wyrzuca się po każdym użyciu.

Tylko markowe płyny pielęgnacyjne

Płyny do soczewek kontaktowych znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty markowe, tworzone przez największe firmy optyczne o światowym uznaniu.

Jakie są rodzaje płynów do soczewek?

 • Płyny do soczewek Alcon
  • AOSept® Plus z HydraGlyde® - nowoczesny płyn do czyszczenia soczewek, który będzie odpowiedni dla każdego rodzaju szkieł kontaktowych. Dzięki jego działaniu Twoje soczewki dogłębnie się oczyszczą, co zdecydowanie wyeliminuje występowanie niepożądanych bakterii oraz osadów. Co więcej, w jego produkcji nie wykorzystano konserwantów, dzięki czemu to idealny wybór także dla alergików, oraz osób o wrażliwych oczach.
  • OPTI-FREE® Express® - płyn do soczewek nowej generacji, którego zadaniem jest dogłębna dezynfekcja oraz oczyszczenie Twoich soczewek kontaktowych. Z powodzeniem usuwa on nagromadzone na powierzchni soczewki osady białkowe oraz inne zanieczyszczenia, przygotowując soczewkę na dalsze jej użytkowanie. Wzmacnia również elastyczność soczewki, co przekłada się na komfort jej noszenia.
  • Opti-Free® PureMoist® - innowacyjny płyn do pielęgnacji soczewek, w którego produkcji użyto wysokiej jakości substancji oczyszczających oraz nawilżających. Produkt ten oczyści Twoje soczewki z osadów białkowych i zanieczyszczeń, usuwając także niepożądane bakterie i drobnoustroje, dzięki czemu Twoje oczy będą w pełni chronione przed infekcjami i podrażnieniami. Ponadto jego regularne stosowanie przedłuża żywotność soczewek.
  • OPTI-FREE® RepleniSH® - wielofunkcyjny płyn przeznaczony do pielęgnacji soczewek. Doskonale oczyszcza je, niwelując z ich powierzchni niepożądane zanieczyszczenia, takie jak pył oraz kurz, jak i osady białkowe. Pozwala dodatkowo ochronić Twoje oczy przed bakteriami, a jego regularne stosowanie pozytywnie wpływa na naturalną regenerację oczu. Jest to ponadto produkt idealny dla alergików, z racji tego, że w jego produkcji użyto wyłącznie bezpiecznych i naturalnych substancji.
 • Płyny do soczewek Avizor
  • Avizor All Clean Soft - wysokiej jakości preparat wielofunkcyjny służący do kompleksowego oczyszczania soczewek kontaktowych - za jego pomocą perfekcyjnie je wyczyścisz, likwidując z nich wszelkiego rodzaju zabrudzenia, kurz, osady białkowe, lipidy, tłuszcze, a także grzyby i bakterie. Oprócz oczyszczenia płyn ten zapewni Twoim soczewkom optymalny poziom nawilżenia, odżywiając je i uelastyczniając, przygotowując tym samym na dalsze, komfortowe ich użytkowanie. Produkt ten będzie idealnym wyborem dla osób zmagających się z nadwrażliwością oczu, jak i dla alergików, wykonany został bowiem z delikatnych i naturalnych składników.
  • Avizor Ever Clean Plus - innowacyjny produkt, za którego pomocą doskonale oczyścisz swoje soczewki kontaktowe z wszelkiego rodzaju zabrudzeń, pyłu, kurzu, osadów białkowych, oraz bakterii i tłuszczy. Dodatkową zaletą tego preparatu jest kompleksowe nawilżenie soczewek - co sprawia, że ich użytkowanie jest niesamowicie wygodne i komfortowe. Do produkcji tego płynu wykorzystano składniki najwyższej jakości oraz zero konserwantów - dzięki temu jest bezpieczny także dla alergików. Płyn Avizor Ever Clean Plus dedykowany jest do wszelkiego rodzaju soczewek, zarówno miękkich, jak i twardych, niezależnie od trybu ich noszenia.
  • Avizor Unica Sensitive - wielofunkcyjny płyn przeznaczony do pielęgnacji soczewek. Doskonale oczyszcza je, niwelując z ich powierzchni niepożądane zanieczyszczenia, takie jak pył oraz kurz, jak i osady białkowe. Pozwala dodatkowo ochronić Twoje oczy przed bakteriami, a jego regularne stosowanie pozytywnie wpływa na naturalną regenerację oczu. Jest to ponadto produkt idealny dla alergików, z racji tego, że w jego produkcji użyto wyłącznie bezpiecznych i naturalnych substancji.
 • Płyny do soczewek Barnaux
  • Bioxy Wit B5 - wysokiej jakości wielofunkcyjny produkt, za którego pomocą dokładnie oczyścisz swoje szkła kontaktowe, likwidując osady białkowe, tłuszcze, lipidy oraz wszelkiego rodzaju zabrudzenia, dodatkowo usuniesz także groźne dla zdrowia drobnoustroje oraz bakterie, chroniąc tym samym swoje oczy przed niechcianymi infekcjami. Preparat ten ponadto dogłębnie nawilży Twoje soczewki oraz przyspiesza regenerację rogówki oka - jest to możliwe, dzięki wzbogaceniu go o odżywczą prowitaminę B5. W płynie Bioxy Wit B5 możesz także przechowywać soczewki kontaktowe, kiedy akurat ich nie nosisz, bez obaw o utratę ich wyjątkowych właściwości.
  • Eyeye 3-N-Zym tabletki odbiałczające - innowacyjny preparat specjalistyczny, który pozwoli Ci oczyścić soczewki z niepożądanych osadów białkowych, które gromadzą się na soczewce i mogą mieć negatywny wpływ na komfort ich użytkowania. Tabletki z powodzeniem wyeliminują wszystkie zanieczyszczenia, bakterie i tłuszcze, pozwalając Twoim oczom cieszyć się bezpiecznymi i zdrowymi dla oka soczewkami.
  • Eyeye B5 Active - płyn specjalistyczny nowej generacji, który pomoże Ci zadbać o czystość i świeżość Twoich soczewek kontaktowych. Z powodzeniem oczyści soczewki z niepożądanych zanieczyszczeń oraz mocno je nawilży, dzięki czemu ich użytkowanie po wyjęciu z płynu będzie jeszcze bardziej komfortowe. Płynu tego możesz użyć także jako kropli do oczu, które pomogą zwalczyć ich suchość oraz podrażnienia.
  • Eyeye MonoSept - innowacyjny płyn służący do pielęgnacji soczewek kontaktowych każdego rodzaju. Za jego pomocą kompleksowo oczyścisz swoje szkła kontaktowe, usuwając z ich powierzchni kurz, zabrudzenia, osady białkowe, lipidy oraz tłuszcze - z łatwością zlikwidujesz także drobnoustroje oraz bakterie, dzięki czemu zapewnisz swoim oczom wolność od infekcji i stanów zapalnych. Preparat ten jest odpowiedni dla alergików oraz osób o wrażliwych oczach, ponieważ nie zawiera konserwantów i został wykonany ze składników najlepszej jakości. System MonoSept wykorzystany w jego produkcji neutralizuje szkodliwe dla oczu substancje, dzięki wykorzystaniu nadtlenku wodoru - sprawia to, że oczy są wolne od zanieczyszczeń i w pełni chronione w każdej sytuacji.
  • Eyeye Saline - roztwór soli fizjologicznej przeznaczony do płukania oraz oczyszczania soczewek kontaktowych. Jego regularne użytkowanie pomoże Ci zadbać o dobrą kondycję Twoich soczewek oraz zdecydowanie wzmocni ich elastyczność, oraz odporność na uszkodzenia i mikrourazy. Płyn ten jest w pełni bezpieczny i z powodzeniem może być używany każdego dnia.
 • Płyny do soczewek Bausch&Lomb
  • Biotrue® - specjalistyczny płyn do czyszczenia soczewek, który zapewni im idealną dezynfekcję i wysokiej jakości pielęgnację, oczyszczając z zewnętrznych zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów. Dzięki jego działaniu Twoje soczewki zostaną bardzo dobrze nawilżone i wzbogacone o wartościowe substancje, co zdecydowanie przełoży się na ich komfortowe użytkowanie oraz zdrowie i ochronę Twoich oczu.
  • Boston Simplus - wielofunkcyjny płyn do soczewek, który został stworzony do oczyszczania i dezynfekcji szkieł twardych. Zapewni Twoim soczewkom wysoki poziom nawilżenia oraz perfekcyjną dezynfekcję, eliminując zarówno zanieczyszczenia zewnętrzne, jak i organiczne. Jego wyjątkowy i innowacyjny skład pozwoli Ci perfekcyjnie zadbać o pielęgnację soczewek, co bez wątpienia przełoży się na poprawę komfortu ich noszenia.
  • Easy Sept® - wysokiej jakości płyn wielofunkcyjny dedykowany do czyszczenia wszelkiego rodzaju soczewek miękkich - za jego pomocą perfekcyjnie oczyścisz swoje szkła kontaktowe, pozbywając się każdego rodzaju zabrudzeń, od kurzu i osadów białkowych, poprzez bakterie i tłuszcze, na grzybach kończąc. Produkt cechuje się także innowacyjną funkcją - oksydacją, której zastosowanie zapewnia Twoim soczewkom kompleksową dezynfekcję. Oprócz skutecznego oczyszczenia, produkt gwarantuje im także właściwe nawilżenie, uelastyczniając je i przygotowując do dalszego komfortowego użytkowania.
  • ReNu® Advanced - nowoczesny, wielofunkcyjny preparat przeznaczony do profesjonalnej pielęgnacji soczewek typu miękkiego - za jego pomocą skutecznie zlikwidujesz wszelkie zabrudzenia, które znalazły się na powierzchni soczewek, takie jak kurz, pył, lipidy, tłuszcze, czy osady białkowe. Produkt ten skutecznie zwalcza także groźne dla zdrowia bakterie i drobnoustroje, gwarantując Twoim oczom maksymalną ochronę przed występowaniem infekcji. Płyn skutecznie nawilża soczewki, oczyszcza je i uelastycznia, sprawiając, że dalsze ich użytkowanie jest tak samo wygodne i komfortowe, jak przy pierwszym ich założeniu.
  • ReNu® MPS - nowoczesny płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych, który nie tylko dogłębnie oczyści je z osadów białkowych i zanieczyszczeń zewnętrznych, ale zadba również o ich optymalne nawilżenie oraz ochronę przed bakteriami i drobnoustrojami. Produkt ten jest ponadto antyseptyczny i buforowany, nie powoduje w związku z tym żadnych podrażnień i zaczerwienienia, dzięki czemu jest idealnym wyborem także dla alergików.
  • ReNu® Multiplus - płyn do soczewek polecany do ich codziennej pielęgnacji. Dogłębnie oczyszcza soczewki z wszelkich zanieczyszczeń oraz odkaża je, chroniąc przed bakteriami i mikroorganizmami. Jego skoncentrowana formuła sprawia, że potrzebujesz naprawdę niewielkiej ilości płynu, aby oczyścić soczewki, co przekłada się na jego ekonomiczną wydajność. Produkt ten zapewni także soczewkom wysoki poziom nawilżenia.
 • Płyny do soczewek Cooper Vision
  • All In One Light® - wielofunkcyjny preparat, za którego pomocą kompleksowo oczyścisz swoje soczewki z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które mogły znaleźć się na ich powierzchni, co istotne, płyn usuwa także groźne dla oka bakterie i grzyby, chroniąc narząd wzroku przed niechcianymi infekcjami. Oprócz skutecznego oczyszczenia produkt także właściwie nawilża soczewki, przywracając im świeżość i elastyczność - dzięki temu ich dalsze noszenie związane jest z wysokim poziomem wygody i komfortu. W płynie tym możesz także przechowywać soczewki kontaktowe, w czasie, gdy ich nie nosisz, bez obaw o utratę ich cennych właściwości.
  • Hy-Care - specjalistyczny płyn do czyszczenia soczewek kontaktowych, przeznaczony szczególnie do dezynfekowania soczewek miękkich. Głęboko oczyszcza soczewkę, eliminując wszelkie zanieczyszczenia oraz zwalcza nagromadzone na soczewce bakterie i drobnoustroje. Dzięki użytkowaniu tego preparatu regularnie soczewki są nieskazitelnie czyste i zdrowe dla oka, co z pewnością ma wpływ na komfort ich noszenia.
 • Płyny do soczewek EYE SEE
  • Aqua Balance - profesjonalny preparat służący do kompleksowego oczyszczania soczewek każdego typu - ma za zadanie oczyścić soczewki z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak osady białkowe, pył, kurz, czy tłuszcze, dodatkowo produkt eliminuje także bakterie i grzyby mogące znaleźć się na powierzchni soczewek, chroni więc oczy i zabezpiecza je przed infekcjami. Płyn ponadto właściwie nawilża soczewki oraz uelastycznia je, przygotowując do dalszego komfortowego użytkowania. Z produktu mogą korzystać alergicy oraz osoby o wrażliwych oczach - w jego produkcji wykorzystano wyłącznie hipoalergiczne, przyjazne dla oka komponenty.
  • EYE SEE All-in-one Solution - wielofunkcyjny płyn specjalistyczny, którego zadaniem jest dogłębne oczyszczenie i odkażenie soczewek kontaktowych. Oprócz eliminowania osadów białkowych i zewnętrznych zanieczyszczeń produkt ten odpowiednio nawilża i uelastycznia soczewki, przedłużając tym samym ich żywotność oraz komfort ich użytkowania. Płyn jest przeznaczony do stosowania przy każdym rodzaju soczewek kontaktowych.
  • EYE SEE z hialuronianem - specjalistyczny płyn do soczewek, który umożliwia ich głębokie oczyszczenie, oraz likwidację zanieczyszczeń, które nagromadzają się na powierzchni soczewek. Oprócz kompleksowej dezynfekcji i oczyszczenia produkt ten zapewnia soczewkom dodatkową porcję nawilżenia, co jest możliwe dzięki zastosowaniu w nim hialuronianu sodu. Jest to także idealny wybór dla alergików, nie zawiera bowiem żadnych alergenów.
 • Płyn do soczewek Johnson&Johnson
  • ACUVUE® RevitaLens® - innowacyjny płyn specjalistyczny do soczewek kontaktowych, który doskonale dezynfekuje i oczyszcza soczewki, eliminując niepożądane bakterie oraz grzyby, które mogły znaleźć się na ich powierzchni. Produkt ten zapewni Twoim soczewkom głębokie nawilżenie oraz zwiększy ich elastyczność, dzięki czemu będą one jeszcze bardziej wygodne i komfortowe w użytkowaniu.
 • Pozostałe płyny do soczewek
  • Clean Active Aqua Plus - wielofunkcyjny płyn służący do dezynfekcji soczewek kontaktowych - jego zadaniem jest perfekcyjne oczyszczenie soczewek z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, oraz usunięcie osadów białkowych, pyłu, kurzu, tłuszczy, a także szkodliwych dla zdrowia bakterii. Oprócz kompleksowego oczyszczenia preparat nawilża także soczewki, przygotowując je do dalszego komfortowego użytkowania, przedłużając tym samym ich świeżość i elastyczność. W płynie możesz także przechowywać swoje soczewki, kiedy ich nie nosisz, nawet przez kilka dni, bez obaw o utratę ich cennych właściwości.
  • Clean Active Premium - innowacyjny płyn specjalistyczny do soczewek, który zadba o ich prawidłowe oczyszczenie oraz dezynfekcję, oraz przygotuje soczewki na dalsze ich użytkowanie, dzięki zastosowaniu mocnych substancji nawilżających. Płyn zdecydowanie przedłuży żywotność soczewek oraz pomoże soczewkom z powodzeniem eliminować podrażnienia i mikrourazy na powierzchni oczu użytkownika.
  • SOLO-care AQUA - innowacyjny płyn do pielęgnacji soczewek, który pozwoli Ci zadbać o ich czystość i świeżość przez cały dzień użytkowania. Preparat głęboko oczyszcza soczewki z zanieczyszczeń zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, oraz wysoce je nawilża. Dodatkowo chroni Twoje oczy przed infekcjami i podrażnieniami, co jest możliwe dzięki umieszczeniu w jego składzie prowitaminy B5 oraz sorbitolu.
  • Wöhlk Enzym - tabletki enzymatyczne służące do czyszczenia i dezynfekcji soczewek - skutecznie usuwają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia z powierzchni soczewek, czyniąc je czystymi i odświeżonymi - dzięki niemu poprawia się także jakość obrazu widziana przez soczewki - jest on czysty i wyraźny, bez zamgleń, szumów oraz refleksów. Oprócz eliminacji zanieczyszczeń preparat także nawilża soczewki, odżywiając je i uelastyczniając, przygotowując tym samym do dalszego komfortowego użytkowania. W produkcji tabletek nie zastosowano żadnych konserwantów, będą więc dobrym wyborem także dla osób o wrażliwych oczach.
  • Wöhlk Perfect - nowoczesny preparat do oczyszczania oraz pielęgnacji soczewek twardych gazoprzepuszczalnych. Perfekcyjnie oczyszcza soczewki z osadów białkowych, tłuszczy i zewnętrznych zanieczyszczeń, oraz przedłuża ich żywotność. Ponadto produkt ten zapewni soczewkom wysokie nawilżenie, dzięki czemu ich użytkowanie będzie znacznie bardziej komfortowe. W jego produkcji nie użyto konserwantów, jest więc całkowicie bezpieczny także dla alergików i osób zmagających się z wrażliwymi oczami.
  • Wöhlk Reinigung Perfect - specjalistyczny płyn do czyszczenia oraz dezynfekcji soczewek twardych, a także soczewek ortokorekcyjnych. Za pomocą preparatu skutecznie oczyścisz swoje soczewki z wszelkiego rodzaju zabrudzeń oraz wyeliminujesz groźne dla zdrowia grzyby i bakterie. Dwustopniowy system pielęgnacji pozwala nie tylko na kompleksowe wyczyszczenie szkieł, ale także maksymalnie je nawilża, dzięki czemu ich użytkowanie jest znacznie bardziej wygodne i komfortowe. W płynie tym możesz także przechowywać swoje soczewki, kiedy ich nie nosisz, ponadto w produkcji preparatu nie wykorzystano żadnych konserwantów, będzie więc też dobrym wyborem dla osób o wrażliwych oczach.
  • Zero-Seven Refreshing - innowacyjny płyn do pielęgnacji każdego rodzaju soczewek kontaktowych. Dogłębnie oczyszcza on soczewki ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń oraz chroni przed powstawaniem na ich powierzchni osadów białkowych. W jego składzie zawarto ponadto Hypromellozę oraz D-sorbitol, dzięki czemu soczewki są wysoce nawilżone i wilgotne, co przekłada się na świeżość oczu i niweluje ich wysychanie.