Opinie o Nas
   × 

Okulary Lacoste

10 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący
  FILTRY

Siatka  Lista 

10 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący
  FILTRY

Siatka  Lista 

LACOSTE

Wśród znanych, modowych marek na świecie, należy wymienić niewątpliwie markę Lacoste, dla której charakterystyczne jest logo w kształcie krokodyla. Lacoste to jednak nie tylko firma produkująca i projektująca ubrania, ale również marka okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

Opis firmy

Firma Lacoste została założona w 1933 roku, przez René Lacoste oraz André Gillier. Współzałożyciel modowej marki Lacoste, René Lacoste był francuskim tenisistą odnoszącym wielkie sukcesy w zawodach Wielkiego Szlema i Pucharu Davisa, w latach 20-stych XX wieku. Po zakończonej karierze sportowej, René Lacoste zdecydował się na stworzenie i wyprodukowanie idealnej koszulki do gry w tenisa. Od tego czasu stopniowo firma budowała całą filozofię życia klientów, bazując na wartościach znanych z tenisa i sportu jako takiego.

Skąd pomysł na logo w kształcie krokodyla? Wziął się on stąd, że René Lacoste w 1927 roku został nazwany przez amerykańską prasę „Aligatorem”. Miało to miejsce po tym, jak założył się on z kapitanem francuskiej drużyny Pucharu Davisa o walizkę zrobioną ze skóry aligatora. Lacoste zwyciężył mecz, wygrał zakład i walizkę, zyskując jednocześnie miano Aligator. Taki pseudonim został przypisany René z uwagi na jego zaciekłość i wolę walki na korcie, pozwalającą na wygrywanie. W taki sposób pokrótce można opisać legendę powstania logo Lacoste. Firma Lacoste sprzedawała w toku swojej działalności koszulki dla tenisistów, golfistów i żeglarzy. Później, logo Lacoste było umieszczane na różnych akcesoriach stanowiących dodatek do ubrań, a nawet na obuwiu. Dziś Lacoste jak już zostało powiedziane, projektuje również okulary lecznicze oraz przeciwsłoneczne.

Atrybuty firmy

W swoim działaniu firma Lacoste od całych dziesięcioleci kieruje się propagowaniem pokoju i braku agresji w działaniu. Zasady fair play są jej bardzo bliskie.

Cechami, które najlepiej opisują produkty Lacoste, w tym okulary przeciwsłoneczne Lacoste oraz okulary korekcyjne Lacoste, jest komfort i jakość. Na nich zbudowano renomę marki Lacoste. Wszystkie jej produkty są wyjątkowe i oryginalne. Styl Lacoste jest połączeniem klasycznego, sportowego designu, z nowoczesnymi trendami w modzie. Okulary Lacoste są eleganckie i ponadczasowe. Mają niepowtarzalny wygląd, można je opisać jako gustowne i funkcjonalne.