Opinie o Nas

Okulary Lacoste

Produkty 1 do 20 z 45

Ustaw kierunek malejący

Siatka  Lista 

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Produkty 1 do 20 z 45

Ustaw kierunek malejący

Siatka  Lista 

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

LACOSTE

Wśród znanych, modowych marek na świecie, należy wymienić niewątpliwie markę Lacoste, dla której charakterystyczne jest logo w kształcie krokodyla. Lacoste to jednak nie tylko firma produkująca i projektująca ubrania, ale również marka okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

Opis firmy

Firma Lacoste została założona w 1933 roku, przez Rene Lacoste oraz Andre Giller. Współzałożycielka modowej marki Lacoste, Rene Lacoste była francuską tenisistką odnoszącą wielkie sukcesy w zawodach Wielkiego Szlema i Pucharu Davisa, w latach 20-stych XX wieku. Po zakończonej karierze sportowej, Rene Lacoste zdecydowała się na stworzenie i wyprodukowanie idealnej koszulki do gry w tenisa. Od tego czasu stopniowo firma budowała całą filozofię życia klientów, bazując na wartościach znanych z tenisa i sportu jako takiego.

Skąd pomysł na logo w kształcie krokodyla? Wziął się on stąd, że Rene Lacoste w 1927 roku została nazwana przez amerykańską prasę „Aligatorem”. Miało to miejsce po tym, jak założyła się ona z kapitanem francuskiej drużyny Pucharu Davisa o walizkę zrobioną ze skóry aligatora. Lacoste zwyciężyła mecz, wygrała zakład i walizkę, zyskując jednocześnie miano Aligator. Taki pseudonim został przypisany Rene z uwagi na jej zaciekłość i wolę walki na korcie, pozwalającą na wygrywanie. W taki sposób pokrótce można opisać legendę powstania logo Lacoste. Firma Lacoste sprzedawała w toku swojej działalności koszulki dla tenisistów, golfistów i żeglarzy. Później, logo Lacoste było umieszczane na różnych akcesoriach stanowiących dodatek do ubrań, a nawet na obuwiu. Dziś Lacoste jak już zostało powiedziane, projektuje również okulary lecznicze oraz przeciwsłoneczne.

Atrybuty firmy

W swoim działaniu firma Lacoste od całych dziesięcioleci kieruje się propagowaniem pokoju i braku agresji w działaniu. Zasady fair play są jej bardzo bliskie.

Cechami, które najlepiej opisują produkty Lacoste, w tym okulary przeciwsłoneczne Lacoste oraz okulary korekcyjne Lacoste, jest komfort i jakość. Na nich zbudowano renomę marki Lacoste. Wszystkie jej produkty są wyjątkowe i oryginalne. Styl Lacoste jest połączeniem klasycznego, sportowego designu, z nowoczesnymi trendami w modzie. Okulary Lacoste są eleganckie i ponadczasowe. Mają niepowtarzalny wygląd, można je opisać jako gustowne i funkcjonalne.