Okulary korekcyjne damskie

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 47

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 47

Strona
na stronę

Damskie okulary korekcyjne

W Kodano.pl znajdziesz swoje wymarzone, damskie okulary korekcyjne. Podczas tworzenia oferty postawiliśmy bowiem na różnorodność oraz najwyższą jakość damskich oprawek i szkieł okularowych. Dzięki temu masz pewność, że znajdziesz tu okulary w takim stylu, jaki najbardziej Ci odpowiada oraz okulary trwałe – takie, które, odpowiednio użytkowane, posłużą Ci nawet przez kilka lat.

Wady wzroku dotykają coraz więcej osób. Sprzyja temu wielogodzinna praca z użyciem komputera i odpoczynek, który często także uwzględnia korzystanie z ekranów urządzeń elektronicznych. A każda wada wzroku – zarówno krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, jak i prezbiopia – mogą być korygowane z pomocą okularów korekcyjnych.

Umieściliśmy w tej kategorii okulary korekcyjne dla kobiet w wielu kształtach - klasycznych i ponadczasowych oraz oryginalnych i nowoczesnych. To między innymi niezwykle modne okrągłe i owalne okulary, prostokątne i typu aviator oraz kocie oczy - jedne z najpopularniejszych wśród pań.

Które okulary korekcyjne dla kobiet wybrać?

W pierwszej kolejności od Twojego indywidualnego gustu, a w drugiej od kształtu Twojej twarzy. Oprawki okularowe warto wybierać na zasadzie przeciwieństw. Owalne, okrągłe twarze i te w kształcie serca świetnie korespondują z okularami o ostro wykończonej formie; okularami, które optycznie wyszczuplają twarz i dodają jej charakteru. Z kolei kwadratowe i trójkątne twarze najlepiej wyglądają w okularach okrągłych, owalnych i kocich; te bowiem dodają rysom miękkości i łagodności.

Ale kształt to oczywiście nie wszystko. Dostępne okulary korekcyjne damskie różnią się między sobą również kolorami. Znajdziesz tu oprawki:

  • w stonowanych, uniwersalnych kolorach, pasujących do każdej stylizacji, również tej eleganckiej,
  • w ciut bardziej wyrazistych kolorach - dla pań, które chcą odrobinę zmienić swój wygląd,
  • w oryginalnych kolorach - takich, które potrafią całkowicie odmienić aparycję.

Inne ważne pytanie, które panie często zadają sobie przed wyborem konkretnych okularów korekcyjnych, to czy wybrać oprawki plastikowe czy metalowe. Nie ma tu jednak jednoznacznej odpowiedzi. Metalowe okulary korekcyjne są delikatniejsze i mniej widoczne na twarzy. Plastikowe z kolei charakteryzują się pełną oprawą i w odczuciu są stabilniejsze oraz masywniejsze. Z tych powodów z reguły metalowe oprawki bardziej pasują kobietom o niewielkich twarzach i delikatnych rysach, a plastikowe o większych i wyrazistych liniach.

Zobacz pozostałe okulary damskie:

Zobacz pozostałe rodzaje okularów korekcyjnych ze względu na grupę docelową: