Okulary korekcyjne dla dzieci

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 37-72 z 129

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 37-72 z 129

Strona
na stronę

Okulary korekcyjne dziecięce

Wszechobecna cyfryzacja i komputeryzacja przyczyniła się do rosnącego problemu pogorszonego widzenia nie tylko u dorosłych, ale też dzieci. U maluchów wzrok rozwija się bowiem bardzo szybko i intensywnie, a nieleczona wada wzroku może przełożyć się na jeszcze poważniejsze problemy w dojrzałym wieku. Dlatego tak ważne jest, by po odkryciu nieprawidłowości widzenia u dziecka i zdiagnozowaniu jej przez lekarza kupić dobre okulary korekcyjne - dopasowane do posiadanej przez malucha wady wzroku, ale też do indywidualnych cech jego twarzy oraz jego gustu.

Jak wybrać dobre okulary korekcyjne dla dzieci?

Warto zwrócić uwagę na kilka elementów:

  • wielkość oprawki - powinna być na tyle duża, by nawet jeśli okulary delikatnie zsuną się z dziecięcego nosa, maluch nadal mógł patrzeć przez soczewki okularowe, a nie nad ramką; za ciasna oprawka będzie uciskać skronie i będzie wymagała wymiany na wiekszą;
  • dopasowanie długości zausznika i rozmiarów noska - okulary nie mogą się zsuwać ani uwierać;
  • kolor i kształt oprawki - koniecznie taki, który spodoba się dziecku, bo to okaże się bardzo przydatne w całym procesie zachęcania malucha do regularnego noszenia okularów.

Okulary korekcyjne dla dzieci – mnogość kolorów i kształtów

W Kodano.pl znajdziesz okulary korekcyjne dla dzieci w wielu wariantach, różniących się pod kątem każdego z wymienionych elementów. Oferujemy zarówno okulary korekcyjne dziecięce w stonowanych kolorach – to oprawki, które podobają się raczej starszym dzieciom oraz okulary w kolorze różowym, żółtym czy niebieskim – w sam raz dla najmłodszych.

W kategorii dziecięcych okularów korekcyjnych występują też różne kształty oprawek: okrągłe, owalne, prostokątne i tzw. kocie oczy. W zdecydowanej większości są to okulary plastikowe z pełnymi oprawkami, jako że dzieciom polecane są modele stabilniejsze; takie, które lepiej utrzymują się na swoim miejscu i w których nie ma ruchomych elementów, mogących zmniejszać trwałość produktu w codzienności dziecka pełnej ruchu.

Wzrok dziecka nadal się rozwija, a to oznacza, że wada wzroku też szybko może ulec zmianie. Okulary korekcyjne dla dzieci powinny więc tym bardziej być dostępne w atrakcyjnych cenach – bo niedługo może pojawić się konieczność ich wymiany. Wiemy o tym, dlatego wszystkie okulary korekcyjne dla dzieci związaliśmy z konkurencyjnymi cenami.

Zobacz pozostałe okulary dla dzieci:

Zobacz pozostałe rodzaje okularów korekcyjnych ze względu na grupę docelową: